Як краще вибрати антигельмінтики для собак

Небезпеки підхопити глистів існують у всіх тварин, як бездомних, так і у тих, які знаходяться регулярно вдома.

Перша дегельмінтизація проводитися цуценятам вже у віці 3-х тижнів і далі виходячи з графіка. Пропускати профілактичні обробки не рекомендується. Але важливо правильно вибрати препарат, що дасть можливість швидше і ефектніше прибрати паразитів.

Загальні відомості про препарати від глистів

Ветеринари наполегливо рекомендують не пропускати планові дегельментизації. Обробляти собаку від глистів рекомендується кожні 3 місяці. В областях, неблагополучних по дирофіляріозу, обробка повинна проводитися помісячно.

Більшість протипаразитарних засобів надають системний вплив. Сучасні препарати надають згубний вплив на дорослих гельмінтів, особливо круглих і стрічкових черв’яків, а ще дозволяють винищувати личинки паразитів.

Перед тим як давати улюбленцю протипаразитарний препарат, потрібно отримати консультацію з ветлікарем. Самостійно міняти дозування засобу заборонено. В іншому випадку, можна домогтися негативного ефекту. Для попередження гельмінтозу, достатньо однієї обробки. Якщо ж інвазія простора, потрібно кілька обробок з інтервалом в 10-14 днів.

Для вихованців проживають в будинку, випускаються протипаразитарні засоби в декількох формах:

  • Суспензія . Підійде для цуценят і собак дрібних порід. Суспензію легко набирати в шприц-дозатор, а ще вливати в пащу улюбленцю. Підходить цей вид протипаразитарного препарату для попередження і лікування цестодозів і нематодозів.
  • Таблетована форма. Зручна для зберігання, має великий спектр активності. На відміну від суспензії, таблетки зберігаються дуже довго. Прекрасно підходять для усунення інвазій у дорослих собак. Дозування препарату визначається персонально, виходячи з ряду особливих характеристик.
  • Краплі в холку. Ця форма протипаразитарного кошти вважається універсальною. Краплі в холку — 2 в одному. Під час обробки собаки від глистів, паралельно знищуються ектопаразити – блохи, кліщі і волосоїди. Цей вид препарату також підійде для тих собак, які не можуть проковтнути суспензію або таблетку від глистів.

Правила вибору лікарського засобу для собаки

Перед тим як давати тварині протипаразитарний засіб, рекомендується звернутися за допомогою до ветлікаря. Спеціаліст призначить лабораторний аналіз калу, результати якого дозволять знайти, який вид гельмінтів у тварини.

Препарат буде обраний дуже точно, з чіткою спрямованістю на певний вид кишкових паразитів. При підозрі на інфікування котячої двуусткой, аналіз калу обов’язковий. А справа вся в тому, що схема лікування даного гельмінтозу відрізняється від стандартної.

Вибір препарату відбувається персонально. Так, наприклад, норовливим і агресивним тваринам, доцільніше вибрати засіб у вигляді суспензії або крапель в холку. Застосування комплексного засобу у вигляді крапель в холку підійде для собак, які володіють легко збудливою нервовою системою.

Під час вибору лікарського засобу для лікування гельмінтозу, варто мати на увазі ряд моментів:

  • Точно розраховувати дозу препарату. Головним вважається вибір дозування виходячи з маси тіла собаки. В інструкції до антигельминтному препарату, обов’язково вказується дозування в розрахунку на кожен кілограм маси тіла. Не варто застосовувати для цуценят препарати, які призначені для дорослої тварини. В іншому випадку, стан улюбленця може погіршитися на тлі передозування. Не бажано проводити обробку дорослих собак антигельмінтиками, призначеними для цуценят. Недостатня дозування призводить до відсутності ефективності.
  • Стан організму. Перш ніж проводити дегельмінтизацію, лікарі рекомендують проводити загальний огляд. Деякі господарі собак не проводять обробку від глистів, вважаючи, що вихованець складно переносить процедуру і це сильно шкодить організму. Фахівці запевняють, що негативний ефект від прийому антигельминтного препарату може бути виключно в разі, якщо кількість глистів в організмі дуже велике. В процесі загибелі, паразити починають розкладатися, в кров’яне русло виділяється велика кількість токсинів, що призводить до системного отруєння. Погані наслідки можуть з’явитися при передозуванні засобом або ж неякісним препаратом.

Невеликі цуценята можуть з’являтися вже з гельмінтами, отриманими від зараженої матері. Також гельмінтози передаються в процесі лактації. Таким малюкам наказують протипаразитарний препарат не раніше, ніж у віці 3-х тижнів. Необхідно виділити, що наявність гельмінтів у маленьких цуценят, може протікати без симптомів. Ветеринари рекомендують підбирати препарат від глистів для цуценят дуже ретельно. Головне не забути врахувати вік цуценя і його стан організму. Прекрасним засобом для цуценят вважається Діронет Джуніор, що знищує гельмінтів і паралельно надаючи додаткове підтримання імунних сил організму.

Проводити обробку від глистів важливо самкам перед планованої в’язкою. Протипаразитарна обробка повинна проводитися за 14 днів до планованого зведення самки з самцем. У період виношування цуценят і подальшої лактації, проводити протипаразитарні обробки не рекомендується в зв’язку з ризиками розвитку складнощів в організмі самки. Як виняток, якщо протипаразитарна обробка все ж не проводилася, доктор може призначити засіб Фебтал.

У запущених випадках, якщо кількість гельмінтів в організмі може досягати критичних значень, доктор розробляє терапію, що дає можливість зменшити негативний вплив отруйних речовин, що виділяються при розпаді загиблих паразитів. Лікування передбачає підтримування систем організму і стабілізацію всіх внутрішніх процесів.

Також необхідно пам’ятати про те, що протипаразитарна обробка повинна обов’язково проводитися тим собакам, яким повинна ставитися вакцина. Перед плановою імунізацією за 15-20 днів, проводитися очищення організму собаки від ендо і ектопаразитів. У цей проміжок, паразити повністю гинуть, а токсини, що з’явилися в результаті діяльності і при розпаді паразитів, виводяться з організму. Імунна система встигає відновитися і легше перенесе вакцину.

В іншому випадку якщо перед вакцинацією не були проведені протипаразитарні заходи, можлива відсутність освіти належної імунної відповіді. Гельмінти забирають з кишечника значну частину корисних речовин, мінералів і вітамінів. Зі свого боку це виявляється основою придушення імунного захисту.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , ,
close