Догляд за собакою після кастрації і стерилізації обробка швів і поради ветеринарів

Догляд за собакою після кастрації і стерилізації обробка швів і поради ветеринарів - Ветеринар

Кастрація і стерилізація – найпоширеніші операції для собак. До них вдаються наприклад якщо господар не планує потомства від вихованця. Зазвичай тварини переносять цю процедуру швидко і легко відновлюються.

Але ризик складнощів все ж є. Щоб їх не дозволити, господар зобов’язаний знати, як забезпечити правильний догляд за собакою після стерилізації та кастрації і в яких варіантах без допомоги фахівця навряд чи можна обійтися.

В якому віці роблять операцію

Існує неправильна думка, що псів каструють, а Сук стерилізують. Насправді два види операції доступні для собак обох статей. Перший тип полягає у видаленні сім’яників або матки з яєчниками, другий – в перев’язуванні труб матки або сім’яних канатиків.

Великий мінус стерилізації полягає в тому, що у собаки не зникає бажання, будуть збережені всі прояви статевої поведінки. Кастрація ж приносить спокій не тільки власнику, але і самій тварині.

Занадто рання кастрація або стерилізація може привести до несподіваних наслідків, в тому числі і до проблем з сечостатевої системою

Оптимальний для операції термін-перше, про що думають господарі. Кращим моментом вважається початок статевого дозрівання . У собаки ще не утворився цілком статевий інстинкт, вона не мітить територію. У той же час, розвиток організму підходить до власного закінчення, операція не завдасть йому шкоди.

Каструвати псів краще в 7-8 місяців. Це стосується невеликих собак. Для великих порід оптимальний проміжок 1-1, 5 років. Сук прийнято оперувати до першої тічки, у віці 6-9 місяців.

Догляд за собакою після кастрації і стерилізації обробка швів і поради ветеринарів - Ветеринар

Кастрація і стерилізація допустимі і для великих особин. Однак, слід розуміти, що здоров’я у них вже не таке міцне, як у цуценят, тому ризик складнощів зростає, шви заживають довго, а процес реабілітації собаки затягується.

У літніх некастрованих тварин збільшується ризик онкології. Якщо собака не прооперована вчасно, варто зробити це до початку старіння. Коли сука застосовується для розведення, то останні її пологи не повинні бути пізніше 6 років. Після вихованку можна каструвати.

Можливі ускладнення під час наркозу

При проведенні багатьох операцій над собаками застосовується наркоз. Він корисний для знеболювання, знерухомлення тварини. Під час його дії може з’явитися ряд складнощів. Це пов’язують з впливом наркозу на центри головного мозку.

 • проблеми з диханням: стримування, обструкція, гіпоксія, спазм бронхіол, набряк легенів;
 • порушення серцевої діяльності: брадикардія, тахікардія, аритмія, фібриляція шлуночків, зупинка серця;
 • зменшення температури тіла;
 • алергія;
 • блювота, регургітація (зворотний хід) вмісту шлунка;
 • уповільнене прокидання.
 • недостатнє передопераційне обстеження;
 • невірний вибір методу, препарату для наркозу;
 • непереносимість лікарських засобів;
 • помилки під час розрахунку вводиться наркозу.

На щастя, у вихованців без хронічних патологій операція зазвичай проходить без складнощів. Кастрація триває 10-15 хвилин для псів і 30-60 – для сук. Час пробудження може займати від 2-3 годин до доби (до цього моменту собака цілком приходить до тями).

Те, скільки вихованець відходить від наркозу, залежить від типу, способу введення анестезії, а ще від індивідуальних особливостей кожної тварини.

Догляд в період після операції

Догляд за собакою після стерилізації та кастрації включає ряд порад та порад. Дотримання господаря їм допоможе вихованцеві уникнути складнощів і реабілітуватися в короткі терміни. Не покладайтеся, що тварина впорається самостійно – допомога людини йому потрібна.

Перевезення

Поїздка повинна відбуватися дуже і дуже акуратно, необхідно уникати різких рухів, трясок, наїздів на нерівності дороги .

Починати доглядати за собакою потрібно відразу після того як проведена операція. Головне завдання-доставити вихованця додому без несприятливих наслідків. Якщо навіть він прийшов до тями ще в клініці, не варто вести його на повідку. Для цього у собаки ще мало сил.

Догляд за собакою після кастрації і стерилізації обробка швів і поради ветеринарів - Ветеринар

Якщо вихованець маленьких розмірів — можна віднести його додому на руках, якщо великих – потрібно знайти транспорт.

Під час перевезення тварини варто вкрити теплою ковдрою, так як наркоз гальмує всі процеси в організмі, знижує температуру. Крім того, можливо мимовільне сечовипускання, тому під собаку краще настелити одноразову пелюшку.

Не потрібно заперечувати, коли ветеринар радить залишити тварину на ніч під спостереження. Подібне трапляється, якщо вихованець відчуває сильний дискомфорт, йому не допомагають препарати знеболювання, він занадто млявий і слабкий.

У ветеринарній клініці доктор зможе контролювати стан собаки і, якщо буде необхідно, надати спеціальну допомогу.

Перша доба

При приїзді додому вихованець вимагає дуже високої уваги, тим більше в перші 24 години. Після виходу з наркозу він погано орієнтується в просторі, не завжди може встати, щоб сходити в туалет. Якщо собака скиглить, значить вона відчуває біль, слід дати їй таблетку знеболюючого.

Укладати тваринного краще на підлогу, так як з дивана або інших поверхонь воно може легко впасти через порушення координації. Місце необхідно підбирати без протягів і далеко від приладів опалення. Щоб вихованець не замерз, на підлогу варто настелити лежанку або ковдру.

Догляд за собакою після кастрації і стерилізації обробка швів і поради ветеринарів - Ветеринар

Поки собака цілком не прийде до тями, вона буде мочитися під себе. Не можна її за це лаяти, необхідно просто настелити на лежак вбирає пелюшку і пам’ятати міняти її якщо для цього є необхідність. Раз в 30 хвилин тварина повинна міняти бік, на якому воно лежить.

Перша доба після того як проведена операція вихованець неактивний, багато спить. Необхідно забезпечити йому максимальний спокій, не підпускати неповнолітніх дітей, домашніх чотириногих. Кожні 30 хвилин необхідно здійснювати контроль за диханням, пульсом, станом слизових.

Щоб уникнути сухості і різі в очах, можна застосовувати спеціалізовані краплі. Якщо вихованець не п’є самостійно, слід поїти його з шприца без голки.

Перший день для собаки після кастрації найбільш складний і, багато в чому, визначальний. Господар повинен забезпечити їй максимальну підтримку і турботу, якщо є можливість перебувати завжди поруч.

Обробка швів

У період після операції необхідно ретельно стежити за швом вихованця. При кастрації і стерилізації сук робиться дуже великий розріз, тому з ним з’являються проблеми і часто виникає припухлість, набряклість шва.

Процес відновлення пса в даній частині проходить простіше. Операційна рана у них маленька. Через скупчення лімфи може з’являтися припухлість мошонки протягом 5-7 днів, однак це вважається нормою, реакцією захисту організму.

Щоб собака не розлизувала шов, краще одягнути на неї спеціалізовану пов’язку і стежити, щоб вихованець її не зняв і не розгриз.

В основному, ветеринари знімають шви на 10-14 день, в більшості випадків раніше. У цей час від господаря потрібно постійно проводити обробку швів собаці. Доктор, який оперує вихованця, повинен розповісти, як робити це правильно.

Процедура не доставляє тварині незручностей. Навпаки, вона робить легше свербіж, стягнутість шкіри, що виникають при загоєнні рани. Обробку проводять будь-яким антисептиком, розм’якшуючи скоринки. Важливо, щоб він не містив спирт. Найбільше буде підходити перекис водню.

Догляд за собакою після кастрації і стерилізації обробка швів і поради ветеринарів - Ветеринар

Необхідно також прибрати всі забруднення навколо рани, після промокнути її насухо. Після чого шов змащують маззю Левомеколь або іншим загоює і протизапальним засобом. При сприятливому розкладі через два-три дні він стає сухим, шкіра навколо не має почервоніння, набряклість потроху падає.

Не завжди процес ранозагоювання проходить гладко. Основою того, що шов довго не заживає, стає хвороба, або відторгнення матеріалу.

Господаря повинні насторожити такі ознаки:

 • виділення з рани, особливо містять гній, кров, розбіжність її країв;
 • процедура обробки доставляє собаці біль;
 • припухлість, що не спадає протягом декількох діб;
 • гаряча шкіра;
 • поганий запах.

За цих обставин обов’язкова консультація ветеринара. Велика ймовірність, що вихованцеві знадобиться обробка рани під наркозом, ще одне накладання шва.

Харчування

Зміна харчування-істотна складова відновлення собаки після того як проведена операція. Перші 24 години їжа тварині не потрібно, потрібно тільки чистої придатної для пиття води. Через слабку ковтальну реакцію їжа може потрапити в бронхи, що призводить до відсутності кисню і смерті.

Через день після операції собаці починають давати їжу в рідкому або перетертому вигляді (наприклад, кисломолочні напої, овочеве пюре, бульйон з птиці). Не повинно викликати хвилювання, якщо вихованець перший час їсть менше простого, вередує.

Після кастрації і стерилізації тварини його харчування обов’язково змінюється. Собаки, позбавлені зацікавленості до статевої полюванні, знаходять радість в їжі і, тому, швидко набирають вагу. Допускати ожиріння вихованця не можна.

Необхідно видалити з харчування калорійні продукти, зменшити кількість прийомів їжі і величину порції. Прекрасний варіант для господаря-годувати стерилізовану собаку спеціальним кормом.

Особливості догляду за шкірою і шерстю

Після того як проведена операція необхідно постійно оглядати шерсть і шкіру вихованця. Велику увагу приділяють зоні шва. Вона завжди повинна бути чистою щоб уникнути інфікування рани.

Можна класти на неї чисту пов’язку.

Шерсть більшості порід після кастрації не змінює структуру і стан, тому спеціального догляду за нею не потрібно. Не варто застосовувати ніякі засоби до моменту повного загоєння шва. Мити вихованця до завершення реабілітації також не слід.

Ускладнення

Не звертаючи уваги на те, що кастрацію відносять до числа не дуже складних операцій, після неї все ж може з’явитися ряд складнощів. Щоб зменшити цей ризик, необхідно обов’язково враховувати рекомендації та рекомендації ветеринара.

 1. Іноді в перший день у вихованця виникає запор. В даному випадку необхідно переглянути його раціон. У ньому повинна бути тільки рідка їжа.
 2. Відсутність або зниження апетиту. Перші 2-3 дні це варіант норми, а далі вимагає допомоги ветеринара.
 3. Сонливість і слабкість.
 4. Погана орієнтація на місцевості, тим більше в першу добу.

Догляд за собакою після кастрації і стерилізації обробка швів і поради ветеринарів - Ветеринар

Зазначені симптоми, в основному, проходять самостійно. Однак є такі ознаки, які говорять про наявність великих проблем і вимагають звернення в клініку:

 • нагноєння, розрив шва;
 • дуже висока температура;
 • біль коли будете йти;
 • нетримання сечі;
 • грижа;
 • пухлина в прооперованої області;
 • синюшність тканин (ознака небезпечного внутрішньочеревного кровотечі).

Рекомендації ветеринара

для того щоб реабілітація вихованця пройшла без складнощів, не зайвим буде враховувати наступні рекомендації:

 1. Клініку для операції необхідно підбирати продумано. Від її оснащення і професійних навичок доктора залежить те, як пройде процедура і як швидко відновиться собака.
 2. Кастрація будинку-поганий варіант, навіть в тому випадку, якщо її проводить ветеринар. Тільки в клініці є потрібне обладнання, яке може стати в нагоді під час непередбачуваних складнощів.
 3. Необхідно продумати всі дрібниці для певної тварини.
 4. Рекомендації даються фахівцями для блага собаки, тому їх виконання обов’язково.
 5. Якщо ветеринар призначив лікарську підтримку на період реабілітації, потрібно пам’ятати про своєчасне введення препаратів.
 6. За самопочуттям вихованця стежать до його остаточного відновлення. При появі тривожних ознак краще отримати консультацію з професіоналом.
 7. Гуляти собаки просяться вже на 3 день після того як проведена операція. Виходити можна, але на якийсь час, потурбувавшись про захист шва. Перші 2 тижні не можна допустити активних прогулянок з бігом і стрибками.

Код помилки: «Forbidden».Повідомлення про помилку: «the request cannot be completed because you have exceeded your quota.»Домен:» youtube.quota».Причина: «quotaExceeded».

Чи додали Ви власний API-ключ для Google? Дивіться довідку.

Необхідно перевірити в YouTube, чи належить ID PLH53slWA60RePsi6BVummwwMa_9P2p1at playlist. Необхідно перевірити FAQ плагіна або відправте повідомлення про помилку на підтримка.

Каструвати власне тварина чи ні-будь-яка людина вирішує сам. Будь-яка операція-стрес для вихованця. Однак якщо господар забезпечить собаці належний догляд після кастрації або стерилізації і буде дотримуватися всіх розпоряджень ветеринара, процес реабілітації пройде для тварини швидко і безболісно.

Позначки:, , , , , , , , , ,
close