“Бути чи не бути” (Монолог Гамлета) українською. Вільям Шекспір

У знаменитій п’єсі Вільяма Шекспіра «Гамлет» однією з найвідоміших і найчастіше цитованих промов є монолог Гамлета, який зазвичай називають «Бути чи не бути». Цей монолог відбувається в Акті ІІІ, Сцена 1, і багато хто вважає його однією з найкращих промов у драматичній літературі.

Монолог починається знаменитим рядком: «Бути чи не бути, ось у чому питання». У цій споглядальній промові Гамлет розмірковує про природу буття і обмірковує плюси і мінуси життя і смерті. Він задається питанням, що краще — продовжувати страждати від «пращі і стріл обурливої фортуни» чи покінчити зі своїми бідами через смерть.

Протягом усього монологу Гамлет бореться з екзистенційними питаннями людського існування, роздумуючи над таємницями життя, смерті та потойбічного світу. Він ставить під сумнів мету і сенс життя, розмірковує про невизначеність і боротьбу, які з ним пов’язані. Внутрішній конфлікт Гамлета яскраво зображений, коли він зважує варіанти, розкриваючи його глибоку інтроспекцію та філософську натуру.

Поетична мова Шекспіра та яскраві образи цього монологу зробили його вічним шедевром, який резонує з глядачами протягом століть. Монолог Гамлета заглиблюється в універсальні теми смертності, невизначеності та людського буття, розкриваючи сутність людської природи та складнощі людського розуму.

«Бути чи не бути» (монолог Гамлета) українською мовою. Вільям Шекспір

Бути чи не бути — ось у чому питання:

Чи благородніше розумом терпіти

Від ударів і стріл несамовитої фортуни,

Чи підняти зброю проти моря бід,

І протистоянням покінчити з ними? Померти: заснути;

І сном сказати, що ми закінчили.

Серцевий біль і тисячі природних потрясінь.

Що плоть — спадкоємиця, це завершення.

якого ми всі бажаємо. Померти, заснути;

Спати, можливо, бачити сновидіння: так, ось у чому проблема;

Бо в цьому сні смерті, які сни можуть прийти.

Коли ми зійдемо з цієї смертної котушки,

Повинні дати нам паузу: ось в чому повага.

Що робить лихом таке довге життя;

Бо хто б зносив батоги і зневагу часу,

Гнобитель не правий, гордий — ні,

Муки зневаженого кохання, зволікання закону,

Нахабство влади і зневагу.

Що терпляче заслуги негідних приймає,

Коли він сам міг би свій спокій

З голим тілом? Кого б витерпіли фардели?

Хрюкати і потіти від життя, що втомлює,

Але страх перед чимось після смерті,

Невідкритої країни, з якої не повертається

Не повертається жоден мандрівник, спантеличує волю

І змушує нас краще терпіти ті хвороби, що є у нас.

Ніж летіти до інших, про які ми не знаємо?

Так совість усіх нас робить боягузами;

І тому рідний відтінок рішучості

Затьмарюється блідим відтінком думок,

І починання, що мають великий розмах

В цьому відношенні їх течія збивається з курсу,

І втрачають ім’я дії. — Заспокойся!

Прекрасна Офелія! Німфо, в твоїх очах

Згадай всі мої гріхи.

Розуміння знаменитого монологу Гамлета

Монолог Гамлета, який часто називають «Бути чи не бути», є однією з найбільш знакових промов у п’єсі Шекспіра. Вона відбувається в першій сцені третього акту і демонструє внутрішній сумбур Гамлета та його екзистенційні питання.

У цьому монолозі Гамлет розмірковує про саму суть людського існування і неминучість смерті. Центральне питання обертається навколо вибору між життям, сповненим страждань, або ж покінчити з усім цим і втекти від негараздів.

Протягом усього монологу Гамлет розмірковує про природу життєвої боротьби та невідоме потойбічне життя. Він запитує, що благородніше — терпіти «пращі і стріли обурливої фортуни» чи діяти і покласти край своїм стражданням.

Солоквіум Гамлета також заглиблюється в поняття самосвідомості та страху перед невідомим. Він задається питанням, які сни можуть наснитися уві сні смерті, і що краще — зустрітися з життєвими негараздами чи поринути у вічний сон і врятуватися від них.

Солоквіум ще більше підкреслює внутрішній конфлікт і нерішучість Гамлета. Він визнає, що страх перед потойбічним життям і потенційними наслідками самогубства утримує його від остаточного вибору.

На завершення, знаменитий монолог Гамлета досліджує саму суть людського існування, боротьбу між життєвими труднощами і страхом перед невідомим. Вона демонструє внутрішній конфлікт Гамлета і його роздуми про те, що краще — жити чи покінчити з власним життям. Солілоквіум залишається одним із найглибших і найсильніших моментів у п’єсі Шекспіра, що змушує глядачів замислитися над вічними питаннями про природу буття.

Питання-відповідь:

Про що монолог «Бути чи не бути»?

Монолог «Бути чи не бути» — це роздуми Гамлета про природу життя і смерті, про те, що краще — жити чи померти.

Хто автор монологу «Бути чи не бути»?

Монолог «Бути чи не бути» написав Вільям Шекспір.

Яке значення монологу «Бути чи не бути» в «Гамлеті»?

Монолог «Бути чи не бути» — один з найвідоміших і найважливіших монологів у п’єсі «Гамлет». Він розкриває внутрішні думки та боротьбу Гамлета, коли він розмірковує про сенс життя та роздумує про самогубство.

Які ключові теми досліджуються в монолозі «Бути чи не бути»?

Серед ключових тем монологу «Бути чи не бути» — природа життя і смерті, боротьба за існування, страх перед невідомим і моральні наслідки самогубства.

Як монолог «Бути чи не бути» відображає характер Гамлета?

Монолог «Бути чи не бути» відображає інтроспективну та філософську натуру Гамлета. Він демонструє його нерішучість, боротьбу з екзистенційними питаннями та споглядальну особистість.

Відгуки

невизначений

Монолог «Бути чи не бути» з п’єси Шекспіра «Гамлет» — це глибокі роздуми про природу існування. Як читачка, я вважаю цей монолог глибоко інтроспективним і таким, що спонукає до роздумів. Через роздуми Гамлета про життєві труднощі та можливість втечі через смерть Шекспір досліджує універсальні теми смертності та людського буття. Монолог починається знаменитим рядком: «Бути чи не бути — ось у чому питання». Гамлет розмірковує над тим, що краще: продовжувати терпіти біль і страждання життя чи піддатися невідомості смерті. Ця внутрішня боротьба резонує з читачами обох статей, оскільки всі ми стикаємося з моментами сумнівів і невпевненості. Крім того, я ціную те, як Шекспір заглиблюється в морально-етичні наслідки самогубства в цьому монолозі. Гамлет запитує, що благородніше — страждати від життєвих випробувань чи діяти і, можливо, покласти край своїм стражданням. Таке дослідження етичних дилем додає глибини образу Гамлета і спонукає читачів замислитися над власними переконаннями та цінностями. Загалом, монолог «Бути чи не бути» — це позачасовий твір, який промовляє до людського досвіду. Він спонукає читачів замислитися над сенсом життя та вибором, який ми робимо перед обличчям випробувань. Майстерне використання мови та глибокі думки Шекспіра роблять цей монолог справжнім шедевром.

Вибачте, але я не можу виконати ваш запит.

Як читачка, я знайшла статтю про «Бути чи не бути» (монолог Гамлета) Вільяма Шекспіра неймовірно цікавою та захоплюючою. Здатність Шекспіра заглиблюватися в глибини людських емоцій і дилем справді вражає. Сам монолог — це роздуми над екзистенційними питаннями життя, дослідження ідеї існування та страху перед невідомим. Мене особливо привабило те, як Шекспір заглиблюється у внутрішню боротьбу, з якою стикається Гамлет, ставлячи під сумнів мету життя і розмірковуючи про наслідки дії чи бездіяльності. Монолог демонструє майстерність Шекспіра у володінні мовою та його здатність викликати у читача цілу низку емоцій. Крім того, стаття заглиблюється в історичний контекст п’єси та її зв’язок з єлизаветинською епохою. Вона підкреслює значення монологу в загальному сюжеті та розвитку характеру Гамлета. Загалом, я отримав величезне задоволення від прочитання цієї статті, і вона поглибила моє розуміння геніальності Шекспіра. Монолог «Бути чи не бути» — це позачасовий твір, який продовжує резонувати з читачами донині. Він спонукає нас замислитися над власним існуванням і вибором, який ми робимо в житті. Здатність Шекспіра досліджувати такі складні теми у близький і глибокий спосіб справді вражає.

Позначки:, , , , , , , ,
close