Тиск у кішок

Відхилення показників тиску артерій від норми в більшу або меншу сторону, властиво не тільки людині. Тварини які живуть вдома також страждають від гіпертензії (дуже високого тиску) або гіпотензії (низького тиску).

Є досить причин, що провокують перепади тиску артерій, а ще хвороб, що провокують стійкі зміни в організмі не тлі відхилень тиску від норми.

Важливо вчасно помітити зміни в стані кішки і звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. Після педантичного дослідження, фахівець зможе виявити фактор, що провокує зміни і призначити відповідну терапію.

Тиск у кішок звичайне

Показник, що відображає натиск крові, що давить на судинні стінки, називається артеріальним тиском. Як і в людській медицині, у кішок розрізняють кілька видів тиску. Перше-це систолічний, що позначає момент, коли міокард зменшується і створює кров’яний тиск, що циркулює по артеріях. Друге-діастолічний, означає момент, коли серцевий м’яз розслабляється. З цим пов’язані показники тиску, завжди позначаються двома значеннями (наприклад, 120 — систола, 70 – діастола).

Нормальні показники тиску артерій у кішок схожі з людськими значеннями. У здорової домашньої тварини показники тиску коливаються від 105 до 135 – верхня межа і від 65 до 95-знаходяться знизу показники.

Постійні збільшення тиску у кішки вказують на розвиток гіпертензії, при зменшенні – говорять про гіпотензії. І дуже високий і зменшений тиск у улюбленця становлять небезпеку для роботи всього організму кішки. Тому при перших проявах нездоров’я, слід звернутися до ветеринарної лікарні для усунення патології.

Ознаки та причини дуже високого тиску у кішок

Гіпертензія або високий тиск у кішки призводить до змін в області міокарда, ренальної системи, зорових органів. Також високий тиск погано проявляється на функціонуванні центральної нервової системи.

Гіпертензія частіше діагностується у кішок у віці старше 10 років. Патологічний процес може бути ідіопатичного типу (без можливості виявити важливий фактор). Але частіше причинами розвитку гіпертензії стають:

 • захворювання міокарда (недостатність серця);
 • патології ендокринної системи (захворювання щитовидки, злоякісні нові утворення в надниркових залозах, діабет цукрового типу);
 • зміни патологічного характеру в нирках або печінці (недостатність нирок або печінки);
 • перевищення нормальної маси тіла (ожиріння).

Зрозуміти, що у улюбленця розвинулася гіпертензія, можна за такими характерними сигналами:

 • різке зменшення зору (вихованець починає несподівано натикатися на предмети, меблі, стіни, можливе виникнення крововиливів в очному яблуці, розширення зіниць); ;
 • зміна в поведінці, сонливість, тривожність;
 • проблеми з диханням (розвиток задишки);
 • набряклість в області передніх або задніх кінцівок;, виверження шлункового вмісту;
 • різка зміна пульсу — більше 230 ударів за одну хвилину; .

При появі гіпертензії у кішки, потрібно без зволікання звернутися до ветеринара за допомогою. Самостійне лікування, здатне виявитися причиною розвитку значних складнощів.

Особливу небезпеку для кішки представляють ліки з людської медицини.

Гіпертензія, усунена в побутових умовах, обов’язково повернеться знову, як тільки дія препарату закінчиться. Без виявлення причини видалити високий тиск неможливо.

Вихованець з діагностованим дуже високим тиском повинен систематично показуватися ветеринарному професіоналу. Рекомендується відвідувати лікаря кілька разів на рік, що дасть можливість проводити контроль за станом кішки.

Причини і ознаки низького тиску у кішок

Високий тиск в артеріях діагностується у вихованців проживають в будинку істотно частіше, ніж гіпотензія (зменшений тиск). Гіпертонія знаходиться в переважній більшості у кішки після 10 років, тоді як зменшений тиск отличительно для кішок молодого віку. При цьому, необхідно розуміти, що гіпотонія вважається не менш небезпечним станом і з’являється в результаті ряду патогенних факторів. Основними вважаються:

 • шоковий стан у вихованця;
 • внутрішня геморагія (внутрішня кровотеча або ж зовнішнє);
 • стан стресу у кішки;
 • захворювання судинно-серцевої системи;
 • порушення в режимі харчування (дефіцит вітамінних і мінеральних комплексів);
 • складнощі після виходу зі стану наркозу.

Зниження тиску артерій вимальовується наступними характерними ознаками:

  і сонливий стан у кішки; ;

 • температурна зміна тіла в області периферії (холодні подушечки лапок);
 • порушення дихання (кішка складно дихає);
 • ознаки нудоти, можливі виверження шлункового вмісту;
 • непритомні стани у вихованця.

Невисокий тиск в артеріях зустрічається у кішок рідше, ніж дуже високе. Однак якщо вихованець страждає від гіпотонії, слід в обов’язковому порядку отримати консультацію з ветлікарем.

Результати невчасно усуненої гіпотензії досить серйозні. Так, при порушенні нормального тиску в судинах, починають страждати внутрішні органи, а тим більше центральна нервова система і головний мозок. Мало кисню провокує гіпоксію, погано позначається на роботі мозку.

Як приміряти тиск кішці

Підозрюючи у вихованця порушення в організмі, володар тварини може провести первинну перевірку, в себе включає вимір тиску. У побутових умовах реалізувати процедуру можна за допомогою тонометра, який призначений для застосування у ветеринарній медицині. Цей прилад дає можливість визначити не тільки наявність гіпертензії або гіпотонії, а й визначити частоту пульсації.

Важливо правильно вибрати час проведення процедури. Манжета тонометра зобов’язана кріпитися в області передпліччя у кішки або ж на підставі хвоста. Кішка в момент вимірювання повинна бути в спокійному стані. Нервовий стан у тварини в період виконання вимірювання тиску, призводить до змін показників. Також фахівці наполегливо рекомендують проводити обміри кілька разів, для того щоб визначити найбільш точне значення.

Проведення вимірювання тиску кішці людським тонометром можливо, але вихованець повинен бути великим. Це пов’язано з тим, що розмір манжети для дитини, а тим більше стандартної, дуже великий для звичайної кішки. Якщо ветеринарного тонометра немає, рекомендується звернутися до ветеринарної клініки.

Лікування і профілактика

Дуже високий артеріальний тиск у кішки, також як і знижений, говорить про значні порушення в роботі організму. Крім змін в тиску, діагностується і ряд супутніх симптомів. Так, при порушеннях з функціонуванні щитовидки, крім гіпертензії, тварина страждає від різкої втрати маси тіла, активності, при збереженні нормального апетиту.

Домашня кішка не може скаржитися господареві на погане самопочуття, тому у багатьох вихованців збільшення тиску помітно не відразу. Симптоми патології починають виникати тоді, коли процес вже перебувати в запущеній стадії.

Господар кішки помічає патологічні зміни, коли виникає виражена симптоматика, наприклад, крововиливи в області очного яблука, непередбачена втрата зору, спровокована відшаруванням клітковини. Рання діагностика патології дає можливість не тільки вчасно почати терапію, але і не допустити розвиток складнощів.

Вихованка може бути млявою, бути в пригніченому стані. Володар може помітити, що кішка замкнута, навіть без прояву інших відмінних змін. Як тільки тварині призначать адекватне лікування, приходять поліпшення і важливі ознаки гіпертензії у кішки зникають.

З метою профілактики для ранньої діагностики дуже високого тиску артерій у кішки, найкраще проводити постійні обміри параметрів всім тваринам, що знаходяться в похилому віці. Це кішки старше 7 років, так як власне в такому віці ризик розвитку гіпертензії зростає.

Перевірку необхідно робити щороку, але з часом контроль проводитися кожні півроку. Проведення тонометрії обов’язковий пункт для вихованців, що мають в анамнезі захворювання ренальної і ендокринної системи, міокарда і зору, а ще порушення в роботі центральної нервової системи.

Непередбачена сліпота, порушення координації рухів, хвилювання у кішки – привід негайно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. При відсутності терапії, тварина може померти.

Також як і в людській медицині, гіпертензію або високий тиск в артеріях в ветеринарії називають тихим вбивцею.

Основна спрямованість терапії при перепадах тиску в артеріях – запобігання поразок зорових органів, ренальної системи, міокарда та головного мозку. Це досягається шляхом зниження тиску за допомогою нестандартних препаратів, а ще за допомогою лікарських засобів, що підсилюють кровообіг в органах.

Мета діагностики — не розкриття дуже високого або низького тиску, а визначення факторів, що спровокували розвиток патологічного стану. Призначається тонометрія, а ще ряд наступних досліджень:

 • загальний клінічний аналіз крові;
 • Біохімія крові;
 • діагностика за допомогою ультразвуку органів порожнини живота;
 • діагностика за допомогою ультразвуку м’язи серця.

На підставі отриманих даних, доктор розробляє план лікування, відповідну для конкретного пацієнта. Якщо вирішальний фактор, що провокує стрибок тиску усунутий, то і тиск нормалізується. Після вдалого лікування, обов’язково систематично показувати кішку доктору для можливого коригування стану. Призначаються такі препарати:

 • інгібітори ферменту ангіотензинперетворюючого типу;
 • блокатори кальцієвих каналів (Амплодипін).

Дані кошти надають можливість розширювати судинні стінки, розміщених на периферії, пристосовуючи їх кровотоку з великим тиском.

Ветеринарні доктора завжди загострюють увагу на профілактиці будь-яких хвороб. Для усунення розвитку гіпертензії, слід дотримуватися ряду правил. Перш за все, систематично відвідувати ветеринарну лікарню для профілактики. За допомогою спеціальної апаратури і діагностичних заходів, можливі відхилення в роботі організму будуть виявлені вчасно.

Невід’ємна частина попередження-організація збалансованого харчування тварини. Так, кішка страждають від зайвої ваги або ожиріння, частіше схильні до розвитку гіпертензії, ніж їх родичі, що знаходяться на збалансованому харчуванні і які не мають надмірної ваги. Рекомендується прибрати всі солоні страви з харчування тварини, вибираючи дуже якісні готові корми.

Потрібно розуміти, що гіпертензія становить велику небезпеку для життя тварини. Крім порушень в роботі ниркових структур і серця, при дуже високому артеріальному тиску з’являється ризик розвитку тромбоемболії. В даному випадку маленькі з’явилися згустки крові рухаються по артеріях, закупорюючи дрібні судини, виводячи з ладу вкрай-важливі системи організму, наприклад кишечник, серце, головний мозок або легені.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close