10 легко вирощуваних польових квітів для вашого саду

Джеймі Макінтош пише про садівництво та квіти для особливих випадків для Смереки з 2011 року. Вона має більш ніж 20-річний досвід догляду за квітами та рослинами. Вона була автором статті про органічне садівництво на сайті Suite101, де отримала нагороди за свої статті.

Оновлено 14.06.22Актуальні відео

Для садівників, які люблять рослини, за якими легко доглядати, польові квіти можуть стати основою саду. Їх легко вирощувати, вони ніколи не забур’янюються, приваблюють і живлять дику природу, включаючи птахів, бджіл, корисних комах і метеликів. Незалежно від того, чи любите ви вирощувати квіти з насіння, чи пересаджуєте їх, ці легкі у вирощуванні польові квіти не потребують обприскування від шкідників і хвороб або великої кількості хімічних добрив, щоб прикрасити ваш ландшафт. Крім того, вони, як правило, досить толерантні до бідних ґрунтів і посушливих умов, а це означає, що вам не потрібно буде вносити зміни в ґрунт або надмірно часто поливати їх.

Для «справжнього» саду з польовими квітами намагайтеся вирощувати лише місцеві види цих рослин, а не культурні сорти. Культурні сорти, хоча і засновані на місцевих видах, були селекціоновані для заохочення певних характеристик, які відрізняються від місцевих видів — вищі, коротші або з іншим забарвленням квітів. Однак, якщо вас не турбує така автентичність, ви можете вибрати ті сорти, які вам найбільше подобаються. Ви можете відрізнити культурний сорт від місцевого виду, тому що він матиме власну назву, наприклад, айстра «Професор Антон Кіппенберг» або колумнея Аквілегія «Голуб».

Айстра (Symphyotrichum oblongifolium)

Яскраве блакитнувато-фіолетове цвітіння місцевої ароматної айстри найбільш бажане восени, коли інші рослини відцвітають. Листя ароматне, якщо його подрібнити або зрізати для букетів. Рослини айстри запашної міцні, як цвяхи, і є гарними ґрунтопокривними рослинами для кам’янистого ґрунту або схилів, схильних до ерозії. Вони виростають від 1 до 2 футів заввишки, зрідка до 3 футів, і цвітуть з кінця літа до осені. Як і більшість польових квітів, айстри надзвичайно витривалі, хоча у вітряних місцях вам може знадобитися закріпити їх кілками або посадити в клітку.

 • Зони вирощування USDA: від 3 до 8
 • Кольорові різновиди: Синій, фіолетовий
 • Освітленість: повне сонце: Повне сонце
 • Вимоги до ґрунту: Сухі та середньої вологості, добре дреновані ґрунти

Квітка-ковдра (G aillardia aristata)

Ефектні квіти покривала — довгоквітучі рослини-довгожителі для сонячного саду. Яскраво-червоні квіти, схожі на маргаритки, облямовані жовтим кольором, завдяки чому вони виділяються на фоні холодної кольорової гами синіх або зелених квітів. Очікуйте, що десятки бджіл і метеликів будуть шукати нектар з квітів цих 2-3-футових красунь. Існують також сорти, які виростають не більше 1 футу заввишки. Обрізка не обов’язкова для махрових квіток, але вона може стимулювати більше цвітіння.

 • Зони вирощування USDA: від 3 до 8
 • Кольорові сорти: Червоні та жовто-помаранчеві
 • Освітленість: повне сонце: Повне сонце
 • Вимоги до ґрунту: Сухі та середньої вологості, добре дреновані ґрунти

Льон польовий (Linum perenne var. lewisii)

Тонкі, ніжні стебла дикого блакитного льону весело колишуться на вітрі на сонці або в легкій тіні. На відміну від багатьох польових квітів, це відносно неінвазивні рослини, які мають ввічливу звичку рости, а це означає, що ви можете висаджувати їх разом з іншими квітами, щоб створити неприборканий вигляд. Дикий блакитний льон виростає від 1 до 2 футів заввишки і цвіте наприкінці весни — на початку літа. Дикий блакитний льон дуже витривалий і самосіється на добре дренованих ґрунтах. При вирощуванні з насіння найкращі результати дає прямий осінній посів, оскільки прохолодний період спокою покращує проростання. На відміну від культурних сортів, які зазвичай є однорічними рослинами, дикий блакитний льон є багаторічною рослиною, хоча і недовговічною.

 • Зони вирощування: від 5 до 8
 • Кольорові різновиди: Блідо-блакитний
 • Освітленість: повне сонце або півтінь: Від повного сонця до півтіні
 • Потреби в ґрунті: Помірна вологість, добре дренований ґрунт

Цукерковий горіх (Iberis umbellata)

Цей вид канделябру — недовговічна трав’яниста багаторічна рослина, яку зазвичай вирощують як однорічник. (Існують й інші види, наприклад, Iberis sempervirens, які є багаторічними дерев’янистими чагарниками). Однорічна цукерниця буде рости у вашому саду так швидко, що це чудовий вибір для дітей, які тільки починають займатися садівництвом. Просто згрібайте насіння на поверхню ґрунту, оскільки для проростання їм потрібне світло. Рожевоквітучі рослини процвітають на бідних ґрунтах, в тому числі лужних, що робить їх гарним вибором для альпінарію. Виростаючи від 12 до 20 дюймів, ці рослини цвітуть навесні.

 • Зони вирощування USDA: від 3 до 8; зазвичай вирощують як однорічник
 • Кольорові сорти: Білий (є сорти рожевого, червоного або лавандового кольору)
 • Освітленість: повне сонце або півтінь: Від повного сонця до півтіні
 • Потреби в ґрунті: Сухий та середньої вологості, добре дренований ґрунт; витримує бідні ґрунти
Позначки:, , , , , , ,
close