Пастерельоз у собак

Геморагічна септицемія або ж пастерельоз, собою являє досить небезпечну інфекційну хворобу, що вражає всіх домашніх чотириногих, в тому числі і собак. На щастя, пастерельоз діагностується досить нечасто серед домашніх улюбленців.

Характерними проявами інфекції є-загальна інтоксикація організму, запальні процеси на шкірному покриві і підшкірній клітковині. Дуже часто, поразка собаки пастереллами, провокує розвиток гарячкових станів, артритів і остеомієлітів. Захворювання ставитися до зоонозів, яким притаманне вражати як тварин, так і людини.

Поразка пастерельозом, без раннього лікування, відрізняється гострим виявленням септицемії, геморагічним діатезом, маститами, розвитком запалення легенів крупозного або катарального типу. Діагностується зооноз у всьому світі.

Причини пастерельозу у собак

Подразником пастереллеза є грамнегативні паличкоподібні бактерії, які не здатні до самостійного руху. Для пастерелл, яких є кілька типів, не отличительно освіту суперечка.

Грамнегативні патогенні бактерії не володіють великою стійкістю до впливу дезінфікуючих розчинів і факторів зовнішнього середовища. У калових масах активність патогенів зберігається протягом 3 тижнів, в трупах загиблих тварин – до 18 тижнів. В ході наукових досліджень, фахівці виявили, що пастерели мають чутливість до багатьох протимікробних засобів.

Інфікування відбувається при контакті хворої тварини зі здоровим. Джерелом інфекції виступають не тільки хворі собаки чи кішки, але і вже перехворіли тварини. Тривалість носійства пастереллеза зустрічається протягом 12 місяців від моменту інфікування. Факторами передачі бактеріальної інфекції вважаються:

 • інфіковане повітря (повітряно-крапельний передача);
 • не якісні корми та продукти харчування;
 • амуніція і предмети для догляду за твариною.

В основному зараження собаки відбувається аліментарним шляхом, рідше через пошкоджений покрив шкіри.

Для патології характерним вважається сезонність. Найчастіше діагностується захворюваність пастерельозом в період осені і весни. Летальність інфекції Індивідуальна, може становити від 10 до 70%.

Проникаючи в організм через дихальні шляхи або травний тракт (рідко зустрічається проникнення через покриви шкіри), збудник захворювання починає пригнічувати фагоцитоз. Поширення інфекційного агента по всьому організму провокує розвиток системної інтоксикації, септицемії.

З появою патології у тварини відзначається в організмі ураження судин кровообігу, геморагічний діатез, розвиваються набряки. Підгострий і хронічне протікання пастереллеза провокує розвиток процесів запалення в легеневих структурах.

Симптоми і діагностика захворювання

Період від моменту проникнення патогена в організм до прояву перших клінічних симптомів може становити від пари годин до 3-4 діб. Перебіг патології може бути швидким, гострим, підгострим або хронічним.

У хворої тварини відзначають зміни показників температури тіла, зміна частоти пульсу, слабкість. Крім цього відзначаються такі ознаки:

  або повна відмова від корму;

 • набряки, що з’являються в області щелепи, подгрудка або лап;
 • проблеми з диханням; сухого характеру; пінистих виділень; ;
 • розлад шлунку-запор, що змінюється діареєю (в калових масах є домішки крові).

При гарній імунного захисту, тривалість захворювання становить пару днів. Підгостра форма захворювання відрізняється довгим перебігом до 3 місяців.

Для діагностування пастереллеза у домашнього вихованця беруться до уваги даних епізоотологічної картини, симптоматику проявів, а ще бактеріальні дослідження. На підставі отриманих даних розробляється тактика лікування і наступні рекомендації для тварини.

Лікування пастерельозу у собак

Поява перших ознак нездоров’я-привід негайно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. На підставі отриманих даних при підтвердженні пастереллеза у собаки, призначається своєрідне лікування.

Доктор подирає індивідуальну терапію для будь-якого пацієнта, спираючись на тяжкості перебігу патологічного процесу, ускладненнях і загальному стані тварини. Призначаються наступні типи препаратів:

 • гіперімунні сироватки;
 • протимікробні засоби тетрациклінового ряду;
 • антибіотики з тривалим терміном дії;
 • сульфаніламідні препарати.

Основним методом попередження пастерельозу, вважається проведення вакцинації в неблагополучних по захворюванню регіонах. Рекомендується застосовувати інактивовані асоційовані імунні сироватки. Профілактичні заходи в себе включають загальне збільшення захисних сил організму тварини.

Важливо правильно доглядати за улюбленцем, проводити постійні проф.огляди у ветлікаря, стежити за якістю харчування. Собаки з хронічними захворюваннями органів знаходяться всередині повинні перебувати під більш пильним наглядом фахівців.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close