Лишай у кішок

Раніше захворювання відносилося до категорії невиліковних, тому кішок і собак з лишаєм, присипляли.

З появою діагностики та ветеринарії в загальному, довели, що лишай не більше ніж шкірне грибкове захворювання, яке лікуватися, хоча і довгому.

Більш того, відзначені випадки, коли лишай у тварин проходив самостійно без великих зусиль з боку ветеринарних лікарів.

Важливо визначити захворювання на перших кроках розвитку. Це дасть можливість створити максимально щадну тактику лікування і не допустити інфікування людини.

Важливо не тільки вчасно звернутися до ветеринарної лікарні при підозрі на лишай у кішки, але і не займатися самолікуванням.

Використання народних методів не тільки не врятує вирішення проблеми, але і здатне погіршити перебіг патології і її результати.

Як часто можна зустріти лишай у кішок

Лишай у кішок зустрічається дуже часто.

Є велика кількість видів грибкових захворювань шкіри, що вважаються позбавляємо. Насправді під захворюванням лишай, припускають трихофітію і мікроспорію. Це дуже часто зустрічаються у ветеринарії хвороби, що мають специфічну клінічну картину проявів.

Грибкова хвороба має великий ступінь заразності, тому просто вражає навіть тих кішок, які не контактують з хворими або бездомними кішками. Зараження Контактна — через одяг або пледи, загальні для тварин і людини, через не помиті руки власника.

Грибкові мікроорганізми, що утворюють спори, можуть зберігати власну здатність до життя протягом довгого періоду і при попаданні в прекрасні умови – на покрив шкіри або шерсть, активізуватися.

Чи передається лишай людині і яким шляхом

Лишай від кішки передається людині.

Зараз в зв’язку з більш ретельним дотриманням санітарних норм і правил, лишай людині від кішки передається рідше. Але все таки це реально при контактуванні зі спорами грибка.

У зоні ризику знаходяться люди похилого віку і маленькі дітки. Це пов’язують не тільки з особливостями гігієни, але і з особливістю роботи імунної системи.

Відомо, що у неповнолітніх дітей імунна система тільки сформіровивается, тому стикається з різними захворюваннями.

У людей у віці, стригучий лишай у них розвивається частіше, через проблеми в роботі захисних сил організму і порушень процесів обміну.

В якості запобіжних заходів не варто чіпати бездомних тварин, а якщо таке трапилося, важливо якісно обробити руки антисептиком або промити їх з милом. Лишай безпечне захворювання, хоча і дуже неприємне. Лікування його довгий, що відрізняється прийомом системних протигрибкових препаратів, погано позначаються на роботі печінки та інших органів знаходяться всередині.

Чи передається лишай від кішки іншим тваринам

Лишай передається від кішки іншим тваринам.

Трихофітія і мікроспорія, що провокують стригучий лишай у кішок, здатні передаватися не тільки до людини, але і іншим домашнім вихованцям.

Тому, при перших ознаках розвитку позбавляючи у кішки, рекомендується ізолювати її від інших вихованців і відвезти у ветеринарну клініку.

Досить часто, лишай плутають з іншими захворюваннями шкіри, що характеризуються появою ділянок алопеції (облисіння). Необхідно знати, як вимальовується стригучий лишай, щоб вчасно звернутися за допомогою до майстра професіоналу.

Симптоми позбавляючи у кішки

Є кілька етапів розвитку позбавляючи на шкірі у тварини,кожен з них має власні нестандартні симптоми.

 • Перший або ранній етап . Він відрізняється появою на шкірному покриві невеликий висипу, яка при пошкодженні може кровоточити. В основному, даний етап залишається без уваги власника, так як зона ураження прикрита шерстю.
 • Другий етап-утворення самого вогнища ураження. Зона пошкодження відрізняється випаданням шерсті. Чи не прикрита шерстю шкіра світлого кольору, іноді з ділянками почервоніння або виразками.
 • Третій етап-злиття декількох вогнищ. Грибкове захворювання розвивається дуже швидко. Формуються зони ураження, в яких осіли спори грибка з головного вогнища. Плями починають потроху розростатися, змінюється їх розмір.
 • Четвертий етап-вважається особливо запущеної. На даному кроці кордону кілька сформованих вогнищ пересічені, сформіровивается зона облисіння, велика за площею.

Характерними симптомами стригучого лишаю, є надлом волосків в області вогнища ураження, свербіж, що виникає у тварини і провокує расчеси. Відсутність лікування позбавляючи у тварини, може привести до повного облисіння.

Уражені ділянки шкіри і тому, волосяні фолікули, відновлюються набагато повільніше – близько 2-х років.

Які бувають види позбавляючи

Лишай у кішки провокується двома видами грибків-Microsporum і Trichophyton .

Мікроспорія відрізняється поява залисин в області голови або тулуба кішки. На шкірі з’являються скоринки і дрібні висипання. У переважній безлічі випадків, лишай викликаний мікроспорією, діагностується в області хвоста, лап і морди, а на самому тулуб зустрічається дуже рідко.

Трихофітія частіше діагностується у маленьких кошенят. Характерною ознакою позбавляючи, викликаного розвитком грибка Trichophyton, вважається поява ділянок алопеції в формі кола. Шерстинки обламуються в місці ураження, локалізується патологія в області голови, шиї і подушечок лап.

Решта видів лишаю-мокнучий, рожевий і т.д. — вигадані.

Захворювання провокує сильне свербіння, що призводить до расчесам і дуже часто – обсіменіння бактеріальною мікрофлорою. Лишай часто ускладнюється гнійним бактеріальним запальним процесом.

З якими хворобами можна переплутати лишай у кішки

Самостійно визначити стригучий лишай без лабораторної діагностики дуже важко.

Це пов’язано з тим, що клінічні прояви позбавляючи нагадують ряд інших захворювань шкіри.

Так, стригучий лишай у домашньої кішки можна переплутати:

 • з дерматитом на тлі харчової алергічні реакції;
 • з інфекційними бактеріальними захворюваннями;
 • з підшкірними кліщами, внедрившимися під шкіру..

Для призначення правліьного потрібно відокремити лишай від даних хвороб шляхом тшательного огляду і здачі відповідних аналізів

Як діагностується лишай

При підозрі на лишай у кішки, потрібно проведення діагностики в умовах ветеринарної клініки.

Ветеринар обов’язково проводить клінічний огляд і збирає анамнез. Доктор зобов’язаний визначити можливу схильність до розвитку грибкової мікрофлори, а ще дати оцінку загальному стану кішки. Точна постановка діагнозу в себе включає проведення не тільки загального клінічного огляду, а й призначення досліджень. Застосовуються такі варіанти досліджень:

 • За допомогою лампи Вуда . Цей спосіб дає можливість виявити ділянки грибкового ураження, що підсвічуються флуоресцентною лампою. Вогнища ураження виділені яскравим зеленим світлом. На превеликий жаль, визначити лишай у кішки за допомогою тільки лампи Вуда неможливо, тому що деякі спори патогенної грибкової мікрофлори не дають світіння, а умовно-патогенна грибкова мікрофлора може відсвічувати.
 • Дослідження волосків вовни або зіскрібка з шкіри в області ділянки ураження під мікроскопом . Дана методика дає більше можливості встановити тип збудника. В даному випадку, небезпеки не помітити суперечки патогенних грибків також існують.
 • Вирощування в умовах лабораторії збудника захворювання . Зіскрібки шкіри поміщають в живильне середовище і чекають розмноження збудника. Далі, що вийшов матеріал обсследуют за допомогою мікроскопа. Ця методика займає більше часу, але дає найбільш точний результат.

З метою точної постановки діагнозу, ветеринар рекомендують здавати аналіз крові тварини, для того щоб простежити можливі порушення в роботі органів знаходяться всередині тварини або ж наявність паразитів. Комплексна діагностика дає можливість максимально точно визначити проблему і вибрати відповідну схему лікування.

Чи лікується лишай у кішки

Лишай, діагностований у домашнього вихованця, лікуватися.

Терапевтичний курс підбирає ветлікар в залежності від віку кішки, ступеня пошкодження ділянок тіла і вовняного покриву.

Основа лікування-засоби проти грибка для зовнішнього використання і внутрішнього прийому.

Однаково важливо правильно обробляти вогнища ураження. Призначаються загальнозміцнюючі комплекси у вигляді вітамінно-мінеральних сполук і імуномодуляторів для збільшення резистентності організму і швидкості відновлення.

У більшості випадків, при ускладнених бактеріальною інфекцією мікроспоріях у кішки, проводитися курс антибіотикотерапії.

По завершенні терапевтичного курсу потрібно взяття зіскрібка з ділянки шкіри для проведення лабораторного аналізу.

Як правильно утримувати тварину при діагностованому лишаї

Якщо у кішки підтверджений лишай, потрібно вжити відповідних заходів — ізолювати тварина.

Небезпека для людини лишай представляє в разі якщо ослаблений імунітет. У зв’язку з цим, потрібно зменшити контакт хворої тварини з дітками і літніми людьми.

Кішку необхідно відселити в індивідуальне приміщення до повного одужання або ж спорудити спеціалізований вольєр в будинку.

Чим знезаражувати квартиру

Усунути спори грибка в приміщенні, дозволяють спеціалізовані розчини для дезінфекції.

У ветеринарній практиці найбільшу популярність має засіб Екоцид з, ефективне проти мікроскопічних грибків, вірусів і бактерій.

Обробляти дезинфікуючим розчином потрібно якщо є можливість стіни, підлоги, предмети для догляду за твариною, годівниці і поїлки.

Чим небезпечний лишай у кішки

Відсутність лікування позбавляючи у кішки може привести до настання генералізованої форми захворювання.

Це призводить до серйозних погіршень в роботі всього організму. Більш того, при запущеній формі позбавляючи, ризик зараження людини та інших тварин, збільшується. У вихованця зменшується імунітет, тому небезпеки зараження іншими захворюваннями, також стають більше.

Через скільки може виникати симптоми позбавляючи у кішки

Термін прояву симптомів позбавляючи у кішки-від 1 тижня до 1,5 місяців.

Після контакту зі спорами грибка, поява перших ознак позбавляючи у кішки по-різному.

У більшості випадків, патогенних мікроорганізмів досить 5-7 днів. Буває, що після зараження до виникнення перших клінічних ознак проходить від 1 до 1.5 місяців. Виключно після цього виникає свербіж і інші супутні ознаки стригучого лишаю.

Лікування позбавляючи у кішок

Для лікування позбавляючи у кішок як правило застосовуються антисептичні мазі

Терапія діагностованого лишаю полягає в застосуванні зовнішніх протигрибкових засобів і системних препаратів для прийому в середину.

Для знищення патогенних грибків і бактерій, застосовуються мазі з антисептичною і дезинфікуючою дією:

 • Санодерм
 • Тіабендазол
 • Міконазол

Тривалість лікувального курсу визначається ветлікарем і в основному, може становити від 14 до 30 днів.

У запущених випадках стригучого лишаю у кішки, призначаються таблетки для прийому в середину – Кетоконазол, Тербінафін. Ліки дають тварині поряд з їжею.

Лікування позбавляючи у людини

При підозрі на передачу позбавляючи від тварини до людини, потрібно негайно звернутися до дерматолога.

Потрібно розуміти, що не всі різновиди позбавляючи, діагностується у кішки, здатні передаватися людині. Звернутися до професіонала потрібно при появі різнокольорових плям на тілі (рожевого, бежевого або білого кольору), лисин, лущення на шкірі.

Ознаками ураження позбавляємо можуть бути сонливість і слабкість, сильний свербіж і утворення жорстких відшарувалися лусочок.

Чи може бути неправильно діагностований лишай

Якщо Діагностика проводитися у ветеринарній клініці виключно за допомогою лампи Вуда, можливе отримання помилкових результатів.

Якщо ж проводитися мікроскопічне дослідження-можливість помилкової постановки діагнозу фактично виключена.

Чи може кішка померти від лишаю

Привести до смерті лишай може лише в разі системних поразок, від Є в запущеному випадку.

Раннє лікування дає можливість уникнути небезпечних складнощів.

Сьогоднішні методи лікування, розроблені в ветеринарії, дозволяють лікувати лишай у кішки дуже швидко.

Важливо тільки прислухатися до рекомендацій фахівця, пам’ятати обробляти тулуб тварини спеціалізованими мазями і проводити дезінфекцію приміщення для усунення повторного зараження.

Чи може кішка мама передати лишай кошенятам

Уражена позбавляємо кішка, має право передати лишай маленьким кошенятам.

Для їх організму це інфікування буде дуже не простим, так як імунна система новонароджених малюків працює в іншому режимі.

Завдання власника-не дозволити зараження матері-кішки. Якщо ж таке трапилося, потрібно проконсультуватися з ветлікарем з приводу розробки тактики лікування.

Курс терапії в даному випадку розробляється з урахуванням предпологаемого шкоди від протигрибкових препаратів для організму кішки, що виношує кошенят.

Більшість медикаментозних засобів, що застосовуються для лікування позбавляючи у дорослих кішок, має дуже високу токсичність, що може нашкодити ще не народженим малюкам.

Лікування позбавляючи засобами перевіреними часом

Лікування позбавляючи засобами перевіреними часом неприпустимо і в багатьох випадках призводить до ускладнень.

Домашні методи лікування у вигляді примочок, настоїв і інших засобів, виявляються малоефективними при грибкових захворюваннях.

Засоби проти грибка, що застосовуються у ветеринарії, максимально доступні і мають більш високу ефективність проти захворювання. Тому ризикувати і пробувати йод, часник, розчин хлоргексидину для лікування позбавляючи у улюбленця, не рекомендується.

Це призведе до погіршення ситуації і розвитку значних складнощів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close