Асиметрія обличчя: чи можна виправити самостійно?

Асиметрія обличчя є у кожного з нас, і це абсолютно нормально. Причин появи асиметрії багато, але основною з них є те, що один бік обличчя менш рухливий, ніж інший. Це призводить до того, що м’язи менш рухомого боку втрачають тонус і він опускається.

Увага! Матеріал має лише ознайомчий характер. Не слід вдаватися до описаних у ньому методів лікування без попередньої консультації з лікарем.

Причини асиметрії

У цій статті ми не розглядатимемо спадкові чинники, вроджені та серйозні аномалії черепа/обличчя, різні захворювання і патології. З цим має працювати лікар.

Наведемо тільки набуті причини, з якими можна працювати:

 • Пошкодження м’яких тканин, м’язів і кісток.
 • Невралгія лицьових нервів.
 • Неправильний прикус.
 • Спазм мімічних м’язів.
 • Розтягнення м’язів.
 • Звички (наприклад, на якому боці частіше пережовується їжа, як людина спить тощо).

Перший крок — корекція звичок

Будь-які засоби дадуть тільки тимчасовий ефект, якщо звички залишаться колишніми. На що слід звернути увагу насамперед:

 • Жувати на обох боках. У разі, коли людина звикає пережовувати їжу тільки на одному боці щелепи, жувальний м’яз ущільнюється.

Це позначається на формі обличчя навіть у статичному положенні. А під час розмови стає дуже очевидним.

Наприклад, якщо ви роками й десятиліттями жуєте на лівому боці, то під час розмови більше працює лівий бік рота.

Аж до того, що лівий куточок губ йде вгору, а правий опускається вниз. Посмішка виходить крива. Носогубна складка теж глибша з активного боку обличчя.

Якщо ж під час кожного прийому їжі намагатися розподіляти навантаження рівномірно, то з часом ситуацію можна поліпшити. Як мінімум — запобігти погіршенню.

 • Не спати завжди на одному боці. В ідеалі потрібно спати на спині, щоб за нічний сон не утворилося нових заломів на обличчі.

Але якщо це не вдається, то хоча б чергувати: то на лівій, то на правій щоці. І намагатися спочатку лягати на спину, засинаючи в цій позі.

 • Сидіти рівно, не підпираючи щоку. У багатьох є звичка спиратися на руку або схиляти голову до плеча, переглядаючи записи, фільми.

І зазвичай людина підпирає голову тільки з одного боку. Усе це найбезпосереднішим чином позначається на пропорціях обличчя. Якщо завжди пам’ятати про поставу, то набагато більше шансів зберегти симетрію.

 • Не носити сумку на одному й тому ж плечі. Чергувати або вибирати рюкзачок. При носінні на одному і тому ж плечі порушується постава, змінюється позиція шиї.

М’язи обличчя відгукуються на такий перекіс спазмами. Згодом звичка тримати плече вгору стає постійною. И

обличчя з цього боку — більш «затиснуте»: глибша носогубна складка, кінчик брови повзе вниз, більше мімічних зморшок.

Експертка з омолодження обличчя Асем Утеуова у своєму Instagram-блозі докладніше розповідає про причини виникнення асиметрії обличчя, а також про способи її усунення.»

«Асиметрія обличчя — цілком нормальне природне явище, не існує абсолютно симетричних облич», — каже експертка (тут і далі орфографію і пунктуацію автора збережено — прим.ред.).

За словами Асем, скульптурним масажем обличчя асиметрію можна виправити в тих випадках, коли причиною є:

 • Сон на одному боці;
 • Жування їжі на одному боці;
 • Неправильна постановка ниток;
 • Філери (їхня властивість мігрувати і обтяжувати один бік обличчя);
 • Ботокс (атрофовані м’язи).

«Але є випадки, коли масаж обличчя безсилий. Це в тому випадку, коли у клієнта проблеми з прикусом, сильна кривизна зубів, проблеми з лімфою (лімфангіома, гемангіома), кривошия, гайморит та інші хвороби, які можуть бути причинами асиметрії обличчя.

У цьому випадку вам зможуть допомогти тільки лікарі певних профілів», — каже Асем Утеуова.

За словами експертки, зараз більшість фахівців у боротьбі зі зморшками та асиметрією одразу ж пропонують інвазивні методи омолодження.

«Однак наслідки від них бувають незворотними. Адже будь-який чужорідний матеріал — філери, нитки, гілауронка, видозмінюють обличчя. Багато хто вдається до більш природних методів після подібних втручань.

Не потрібно винаходити велосипед. У нашому обличчі все вже є! Коли ви заколюєте обличчя, м’язи атрофуються і в ньому все завмирає. А в ідеалі має бути навпаки — в обличчі має кипіти життя. Тому потрібно збудити природний процес вироблення свого колагену, еластину та гілауронки.

Немає нічого кращого за природні складові нашого обличчя. Просто потрібно спрямувати у правильне русло їхню роботу. Тому техніки скульптурного масажу обличчя — це найкраща альтернатива всім ін’єкціям», — каже Асем.

Чому масаж?

 • Відбувається глибоке опрацювання м’язів і виличних кісток руками;
 • Це природний та екологічний інструмент;
 • Спочатку розслабляється скальп голови, спазми шийного відділу, спини і прибираються заломи в районі шиї та декольте;
 • Відбувається розігрів ліфми;
 • Фахівці буквально ліплять красиве і природне обличчя своїми руками.

Про те, як виправити асиметрію обличчя самостійно за допомогою простих вправ, дивіться в наведеному нижче ролику від Марини Платонової.

Позначки:, , , , , ,
close