Жіночі короткі стрижки після 40 років: модні варіанти у 2023 році

Ідеальне рішення при створенні образу для жінок після 40 років — коротка стрижка. Правильна зачіска вигідно підкреслює риси обличчя, створює жіночний образ. Стилістки Олена Живілкова і Дар’я Нестерова дали поради щодо вибору короткої стрижки для жінок з різними типами зовнішності та формою обличчя.

Які вибрати жіночі короткі стрижки після 40 років? Стильні варіанти: градуйований боб, піксі, стрижки з асиметрією, гарсон, шапочка, ультракоротка з чубчиком.

Градуйований боб

Градуйований боб — це одна з найпопулярніших стрижок для зрілих жінок. Стрижка чудово пасує волоссю різного типу і структури. Особливості зачіски:

 • підняті пасма на потилиці;
 • акуратно підстрижені скроні;
 • повітряний чубчик, який у подовженому варіанті зливається із загальною масою волосся.

Залежно від форми обличчя вибирайте такі варіанти стрижки:

 1. Боб з косим подовженим чубчиком або негустою шторкою на дві сторони — ідеальний вибір для круглої форми обличчя.
 2. Шаруватий і злегка недбалий короткий боб з профільованими кінчиками пом’якшить риси квадратної і прямокутної форми обличчя.
 3. Стрижка піксі-боб з об’ємом у ділянці скронь і тімені збалансує трикутну форму обличчя.
 4. Боб-каре з густим прямим чубчиком підійде для вузького витягнутого обличчя.
 5. Для грушоподібного обличчя підійде дуже короткий боб з подовженим чубчиком набік.

Для створення модного жіночного образу, вибирайте градуйований боб. Стильна стрижка пасує більшості жінок, не потребує складного укладання і має дуже сучасний вигляд.

Піксі

Які короткі стрижки для круглого обличчя в моді у 2023 році? Щоб візуально витягнути кругле обличчя і наблизити його до ідеальної овальної форми, придивіться до короткої зачіски піксі та стрижок з асиметрією. Піксі виконують у різних варіаціях — з досить різким переходом довжини волосся, зі збритою потилицею або скронями.

Коротка піксі з об’ємом зверху і подовженими з боків пасмами, що приховують щоки, — правильний вибір для власниць круглої форми обличчя. Voice стверджує, що піксі з об’ємною верхівкою врівноважує пропорції обличчя, допомагає приховати подвійне підборіддя, нечіткий контур і пухкі щоки. Піксі ефектно коригує обличчя, підкреслює достоїнства зовнішності, омолоджує і додає образу зухвалості.

Стрижка з асиметрією

Асиметрична коротка стрижка — ультрамодний тренд 2023 року. Особливість зачіски — перехід від коротких пасом до довших, при цьому зріз може бути м’яким або більш ступінчастим. Домогтися оригінальної асиметрії можна за допомогою косого чубчика або поголеного скроні з одного боку.

Стрижки з асиметрією на коротке волосся підійдуть для сміливих і неординарних особистостей. Як стверджує Voice, асиметричні стрижки візуально роблять зачіску об’ємнішою, що особливо актуально для жінок з тонким рідким волоссям.

Відмінно підходять асиметричні зачіски для круглого обличчя. Авторка книги «Зачіски для короткого волосся не виходячи з дому» Олена Живілкова радить: якщо хочете візуально звузити кругле обличчя, зробіть асиметрію з одного боку.

Гарсон

Які короткі стрижки зроблять обличчя молодшим? Молодшого і завзятого вигляду образу надає зачіска гарсон, шапочка, ультракоротка стрижка з чубчиком.

Стрижка гарсон — дуже коротка зачіска, яка підкреслює особливий шарм і елегантність власниці. Стрижка має такі риси:

 • пасма мінімальної довжини, що прилягають до голови;
 • рівні та чіткі лінії, які досягаються спеціальним філіруванням;
 • трохи недбалий вигляд.

Підстрижена під хлопчика жінка має незалежний і чарівний вигляд. Стрижка підкреслює красиві лінії шиї та обличчя.

Дар’я Нестерова в книжці «Енциклопедія краси» озвучила загальне правило коригування обличчя за допомогою стрижки: якщо в обличчі переважають горизонтальні лінії, в зачісці мають переважати вертикальні і навпаки. Таким чином, стрижка гарсон прикрасить овальне і трикутне обличчя.

Шапочка

Шапочка — стильна зачіска, сама назва якої відповідає зовнішньому вигляду — гладка або об’ємна шевелюра, розташована навколо обличчя. Ключовий елемент форми стрижки — довгий, густий і виразний чубчик, який починається від верхівки і досягає брів.

Він пасує квадратним і трикутним обличчям, згладжує незграбність і надає м’якості образу. Власницям круглих облич протипоказана така зачіска, оскільки шапочка перетворить обличчя на кулю. Найвигідніший вигляд стрижка має на гладкому або злегка кучерявому волоссі.

З коротким чубчиком

Стрижки з дуже коротким чубчиком омолодять обличчя й освіжать образ. Головним плюсом стрижки вважають зручність: немає необхідності витрачати багато часу на укладку або догляд. Кінчики волосся при такій зачісці практично не січуться, вона завжди має гарний і доглянутий вигляд.

Яким жінкам не пасують короткі стрижки? Жінкам з незвичайними рисами (широке чоло, довгий ніс, великі або відстовбурчені вуха) не варто робити короткі стрижки, що повністю відкривають обличчя. З вибором зачіски слід бути обережним і дівчатам з пишними формами: короткі стрижки візуально порушують пропорції тіла, роблячи голову маленькою, а фігуру — великою. Не можна коротко стригти волосся власницям широких плечей або короткої шиї. Олена Живілкова каже, що і високим худорлявим дівчатам не варто обирати ультракороткі стрижки, оскільки це посилить їхню схожість із хлопцем.

Оригінальні стрижки для жінок на коротке волосся допомагають кардинально змінити імідж, підкреслити індивідуальність, скорегувати форму обличчя. Водночас пасма не лізуть в очі, не потребують щоденного укладання, надають зовнішності більш молодого і свіжого вигляду.

Позначки:, , , , , , , , ,
close