Як підготувати кішку до вакцинації

Захист вихованця від небезпечних інфекцій – проведення вакцинації. Маніпуляція дає можливість формувати стійку імунну відповідь у тварини.

Звести побічні ефекти від вакцинації до нуля допоможе дотримання 3 головних правил – ретельна підготовка до дії, проведення вакцинації в клініці і організація правильного поствакцинального періоду.

Правила проведення вакцинації

Успіх результату вакцинації в більшості своїй залежить від ретельної підготовки тварини до процедури. Правила проведення вакцинації в себе включають дотримання варіантів умов:

 • За 14 днів до планової імунізації, кішці потрібно провести протипаразитарну обробку від бліх, кліщів і волосоїдів. Важлива обробка і від ендопаразитів – гельмінтів.
 • Протягом тижня до планової вакцинації, господареві необхідно ретельно стежити за зміною в стані тварини.
 • У період підготовки перед вакцинацією рекомендовано уникати контакту тварини з родичами, особливо вуличними.
 • Забезпечити кішці захист від стресу.

Час проведення вакцинації визначає ветлікарем. Спеціаліст оглядає тварину і складає план щеплень для певної тварини. Щеплення не робиться:

 • Кошенятам у віці до 2 місяців. Перша вакцинація, в основному, призначається з віку 8 тижнів. Далі, через 4-5 тижнів проводять ревакцинацію і потім повторюють щеплення щорічно.
 • Кішкам в період в’язки, вагітності і вигодовування кошенят. Вакцинація перед в’язкою кішки не буде потрібно. Але виключно в разі, якщо тварина щороку вакцинується згідно з графіком. Якщо час дії вакцини скінчилося, радиться провести вакцинацію за 3 місяці до планованої в’язки. Чи не найкраще проводити вакцинацію кішкам в період виношування кошенят. Як виняток можуть бути інактивовані вакцини при спалаху інфекційного захворювання в розпліднику, де міститься тварина. Вакцинація живою вакциною провокує внутрішньоутробне зараження плодів, аномалії і аборти. Після закінчення лактації, кішку можна вакцинувати через 1-2 місяці.
 • Кішкам в період захворювання. Немає апетиту, порушення роботи травного тракту (діарея), витікання з носа, напади чхання, запалення слизових оболонок – протипоказання для проведення вакцинації. Введення препарату проводять через 15-20 днів після повного одужання. Ослаблених і виснажених вихованців не вакцинують до моменту, поки вони не оговтаються.

Щеплення не роблять кішкам відразу ж після своєчасного втручання. Загальний наркоз впливає на імунітет, послаблюючи його. У зв’язку з цим, потрібно тримати інтервал не менше 20 днів між операцією і вакцинацією.

Як приготувати кішку до вакцинації

Перед будь-вакцинацією слід відвідати ветеринарну клініку для огляду тварини фахівцем. Ветеринар допоможе не тільки провести оцінку стану кішки, але і скласти схему подальших вакцинацій.

Живі та інактивовані сироватки повинні зберігатися при певному режимі температур. Подібні умови чітко дотримані в ветеринарних клініках, чого не можна з точністю заявити про інші установах.

 • фізикальний огляд пацієнта;
 • вимірювання показників температури тіла;
 • аускультацію серцевих і легких;
 • збір анамнезу.

На підставі отриманих даних, фахівець приймає рішення про проведення або заборону вакцинації в цей момент.

Кішка до і під час вакцинації повинна бути в спокійному стані. Допомогти впоратися зі стресом може сам володар – взявши улюбленця на руки, заспокоївши погладжуванням або голосом.

У здорових тварин ускладнення на тлі вакцинації з’являються дуже і дуже рідко. Але до них необхідно бути готовим. Стандартними реакціями у кішок і кошенят на введення вакцини є:

 • Апатичність і відмова від їжі першу добу після щеплення. При дуже тривалій апатії більше 2 діб, рекомендується звернутися за допомогою до ветеринарної клініки.
 • Почервоніння і припухлість в зоні введення вакцини. Подібне ускладнення не вимагає втручання, проте потрібно ретельно стежити за зміною. Робити примочки, компреси, намагатися самостійно розкривати припухлість – заборонено. Поява у кішки хвилювання на тлі припухлості – привід звернутися за допомогою до професіонала.

Нечасто на тлі вакцинації розвивається алергія організму – анафілактичний шок. Явище рідкісне і з’являється в перші хвилини після щеплення. У зв’язку з цим, експерти радять протягом 30 хвилин після вакцинації, не йти далеко від клініки. Симптомами анафілаксії у кішки виступають слиновиділення, проблеми з диханням, набряк морди. Можливі мимовільні акти дефекації або сечовипускання.

Підготовка кішки до вакцинації важлива. Але також має велике значення правильно організувати поствакцинальний догляд.

Імунна стійка відповідь після щеплення сформіровивается протягом 14-30 днів. У цей період необхідно ретельно стежити за власним улюбленцем і при розвитку складнощів звертатися до лікаря.

Як і до вакцинації, після щеплення не потрібно міняти тварині раціон харчування або ж умови утримання (наприклад, вивозити на дачу).

Перші 14 днів слід зменшити контакт тварини з родичами, не допускати надмірних навантажень фізичного плану, уникати протягів і купання вихованця мінімум 7 днів після вакцинації.

Дотримання нескладних правил підготовки кішки до вакцинації і поствакцинального догляду, дає можливість уникнути складнощів і зберегти здоров’я улюбленця.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close