Як перевезти кота в літаку?

Як перевезти кота в літаку? - Ветеринар

Переїзд в іншу країну часто передбачає і перевезення домашніх улюбленців, дуже часто котів. Але не можна просто заявитися в аеропорт і завантажити тварину у відділення для багажу — заздалегідь потрібно зібрати набір документів, зробити щеплення, правильно приготувати вихованця і з’ясувати правила транспортування певної компанії.

Як перевезти кота в літаку? - Ветеринар

Ключові умови перевізників

Авіакомпанії дозволяють транспортувати кішку в літаку як по Росії, так і за кордон. Безсумнівно, виконувати це можна лише за додаткову плату. Відповідно до закону конкретні вимоги перевізників визначаються залежно від причин перевезення кота, однак за фактом, щоб переправити тварину з одного міста Росії до іншого, виявляється, вистачить одного ветеринарного паспорта з щепленням від сказу, що працює. Всі вимоги легко дізнатися у відповідному наказі Міністерства фермерського господарства, а ще на сайті підібраної компанії.

Кішку неминуче доведеться прищепити від сказу, що без проблем виконується в будь-якій спеціальній клініці.

Здебільшого, за сім днів або 10 днів до вакцинації доведеться видати улюбленцю глистогінні препарати. Професійний ветеринар без проблем порекомендує ліки і необхідне дозування. У зоомагазинах можна брати не тільки цілу упаковку, а й одну таблетку, укомплектовану наліпкою, яка потім вклеюється у ветеринарний паспорт. Сама вакцинація також супроводжується появою мітки в документі.

Крім розміщення наклейки від препарату, ветеринар вказує дозування і дату, розписує і завіряє все персоналізованим штампом.

Щеплення від сказу потрібно повторити щорічно. Після вакцинації доведеться почекати три тижні, а потім уже тварину дозволяється транспортувати різним способом. Важливо згадати, що перевезення кота в салоні можливе за дотримання кількох умов. Загальна вага тварини і перенесення не має бути більшою за 8-10 кілограмів, причому точне обмеження визначається самим перевізником.

Розміри контейнера також можна подивитися на сайті компанії. Кішка не повинна бути небезпечною ні для персоналу, ні для пасажирів, інакше в салон її просто не пустять. Крім того, тварина не повинна погано пахнути або бути зараженою паразитами.

Вихованця зобов’язана супроводжувати людина, вік якої перевищує 18 років, і її працездатність не підлягає сумніву. Щоб відправити кота без супроводу, доведеться звертатися до конкретних компаній, що пропонують таку послугу. У цьому варіанті вихованець, в основному, транспортується в багажному відділенні, а на місці прибуття його обов’язково має зустрічати спеціалізована людина, яка отримала довіреність власника. Між іншим, хвору тварину везти повітрям також не можна.

Ба більше, деякі перевізники встановлюють обмеження і за кількістю тварин у літаку — зазвичай 5 штук. За ціною подорож із котом по Росії обійдеться в 3,5 тисячі рублів, а по всьому світу — в 5 тисяч рублів.

Спеціальні документи

Головний документ, який потрібен для перевезення кішки повітрям у Російській Федерації та в пострадянських країнах — це ветеринарний паспорт. У ньому вказані всі відомості про господаря і про тварину, а ще мітки про поставлені щеплення.

Якщо кішку необхідно провезти на виставку або ж передати новому господареві, то додатково знадобиться ветеринарне свідоцтво No1 . Надається воно після звернення до спеціальної ветеринарної установи, де проходить огляд, вивчаються дані ветеринарного паспорта, і надається довідка.

Певні компанії додатково вимагають спеціалізовану довідку про те, що вихованцеві вмонтовано чіп.

На випадок, коли кіт вирушає за кордон, набір документів трохи стає ширшим. Паспорт у цьому варіанті потрібно буде робити міжнародний, також навряд чи можна обійтися без ветеринарного свідоцтва та довідки про чипування. Крім цього, приготувати слід дві довідки: про те, що кіт не має племінної цінності, і про те, що антитіла до вірусу сказу вже визначені. Друга довідка оформлюється впродовж трьох тижнів, тому не відкладайте її на останній момент. Зрештою, господар кішки отримує в аеропорту міжнародне свідоцтво.

Правила транспортування

Кішку не забороняється перевозити в літаку тільки якщо є наявність переноски. Вимоги до контейнера більш-менш схожі в різних авіакомпаній: його вага разом із твариною не має бути більшою за 8 кілограмів, а сума трьох вимірів дорівнювати 125 сантиметрам. Деякі перевізники також встановлюють певні вимоги стосовно висоти клітки — приміром, вона не повинна перевищувати 20 сантиметрів, щоб спокійно розміщуватися під сидінням.

Тому перед виїздом потрібно самостійно зайти на сайт компанії і з’ясувати, чи існують у неї якісь нестандартні вимоги.

Переноски не дозволяється встановлювати в проходах, біля аварійного виходу, поруч із дітьми або іншими тваринами. Про інші заборони може розповісти бортпровідник. В обраному контейнері кішка повинна мати можливість полежати, посидіти, встати і витягнути лапки. Однак є важливим порушенням, коли вихованець має змогу висовувати крізь решітку лапки, мордочку або хвіст.

Перевозити кішку можна або в жорсткій, або в м’якій конструкції. М’яка коштує менше, вона не забирає безліч вільного місця, але її не забороняється тільки брати в салон літака. Досить важливо, щоб переноска ретельно закривалася і у кота була відсутня можливість втекти, але тварина регулярно мала доступ до свіжого повітря.

Частина, що знаходиться внизу, має бути стійкою до вологи і додатково покритою особливим матеріалом, здатним зробити процес походу в туалет домашньої тварини позбавленим будь-яких труднощів. Із завданням прекрасно впораються поглинаючі пелюшки, що продаються у звичайній аптеці.

Розумно їх додатково зафіксувати всередині переноски.

Жорсткі конструкції створюються з міцного пластику. Здебільшого клямки розміщуються на дверцятах і з обох боків. Дно клітки також вимагає додаткового покриття, основна функція якого полягає в поглинанні рідин. Чи дозволяється проносити такий контейнер у салон, визначається залежно від правил авіаперевізника.

Деякі з них транспортують тварин тільки в багажному відділенні.

Експерти радять власникам тварин, що мешкають удома та перевозяться в салоні, додатково з собою брати чисту пелюшку, вже обрізану під необхідний розмір, а ще скотч двосторонній, за допомогою якого її можна буде закріпити. Стануть у пригоді і вологі серветки для швидкого прибирання за вихованцем.

Якщо після походу кішки в туалет знадобиться заміна покриття, господарі зможуть реалізувати завдання без якихось складнощів.

Під час польоту господарі не мають права діставати котів або брати їх на руки. За згодою представників компанії всередині переноски можна поставити поїлку, тим паче, якщо переліт має бути довгим.

Перш ніж оплачувати квитки в поїздку, потрібно з’ясувати, чи візьмуть на борт кішку. Для цього насамперед їх знадобиться просто зарезервувати, беручи до уваги клас покупки. Необхідно віддавати перевагу тим фірмам, які дійсно дають можливість вносити зміни без додаткової оплати. Сама кішка, в основному, оформляється як негабаритний багаж. Слідом важливо зателефонувати самому перевізнику і оформити запит на перевезення кішки.

Знову ж таки, за який час належить зв’язатися з авіакомпанією, виявляється на сайті.

Оператор уточнює параметри тварини і де її потрібно транспортувати — в багажному відділенні або в салоні. Узгодивши всю інформацію, представники компанії зателефонують господареві тварини, після цього можна оплачувати квитки.

В аеропорт рекомендується приїхати заздалегідь, приблизно за кілька годин до рейсу. Під час огляду сканером перевіряються переноски, а домашній улюбленець йде через рамку на руках господаря. Слідом негайно потрібно буде вирушити до ветеринарного контролю, який ставить необхідні позначки в паспортах і видає довідку. На стійці реєстрації кішку оформляють разом із багажем, але на відміну від останнього вона залишається з господарями. Оплата транспортування кішки виконується власне на даному кроці, прямо на аеродромі.

Зрештою, тварини, які живуть удома, або вирушають у салон, або ж у відділ негабаритного багажу.

Підготовка тварини

Переліт — ситуація досить стресова для будь-якої тварини, тим паче якщо це маленьке кошеня, тому певна підготовка до подорожі все ж має відбуватися. В принципі, рекомендовано транспортувати улюбленця на напівпорожній шлунок, щоб у нього не з’явилася блювота або пронос.

Досконало від останньої трапези до безпосереднього вильоту має пройти 4 години. Якщо переліт відбувається з пересадкою, то в перерву добре б його напоїти, нехай навіть і силою. Під час короткої подорожі пропонувати рідину додатково не доводиться.

Між іншим, вологий корм у пакетиках без проблем провозиться в ручній поклажі, але під час польоту годувати кішку не можна.

Заспокійливе перед польотом застосовувати повністю забороняється. Краще не завантажувати додатково серцево-судинну систему тварини, якій і так доведеться відчути великі зміни тиску атмосфери. Якщо тварина слабенька, то важливо забезпечити їй переліт власне в салоні, а не в багажному відсіку. В іншому варіанті температура навколо виявляється набагато нижчою, незважаючи на ввімкнений обігрів.

Однак якщо переліт все ж таки відбувається у вантажному відділенні, клітку або контейнер добре б додатково утеплити.

У принципі, курс заспокійливого можна пропити за кілька днів до запланованого польоту, тим паче якщо тварина нервова. Додатково варто створити ветеринарну аптечку, провезення якої в ручній поклажі не забороняється. За пару-трійку тижнів до запланованої поїздки коту необхідно почати пристраститися до контейнера, сумки або клітки.

Досягти важливо такого стану, коли вихованець у ній залишається абсолютно спокійним, він не нервує, не кричить і не переживає. На превеликий жаль, якщо кішка поводитиметься неспокійно, то власникам потрібно буде відмовитися від перевезення улюбленця в салоні і відправити його у відділення для багажу.

Позначки:, , , ,
close