Равлик неретина: огляд видів і поради щодо догляду

Равлик неретина: огляд видів і поради щодо догляду - Ветеринар

В акваріумах можна утримувати не тільки риб, а й равликів. Одним з популярних сімейств черевоногих молюсків вважаються неретини. Такі равлики не тільки прикрасять собою акваріум, а й виступлять у ролі чистильників ємності від різного сміття.

Равлик неретина: огляд видів і поради щодо догляду - Ветеринар

Особливості

Неретини здебільшого живуть у солоних морських водах, але певні різновиди належать до прісноводного типу равликів. Молюски мають менший розмір — зазвичай черепашка виростає не більше ніж на 2,5 см. Візуально панцир здається досить важким, а його форма залежить від приналежності особини до конкретного виду неретин. На панцирі є візерунки, а ще зазвичай розташовані виступи.

Вважається, що малюнок у кожного молюска індивідуальний, і неможливо зустріти пару равликів з абсолютно ідентичними візерунками.

Мантія молюска має чорне забарвлення, а саме тіло забарвлене в сірий тон і за своїм виглядом нагадує овал. Рот у равликів округлий, очі розміщуються на несуттєвих опуклостях. Неретини не належать до гермафродитів, а діляться на самців і самок. Удома більшість видів черевоногих молюсків, що належать до сімейства неретин, можуть прожити близько 2-ох років.

Основою смерті дуже часто вважається неправильне утримання і стан стресу равликів.

Різновиди

Неретина — це найменування не певного виду равликів, а назва цілого сімейства. Серед його представників можна відзначити кілька популярних видів молюсків. Кожен вид відрізняється насамперед зовнішнім виглядом, а ще можуть бути відмінності в поведінці та вимогах до вирощування.

Зебра

Неретина зебра в живій природі живе на території Африки. Цей вид є одним з дуже великих представників сімейства — молюски можуть виростати до 3,5 см. Максимальна життєва тривалість може становити 3 роки. Панцир у равликів має золотий відтінок, на тлі якого розміщуються чіткі смуги в чорному кольорі. Представники цього виду добре чистять акваріум і декоративні елементи від шкідливих водоростей.

Характерною поведінковою рисою неретин зебр вважається схильність до втечі з резервуара.

Рогата

Рогаті неретини зустрічаються в Африці. Равлики можуть досягати в розмірі 1,5 см. Молюски живуть дуже довго: від 3 до 5 років. На панцирі равликів безладно розміщуються маленькі нарости. Такі шипи можуть ламатися і відпадати, але на здоров’ї та стані молюска це жодним чином не позначається. Рогаті равлики доволі спокійні та не мають потягу тікати з власного житла.

Тигрова

Тигрові молюски насиляють Азію та тихоокеанські острови. Панцир равликів зазвичай становить за довжиною 2,5 см. Однак у природі іноді трапляються дуже великі екземпляри, які можуть досягати 3,5 см. Представники цього виду живуть не більше 3 років. Як випливає з назви, панцир равликів має тигрове забарвлення: основа жовтого кольору, на якій вертикально розміщені смуги від коричневих відтінків до чорного тону. Форма раковини округла.

Такі равлики прекрасно справляються з чищенням акваріума, але прагнуть втекти з нього за кожної зручної нагоди.

Червонокрапковий

Цей різновид має другу назву — кільцесмугастий равлик. Цей вид живе в Африці. Раковина у них середніх розмірів — до 2,5 см, а життєвий період може становити не більше трьох років. Панцир у представників цього виду червоний з чорними плямами. Відмітини мають різноманітний розмір і розподілені на раковині по спіралі. Такі равлики відрізняються теплолюбністю. Комфортна температура води для їхнього утримання має становити близько +30 градусів за Цельсієм. Для них також важлива кислотність, яка не повинна перевищувати pH = 7.

У разі порушення норм панцир равлика поламається, що призводить до загибелі особини. Червонокрапкові неретини мають схильність до втечі.

Оливкова

Такі неретини зустрічаються в Таїланді, Індонезії, Філіппінах, Японії та Китаї. Цей вид вважається одним із дуже маленьких серед представників усього сімейства. Особи можуть досягати в розмірах не більше ніж 2-ух сантиметрів. Життєва тривалість при цьому досягає 5 років. Цей вид отримав таку назву завдяки панциру яскравого оливкового відтінку. На раковині присутні смуги темного відтінку.

За правильного догляду равлики не залишають власного житла. Якщо умови утримання не підходять під вимоги, то молюски буду робити спроби втечі.

Сонячна

Ці неретини заселяють території Китаю, Таїланду, Індонезії, Філіппін і Малайзії. Цей вид також можна зустріти під назвою білайн. Молюски можуть досягати в розмірах 2 см. Життєвий період равликів може становити не більше 3 років. Характерною рисою цього виду вважається панцир оригінальної сфероподібної форми. Раковина має ребристу структуру і на ній є довгі нарости, які візуально нагадують роги.

Вважається, що цей вид краще за всіх інших представників сімейства неретин впорається з чищенням акваріума. Однак равлики дуже часто влаштовують пагони і залишають власне житло.

Умови утримання

Для вирощування неретин вдома необхідно створити для них прекрасні умови. Перш за все потрібно підібрати для них відповідне житло. Розмір акваріума абсолютно залежить від чисельності особин, які будуть у ньому жити. На кожні 10 маленьких равликів має припадати не менше 5 л порожнього простору. У разі занадто щільної населеності молюскам може не вистачати поживних речовин. А ще це впливатиме на параметри води.

Равликів можна тримати в одному акваріумі одночасно з іншими живими організмами.

Це можуть бути мирні види акваріумних риб і безхребетних. Непотрібними сусідами в цьому разі будуть породи риб, які відкладають ікру на просторі відкритого типу, оскільки равлики можуть її з’їсти. Не можна утримувати разом неретинів з хижими видами креветок, великими й агресивними рибами, а ще з представниками інших сімейств равликів.

Оскільки неретини в природі живуть у кліматі тропіків, в акваріумі для них потрібно створити схожі умови. Температура рідини в ємності не повинна опускатися нижче +27 градусів. Певні види слід утримувати у воді +30 градусів. Водневий показник при цьому має бути на рівні 7,5. Заміна рідини в акваріумі виконується щодня. Досить поміняти 30% води від усього обсягу. На стан панцира погано впливає м’яка вода — ступінь жорсткості може варіювати в межах 8-12 dH.

Що стосується ґрунту, то краще застосовувати великий субстрат, який можна досить легко вимити. А справа вся в тому, що певні види неретин досить швидко забруднюють наповнювач. Що стосується акваріумних рослин, то равлики харчуються тільки водоростями — за цілісність решти рослинності можна не турбуватися. Освітлення в акваріумі має бути не дуже яскравим. Найкраще застосовувати лампи денного світла дуже маленької потужності.

Не залишайте резервуар з равликами під прямими променями сонця, оскільки молюски іноді піднімаються з води на поверхню і можуть отримати сильний опік.

Резервуар з равликами має обов’язково закриватися кришкою, інакше вони втечуть. Запуск молюсків у резервуар вимагає дотримання деяких правил. Равликів слід з великою обережністю помістити в резервуар, а не кидати в заповнений акваріум. Якщо особина впаде, то здатна пошкодити мушлю, що зі свого боку небезпечно її загибеллю. Резервуар має бути стримано заповнений рослинністю та елементами декору, наприклад, корчами.

Бажано, щоб в акваріумі були присутні водорості, які будуть їжею для равликів.

Після заселення особин потрібно забезпечити правильний догляд за ними.

Через невигідні умови утримання неретини можуть швидко померти. Для очищення резервуара можна поставити фільтраційну систему. Варто уникати перенаселення акваріума молюсками, а ще порушень параметрів води і режиму температур.

Загиблих з тих чи інших причин равликів потрібно швидко видалити з ємності, оскільки процеси гниття запускаються миттєво, а продукти розпаду псують склад води.

Господарі неретин мають знати цікавий факт про одну особливість цього виду. Особи іноді буквально завмирають на одному місці і не подають жодних ознак діяльності від кількох годин до кількох діб. Через своє непорозуміння можна порахувати такого равлика загиблим і викинути його. У цьому випадку не варто приймати поспішних рішень. Знерухомлену особину потрібно понюхати — від померлих молюсків буде виходити раптовий поганий запах

Чим їх годувати?

Головним джерелом харчування для неретин є водорості. Але для справжнього розвитку цього буде мало.

Бажано давати равликам як підгодівлю спеціалізовані склади, що містять кальцій. Наприклад, це може бути подрібнена на крихту шкаралупа від курячих яєць.

Неретинам потрібно давати заздалегідь подрібнені овочі. Найкраще згодовувати їм свіжі огірки, капусту і кабачки. А ще їм можна дорікати кормами для акваріумних риб у вигляді порошків. Результатом поганого харчування стане нестача речовин на мінеральній основі в організмі равлика, що може призвести до тріщини мушлі та загибелі особини.

Розведення

Розмноження представників сімейства неретин може доставити господареві конкретні складнощі. Перші складнощі з’являються через те, що це сімейство равликів не належить до гермафродитів, а самці та самки не мають явних зорових відмінностей.

Щоб збільшити ймовірність розмноження, в одному акваріумі слід утримувати хоча б 10 особин.

Розмножуються неретини шляхом відкладання ікри. Під час інкубаційного періоду вода в акваріумі має бути солоною. Молюски люблять відкладати ікру на гладких поверхнях темного кольору, тому найкраще помістити в резервуар кілька великих каменів. Візуально ікринки нагадують маленькі точки білого кольору. Бажано камені з кладкою перемістити в окремо облаштований акваріум з морською водою, оскільки дорослі неретини можуть з’їсти яйця.

При акваріумному утриманні молюсків отримати від них потомство дуже важко. Щоб з цим завданням впоратися, необхідний солідний досвід в утриманні неретин.

У наступному відео ви зможете на власні очі познайомитися з тим, як равлики нератини допомагають в акваріумі справлятися з очищенням рослин від діатомових водоростей.

Позначки:, , , , , , ,
close