Безшумні компресори для акваріума: марки, вибір та експлуатація

Безшумні компресори для акваріума: марки, вибір та експлуатація - Ветеринар

Акваріумний компресор — цей пристрій, робочий принцип якого полягає в насиченні рідини бульбашками повітря. Кисень корисний для справжнього існування всіх жителів акваріума. Багато моделей досить гучні. Але прогрес на місці не стоїть, і виробники стали випускати безвучні пристосування для збагачення рідини киснем. Під час вибору безвучного розсікача для акваріума необхідно вивчити його особливості та експлуатаційні правила. А огляд найкращих брендів допоможе не помилитися з вибором.

Особливості

Повітряний компресор буває 2-ух підвидів: мембранний і поршневий.

Кожен тип має власні характеристики. Поршневий розсікач утворює повітряні потоки за допомогою роботи спеціального поршня. Подібні моделі занадто потужні і підійдуть для великих ємностей. Відрізняються міцністю і довговічністю.

Мембранний варіант формує кисень за допомогою спеціальної мембрани. Пристрою не потрібно багато електричної енергії, однак при цьому він має обмежену потужність. Прилади краще підійдуть для маленьких ставків об’ємом до 150 літрів.

Два типи пристроїв поєднує одне — шумовий рівень. Однак новітні розробки в технологіях дають змогу домогтися, щоб звукоізоляція стала найбільшою.

Безвучний розсікач має власні специфіки в роботі. Трубки компресора знаходяться у воді і випускають порцію повітря у вигляді бульбашок. Інтенсивність потоків повітря регулюється за допомогою спеціалізованих затискачів.

Робота пристрою робить на поверхні води брижі, завдяки чому збільшується площа взаємодії води з повітрям, і вода насичується додатковою кількістю кисню.

Безвучний розсікач має основну особливість: пристрій перешкоджає цвітінню води за рахунок змішування шарів рідини. Цей робочий принцип приладу називають аерацією. Аерація виконує одну з головних функцій — забезпечує затишну обстановку проживання для населення ставка.

Аерація резервуара відбувається так: до повітроносних трубок закріплюють спеціалізований розпилювач. Його розташовують на дні акваріума. Розпилювач випускає незліченну безліч бульбашок, що створює додатковий ефект прикраси. Розміри бульбашок також мають значення. Краще, щоб бульбашки були маленького розміру, оскільки невеликі бульбашки мають велику загальну площу.

Часто застосовувати компресор не слід. Досить залишати його у ввімкненому стані кілька разів на день на 20-25 хвилин. Однак влітку необхідно використовувати пристрій дуже часто. З огляду на те що влітку повітря дуже швидко нагрівається, збільшується і температура води. Кисень витрачається швидше звичайного. Тому влітку пристрій варто залишати увімкненим на набагато довше.

Позначки:, , , , , , , ,
close