Серенгеті

Серенгеті - Ветеринар

Серенгеті — це одна з багатьох порід домашніх кішок. Такий різновид, незважаючи на те, що вважається одним із найновіших, уже заслужив любов багатьох. Обов’язково потрібно згадати, що серенгеті — це рідкісна і цінна порода.

Серенгеті - Ветеринар

Так, вартість однієї особини на зоологічному ринку сягає 2 тисяч доларів. Найбільшої поширеності кішки досягли на території США, проте в пострадянських країнах також можна знайти індивідуальних заводчиків, які займаються розведенням цієї породи.

Чим викликана подібна вартість і якими особливостями володіє ця порода кішок? Як правильно доглядати за котом? Якими поведінковими моделями відрізняється тварина? Відповіді на ці та деякі інші питання ви зможете знайти в нашому матеріалі.

Історія походження

Коти породи серенгеті мають досить незвичну та цікаву історію власної появи. Тварину було виведено в Сполучених Штатах Америки, а її творцем вважається американка Карен Саузман.

Спочатку задумкою Карен було створення такої кішки, яка б поєднувала в собі кілька характеристик, які раніше не поєднувалися, а конкретно: тварина за зовнішністю повинна була бути схожою на сервала (хижий ссавець), проте за поведінкою повністю повторити вихованців, що проживають у домі: бути спокійною, поступливою і лаковою. Завдяки проведеним вишукуванням у 1994 році на світ з’явилася перша особина кішки серенгеті.

Назва породи прийшла в ужиток із дикої природи. У савані Танзанії живуть дикі кішки-сервали, які мають назву серенгеті. А оскільки сервали стали основою концепції Карен, то й назву вона взяла власне таку.

Прабатьками відомої нині домашньої кішки серенгеті стали східна кішка з короткою шерстю і плямистим забарвленням, а ще бенгальський кіт.

Однак важливо зазначити, що попри те, що серенгеті — це офіційно визнана порода котів, у виставках ці тварини не мають права брати участі. Пов’язують це з тим, що для того щоб кішка могла виставлятися, у світі має існувати не менше ніж 50 офіційних розвідників породи. Але щодо серенгеті це не так. На даний час зафіксовано тільки 20 офіційних розплідників. У зв’язку з цим порода вважається досить рідкісною і цінною, представляє інтерес для тваринників, розвідників і просто любителів незвичайних тварин, що живуть вдома.

Через те, що кішки вважаються досить рідкісними, особливо уважним потрібно бути під час вибору і придбання тварини. В іншому випадку ви можете купити непородисту тварину або потрапити на шахраїв. Для того, щоб уникнути неприємних ситуацій, заздалегідь необхідно переконатися в тому, що продавець має всі документи (ліцензії, сертифікати і так далі). А ще ретельно оглядайте зовнішній вигляд і вивчайте поведінкові звички кота — ці ознаки мають відповідати прийнятим щодо породи серенгеті нормам.

Опис

Якщо ви задумалися про те, щоб завести кота подібної породи у себе вдома, то для початку вам потрібно ознайомитися з усіма характерними характеристиками тварин. А для того щоб кота можна було віднести до породи серенгеті, він повинен підходити деяким нормам. Розглянемо ці показники більш детально.

Тіло у тварин породи серенгеті має досить великі розміри, але одночасно вважається дуже струнким і витонченим. Мускулатура широко розвинена, а тому у вазі тварини можуть досягати 15 кілограмів. Корпус досить довгастий і витягнутий. Лапи у цієї породи кішок також довгі та стрункі, вони нагороджені великою силою.

Завдяки подібним анатомічним особливостям коти досить стрибучі — вважається, що вони можуть стрибати надто високо (до 2-х метрів). Лапки у кота також досить великі і мають форму овалу. Хвіст кота не завжди однаковий: він може бути як коротким, так і довгим. Хай там як, проте він завжди є досить товстим і потроху звужується до кінця.

Причому кінчик хвоста обов’язково має бути пофарбований у темні відтінки (навіть у кошенят).

Якщо, наприклад, ми говоримо про будову голови, то за власною формою вона вважається дуже плоскою і клиноподібною. За єдиним правилом голова звужується до кінця носа і наділена досить вираженими рисами круглої форми. Профіль у кота прямий, а щоки не виділяються. Відрізняються за власними розмірами вуха — вони дуже великі і стирчать, посаджені широко.

Очі в кота також досить великі. Вони мають опуклу форму і трохи видаються вперед. Круглі очі розташовані дуже далеко одне від одного і розміщені під кут. Колір може відрізнятися: медовий, горіховий, зелений, жовтий та інші.

Ще один важливий стандарт — це дуже і дуже широкий ніс. Основна деталь полягає в тому, що його мочка має бути темною. Шия у кота досить довга, причому вона стає ширшою в напрямку від голови до плечей. Зі свого боку, шерсть досить коротка, але гарна на дотик. Порода серенгеті не має підшерстя.

Якщо тварина відхиляється від якихось із цих ознак, то є ймовірність того, що ця особина не вважається чистокровним представником породи. Дуже актуально мати це на увазі під час купівлі. Якщо ознаки не відповідають обумовленим нормам, то ціна на тварину має бути набагато меншою.

Особливості характеру

На велику увагу заслуговує характер і звичайні поведінкові моделі породи серенгеті. Так, господарі аналогічних улюбленців, які проживають у будинку, відзначають, що коти досить товариські, активні та грайливі. Кішки добре йдуть на контакт з людиною, вони доброзичливі та привітні.

Обов’язково потрібно згадати, що серенгеті — це тварини, які віддані одному власнику. Вони можуть регулярно за ним слідувати, нявкати та муркотіти, привертаючи велику увагу до себе. Однак подібна поведінка може бути доволі виснажливою. Так, якщо ви маєте й решту обов’язків (приміром, робота чи побутові справи), то така вимогливість кішок серенгеті може здатися більше негативною, ніж позитивною рисою.

А ще потрібно розуміти, що за власною природою серенгеті є бійцівськими тваринами. Причому вони можуть брати участь у поєдинках не тільки з власними побратимами-котами, проте навіть і з собаками. Напад тварини супроводжується характерним бойовим кличем. Тому одразу необхідно враховувати, що якщо у Вас у домі живуть інші тварини, то кішка серенгеті стане їхнім лідером. Але перед тим як вона встановить власний авторитет, можливе виникнення бійок і конфліктних ситуацій між тваринами.

Не звертаючи уваги на такий характер, абсолютно інакше поводиться тварина з господарями. Вона добра і ніжна, потребує постійної ласки та турботи.

Крім того, у зв’язку з великою активністю та енергійністю тварини вимагають прогулянок на чистому повітрі. Завдяки цьому ідеальним місцем проживання кота стане власний будинок. Якщо ж ви проживаєте у квартирі, то майте на увазі той момент, що кішку потрібно постійно вигулювати. Втім це необхідно робити на повідку, щоб уникнути бійок і сутичок з іншими тваринами.

Кішка серенгеті стане хорошим другом навіть туристу, адже тварини дуже легко переносять як саму дорогу, так і зміну навколишнього оточення. Тому якщо ви збираєтеся відбувати у відпустку — то сміливо беріть улюбленця з собою, в іншому випадку він буде на самоті сумувати вдома.

Таким чином, серенгеті — це фактично універсальна тварина, яку можна заводити в будь-якому домогосподарстві.

Варіанти забарвлення

Тварин породи серенгеті можуть фарбувати в кілька відтінків. Так, існує список ключових і додаткових кольорів. До основних забарвлень можна віднести ці кольори, як:

  • чорний із контрастними плямами (або таббі);
  • чорний із так званими примарними плямами;
  • димчасті та сірі з такою ж “примарною” плямистістю.

Фоновим відтінком шерсті виступають ці кольори: карий, димчастий або сірий з коричневими або чорними плямами. До того ж важливо взяти до уваги, що самі плями повинні мати круглу і довгасту форму, а самі по собі вони повинні розташовуватися горизонтально. Цінною є наявність темних цяток біля внутрішніх куточків очей тварини.

Умови утримання

Коти породи серенгеті не потребують якихось особливих або нестандартних доглядових заходів. Завдяки цьому їх утримують навіть ті, хто лише починає власну кар’єру заводчика або ті люди, у яких ніколи раніше не було домашньої тварини. Однак деякі правила все ж існують, а відходити від них не рекомендується.

Кішка зобов’язана мати своє місце-лежанку, туалет, а ще миски з їжею і водою. Причому доступ до води не повинен обмежуватися. Постійно мийте й очищайте миски, туалет і лежанку, щоб уникнути виникнення мікробів і шкідливих організмів, які можуть виявитися причиною низки хвороб.

Так, коти потребують постійних процедур гігієнічного плану. До них можна віднести вичісування шерсті, яке доведеться проводити не рідше, ніж 1 раз протягом тижня. Причому процедуру вичісування необхідно виконувати із застосуванням спеціалізованих гумових щіток, які призначаються для кішок з короткою шерстю. Подібний пристрій можна вибрати буквально в будь-якому зоологічному магазині.

Крім вичісування, потрібно купати котів. Це необхідно робити не більше, ніж 1 раз на 2 місяці. Обов’язково потрібно згадати, що кішки не відчувають фобії води, тому процедура купання проходить дуже легко. Для очищення застосовуйте виключно ті засоби, які зроблені конкретно для котів. Але також до гігієнічних процедур можна віднести чистку вух і підстригання кігтів. Ці дії рекомендується робити 1 раз на 7 днів.

Велику увагу, крім гігієни, потрібно виділити і раціону котячих. Важливо, що щодо їжі серенгеті абсолютно невибагливі. Але незважаючи на це, раціон тварини має бути насиченим і повноцінним, включати всі корисні вітаміни та мінеральні комплекси і викреслювати шкідливі продукти харчування.

Зрозуміло, що котів серенгеті, як і будь-яких інших котів, можна годувати двома типами харчування: сухим кормом або натуральними продуктами. Якщо ви все таки захотіли годувати тварину сухими готовими складами, то потрібно вибрати тільки ті корми, які належать до марок преміум.

З іншого боку, якщо ви перевагу віддаєте натуральним природним продуктам, то потрібно пам’ятати кілька найпростіших правил. Важливо, щоб у раціоні тварини переважало м’ясо, проте воно не повинно бути занадто жирним. Включіть також у харчування продукти, які багаті на клітковину (наприклад, фрукти та овочі, бобові). До продуктів, які будуть під забороною, належать свинина, молоко та річкова риба.

У міжсезоння тваринам можна давати комплекси вітамінів (проте заздалегідь слід проконсультуватися з ветеринаром). А ще іноді для котів серенгеті можна купувати спеціалізовані ласощі та частування, які ви зможете знайти в зоологічних магазинах.

Здоров’я

Взагалі, кішки породи серенгеті мають досить гарне здоров’я, вони не схильні до захворювань. Все таки 1 раз на 6 місяців відвідувати ветеринарну клініку все таки потрібно. Під час візиту до лікаря потрібно виконувати плановий профогляд на предмет прояву ознак якихось хвороб, а також необхідно робити планові щеплення і постійні обробки від паразитів.

для того щоб зберегти здоров’я вашого улюбленця, дотримуйтесь усіх вищеописаних правил і рекомендацій щодо його догляду. Кішка серенгеті, яку люблять і про яку піклуються, здатна прожити до 20 років.

Важливо: не займайтеся самолікуванням і не застосовуйте бабусині рецепти. Якщо ви помітили, що тварина захворіла, то в терміновому режимі прямуйте до ветеринара. Не потрібно затягувати з лікуванням — це небезпечно різними ускладненнями і навіть смертельними наслідками.

Отже, ми з вами познайомилися з ключовими рисами оригінальної породи кішок під назвою серенгеті. Самі по собі тварини вважаються досить рідкісними, а тому дорогими. У зв’язку з цим не будь-яка людина може дозволити собі завести таку тварину як домашнього улюбленця.

З іншого боку, кішки в догляді невибагливі. Вони не вимагають якогось спеціального харчування, а жити можуть дуже довго. У зв’язку з цим купуючи подібного кота, ви гарантовано отримуєте друга на довгі роки.

Особливості породи Серенгеті наведено в наступному відео.

Синоніми назви Serengeti cat Країна походження США Порода отримана шляхом схрещування Бенгальська кішка x Орієнтальна кішка x Абіссинська кішка x Європейська короткошерста x Мейн-кун Рік зародження породи 1994 рік Аборигенна порода немає Якою фелінологічною організацією визнана? TICA

Весь вигляд кішки володіють м’язистим тілом на високих красивих лапах, довгою шиєю з високо поставленою головою Розмір дуже великий Вага, кг (кіт) до 15 Вага, кг (кішка) 8-10 Шерсть коротка, насичена, гладенька, з шовковистим відливом Довжина шерсті короткошерста Особливості шерсті гладкошерста, жорсткошерста Підшерстя коротке, практично не виражений Забарвлення плямисте (таббі) в найрізноманітніших варіантах Малюнок таббі, плямистий Трьохколірне немає Літера М на чолі так Морда (фільтр) витягнута Розмір вух особливо великі Форма вух округлий кінчик Пензлика на вухах немає Очі великі Колір очей жовті Хвіст (фільтр) довгий Лапи довгі Пухнастий хвіст немає Схожість схожа на леопарда

Загальний опис активна, допитлива, не схильна до боягузтва Лагідність лагідна Приязнь доброзичливість доброзичлива Активність активна Грайливість грайлива Ледача ні Слухняна так Щуролов так

Підходить для житлової площі так Складність догляду нескладний догляд Догляд за шерстю своєрідний догляд котам цієї породи не потрібен Здоров’я доволі добре, майже не хворіють

Позначки:,
close