Найвідданіші породи собак ТОП-10 найвірніших собак у світі

Найвідданіші породи собак ТОП-10 найвірніших собак у світі - Ветеринар

Підбираючи породу майбутнього вихованця, люди керуються всілякими параметрами. Тварина повинна подобатися зовні, володіти бажаним характером (спокійним або, навпаки, рухливим, веселим), відрізнятися добрим характером, навчаністю, слухняністю. Але важливо тут, за що люди цінують власних чотириногих друзів-це відданість. Не дивує, що найвідданіші породи собак залишаються в пам’яті людей, і їх історії на слуху.

Від чого обумовлюється лояльність собаки

Можна відзначити 2 причини собачої вірності:

 • властивість біологічного виду;
 • відносини з господарем.

Фахівці сходяться на думці: собача відданість закладена на вродженому рівні.

Стародавні предки сучасних вихованців проживають в будинку жили в зграях і беззастережно підкорялися ватажку. І зараз, через тисячоліття, наші чотириногі друзі бачать ватажка в особі глави сім’ї. Тому собаки залишаються вірними власникам у будь-яких ситуаціях.

Все таки, необхідно розуміти: навіть найвідданіші породи собак поводяться по-різному в найрізноманітніших руках. Тварини відчувають ставлення і чуйно відгукуються, відповідаючи вдячністю на ласку, турботу і доброту.

Протягом певного часу між вихованцем і господарем утворюється настільки вузький зв’язок, що за відсутності господаря він починає сумувати і без кінця чекати його. Відомо дуже багато випадків, коли тварини під час довгої відсутності господаря стають невеселими, апатичними, навіть відмовляються від їжі.

Найвідданіші породи собак ТОП-10 найвірніших собак у світі - Ветеринар

Знамениті варіанти собачої відданості з історії

Відомим у світі випадком може послужити історія Хатіко японської породи Акіта-іну. Пес став знаменитий тим, що 9 років віддано чекав померлого господаря на ЖД станції. Даний приклад собачої вірності екранізований і увічнений пам’ятником, а пес став на батьківщині символом любові і відданості тварини до власного власника.

Героїнею іншої відомої історії, що трапилася вже в Австралії, стала німецька вівчарка. Собака по кличці Дешера 14 годин охороняла заблукалого в лісовій глушині трирічну дитину і не відходила від нього, поки дитину не забрала мати.

Найвідданіші породи собак ТОП-10 найвірніших собак у світі - Ветеринар

Вівчарка, Томмі, стала відданим другом італійській жінці, Марії Маргариті Лочі. Собака жила на вулиці, і Марія кілька років годувала її. Не маючи можливості жити у благодійниці, Томмі всюди віддано супроводжував господиню, терпляче чекав зі служби в церкві. Після смерті Марії пес тривалий час тихо чекав її біля собору в надії зустріти серед парафіян по завершенні церковної служби.

Підбираючи цуценя такої ж породи, що і його всім відомий побратим, можна розраховувати на аналогічну лояльність. Однак важливо пам’ятати, що інші характерні риси можуть і відрізнятися, адже кожна тварина індивідуально.

Рейтинг найвідданіших собак і їх опис

Будь-господар впевнений, що конкретно «його» порода відрізняється найбільшою вірністю. Однак представники, які вважаються найвідданішими, отримали таку репутацію не поодинокими випадками. Кожен люблячий господар прав в такій же мірі, що і укладачі списку порід.

Топ-10 найвідданіших собак:

 1. Німецька вівчарка.
 2. Лабрадор.
 3. Акіта-іну.
 4. Ротвейлер.
 5. Доберман.
 6. Шотландська вівчарка.
 7. Боксер. .
 8. Шелті.
 9. Пітбуль.

У будь-який породної генетики поколіннями закріплювалися конкретні властивості поведінки і характеру. Дані якості потрібно брати до уваги в підборі породи, оскільки природною необхідністю будь-якого собаки вважається служіння цілям, для яких вона виведена. Незадоволення потреби буде причиною великих проблем з послухом.

Німецька вівчарка

Собака середніх габаритів (вага 25-40 кг, зростання в холці — 60-65 см). Крім знаменитої вірності» німкені » відрізняються здатністю захищати господаря від агресії інших людей. Вони відносяться до категорії службових порід, можуть бути одночасно і компаньйонами, і «охоронцями». Породна генетика враховує повну самовіддачу в служінні власному господареві і захисту його власної безпеки і його території.

Вівчарки витривалі, рішучі, сміливі і дуже розумні, що сприяє їм освоювати багато команд і навіть непогано орієнтуватися в ситуаціях. Догляд за ними дуже простий, шерсть невимоглива і вимагає лише вичісування два рази протягом тижня і миття 2 рази протягом року. Втім існують і складності. Ця собака вимагає уваги і щоденних навантажень (фізичних і розумових), тому підходить тільки активним людям, які мають час, щоб нею займатися. Специфіка породи її робить не дуже придатною для утримання в квартирі — оптимальний для неї вольєр в будинку за містом.

Лабрадор

В останні кілька десятків років лабрадори все більше завойовують популярність як компаньйони, тим більше в сім’ях з дітьми. Причини — в їх доброзичливому поступливому характері і неабиякому інтелекті. Лабрадорів дуже часто навчають на складну собачу» професію » поводирів. Ці розумні і спостережливі собаки здатні запам’ятовувати до п’ятдесяти команд, чуйно і правильно реагувати на те, що відбувається. При дуже високій рухливості ці досить тихі собаки, не схильні гавкати без причин.

Порода усереднених розмірів (30-35 кг, 50-55 см в холці), шерсть пряма, невимоглива, доглядати легко. Основним недоліком в більшості випадків вважають безмірно хороший апетит, через що у» лабров » часто бувають проблеми з великою вагою і суглобами. Любителі цієї породи повинні ретельно контролювати харчування власного вихованця, не перегодовувати і намагатися не дуже балувати ласощами. Ще однією особливістю вважається повна непридатність до служби охорони — лабрадори занадто доброзичливі.

Акіта-іну

Акіта-іну також усереднених розмірів. Історія пса Хатіко, яка зробила породу знаменитою по всьому світу, відображає породний характер: здатність дуже довго сидіти в нерухомості і чекати повернення господаря додому або пробудження від сну.

Ці собаки дуже прив’язливі і готові захищати власника від будь-якої агресії. Досить розумні, внаслідок чого дуже легко освоюють багато команд. Не звертаючи уваги на багату пишну шерсть, невимогливі і не вимагають миття частіше, ніж кожні півроку. Основний недолік — дуже висока тривожність в тісних замкнутих просторах, через що таким собакам не підходить невелике житло. Так само, ці тварини схильні до агресії в конкретних ситуаціях і при зустрічі з незнайомцями.

Найвідданіші породи собак ТОП-10 найвірніших собак у світі - Ветеринар

Ротвейлер

Ротвейлери знамениті власною відвагою і здатністю захищати господаря. Не звертаючи уваги на строгий вигляд і великий розмір, вони відрізняються любов’ю до ласки і добродушністю до сім’ї, в якій живуть.

Представники породи дуже розумні, легко проходять навчання і відрізняються трепетною любов’ю до дітей. Підходять врівноваженим людям і власникам будинків за містом, які потребують того, щоб пес-компаньйон був в один час і надійним захисником.

Бажаючим взяти в будинок цуценя цієї породи головне не забути врахувати, що він попросить уваги в догляді. Цього вихованця необхідно вичісувати кожен день, а в періоди сезонних линьок — як мінімум кілька разів на день. Крім того, кожні три – чотири місяці потрібно мити собаку, а кожні 2 тижні стригти кігті, тому що вони ламкі і при отрастании і обламуванні завдають їй дискомфорт. Знадобиться стежити і за вагою — ротвейлери схильні до ожиріння.

Доберман

Цю породу виділяє оригінальна статура-комбінування витонченого витонченості і спортивної сили і спритності. Покрив вовни короткий, як і у ротвейлерів, однак і догляд необхідний не менш ретельний. Розчісувати щіточкою слід щотижня. 1 раз в 2 тижні собаку слід обтирати мокрою тканиною, а кожні 2-3 місяці купати зі спеціальним зоошампунем.

Крім виняткової вірності, добермани показують високі здібності в охороні і дуже легко проходять навчання захисним командам. Ця риса вдало доповнюється «мовчазністю» — ці собаки досить рідко подають голос. Вони відмінно ладнають з малюками, тому блискуче справляються з роллю компаньйонів.

Найвідданіші породи собак ТОП-10 найвірніших собак у світі - Ветеринар

Всі наявні мінуси відносяться до недружелюбності таких собак до тих, кого вони не вважають «власними». Добермани агресивні до незнайомих людей і незлагідні з іншими вихованцями. Вигулювати їх потрібно в наморднику, а вихованню приділяти велику увагу. Таких значних тварин бажано заводити власникам, які мають ефективний досвід утримання службових собак.

Шотландська вівчарка

Ця красива і доброзичлива порода переживала пік популярності 2-3 десятиліття тому, але і зараз у неї чимало шанувальників. Надзвичайно добра, ласкава і слухняна собака хоча і класифікується як службова, за рисами характеру набагато ближче до компаньйонів.

Історично шотландські вівчарки (ще одна назва цієї породи) виводилися як пастуші, тому неагресивні, ладнають з іншими тваринами і володіють дзвінким голосом. Не звертаючи уваги на те, що коллі від природи дуже багато виглядають, їх шерсть невимоглива і потрібно хороший догляд всього 1 раз протягом тижня. Купати ж і зовсім достатньо лише при сильному забрудненні.

Коллі ласкаві, добрі, розумні і прекрасно піддаються навчанню загальним і навіть захисним командам. Основний недолік представників цієї породи — дуже висока прихильність, через що коллі сильно сумує за відсутності господаря, дуже часто гавкає і створює дискомфорт сусідам. Рекомендується заводити таку собаку в сім’ї, де завжди хтось знаходиться в будинку і, крім коллі, живуть і інші тварини.

Боксер

Є думка, що боксери не дуже розумні. В реальності це зовсім не правильно, але справа вся в підході і сумісності характеру породи з господарем. Боксери дуже вірні, ласкаві і навчаються, але, що називається, «з характером». Щоб жити з подібною собакою було легко, її потрібно дресирувати з молодого віку і не давати поблажок в питаннях слухняності.

Західно-Сибірська лайка

Зовні Західно-Сибірська лайка нагадує вовка. Вона невимоглива, міцна і дуже легко адаптується до найрізноманітніших умов для життя. Лайки активні, розумні і добрі до всіх домочадцям. Основна особливість породи в тому, що вона мисливська. Тому підбирати таку собаку краще з урахуванням потреб генетики — в будинок, де господар цікавиться полюванням, і у собаки є умови для того, щоб висловлювати і розвивати власні робочі якості.

Найвідданіші породи собак ТОП-10 найвірніших собак у світі - Ветеринар

Шелті

Цю породу іноді називають «карликової коллі». Зовні вона схожа на шотландських вівчарок (її не назвеш зменшеними копіями тільки завдяки тому, що лапи пропорційно тілу коротше, ніж у коллі). Крім того, серед Шелті поширений мармуровий окрас, який у «великих» побратимів дуже рідкісний.

За характером ці собаки так само чудові-приємні, ласкаві, розумні і прівязчіви. Основний недолік в тому, що ця порода складно переносить розлуку з господарями. Тому, якщо сім’я часто подорожує, доведеться планувати відпустки так, щоб возити собаку з собою — тим більше що і маленькі розміри тварини це дозволяють.

Пітбуль

Цю породу в більшості випадків вважають небезпечною-адже пітбулі виводилися заради собачих боїв. Частка істини в цій думці є: як не мила і ласкава собака в сім’ї, генетику породи не відміняв ніхто, тому уважне виховання і постійний контроль на вулиці потрібні.

Господарі таких собак і друзі їх сімей відзначають, що пітбулі доброзичливі і служать чудовими компаньйонами, руйнуючи в очах оточуючих грізну репутацію породи. Але заводити цуценя пітбуля варто виключно в разі, якщо майбутній володар готовий приділяти вихованню і дресируванню чимало уваги і має в своєму розпорядженні для цього не тільки часом, але і досвідом.

Лояльність у домашніх собак в крові, а продуманий вибір породи — це шанс прийняти в сім’ю чотириногого друга. Він буде дивувати слухняністю, правильним характером і безмежною здатністю любити власників і заповнювати їх життя радісними емоціями.

Позначки:, , , , , ,
close