Чи можна собакам печінку

Печінка заслужено вважається надзвичайно корисним продуктом, потрібним для підтримування сил організму. У складі печінки міститься пристойну кількість білка, а ще вітаміну В, що відповідає за підтримку імунних сил організму.

Крім цього, корисні деталі в складі делікатесу дозволяють розвивати кровоносну систему. Фолієва кислота, що міститься в печінці, потрібна для самок в період виношування щенят, даючи чудовий поштовх для розвитку їх нервової системи.

У печінці курки міститься добова норма подібних елементів як фосфор, магній і залізо, які відповідають за створення железосодержащего білка в кров’яному руслі. Уреаплазма печінки показана собакам, які страждають від анемії.

Не звертаючи уваги на те, що вживання печінки особливо корисно, є ряд протипоказань. Так, собакам часте вживання такого субпродукту може нашкодити, а не користь. Необхідно пам’ятати, яким собакам і скільки можна давати печінки, Як підібрати правильний, хороший продукт, а ще як його приготувати, щоб не завдати шкоди організму.

Експерти радять давати печінку собакам, які перебувають на натуралці в обмежених кількостях.

Професійні заводчики і ветеринарні лікарі рекомендують давати собакам яловичу і печінку курки. Чи не найкраще застосовувати під час готування страв для вихованця свинячу або гусячу печінку, з причини дуже високого вмісту ліпідів в їх складі.

Найбільш бажаним продуктом в поживному раціоні собаки вважається високоякісна куряча печінка. Важливо дотримуватися певної обережності під час вибору печінки, тим більше наприклад, якщо вихованець схильний до алергій.

Ліки, що застосовуються при вирощуванні курей на птахофермах, депонуються в печінці. Це потрібно брати до уваги власникам собак, які часто страждають від шкірних висипань і інших проявів алергічних реакцій.

Корисні властивості продукту

Печінка для собак необхідний продукт, так як вважається надзвичайно корисним. Вона містить у власному складі пристойну кількість вітамінних речовин, що відносяться до жиророзчинних (Е,А,D), а ще мінеральних елементів (залізо, цинк, натрій, мідь).

У печінці курки міститься пристойна кількість білка, необхідного для розвитку і хорошого функціонування м’язових волокон, зв’язок і сухожиль.

Гарне вплив субпродукту відзначається і в регулюванні рівня железосодержащего білка – гемоглобіну. Від нього залежить енергійність вихованця, здоров’я і загальне самопочуття.

У складі печінки міститься гепарин, який надає безпосередній вплив на фактори згортання крові. Також відзначається дуже високий вміст ретинолу, що впливає на роботу органів зору і відповідального за запобігання розвитку конкрементів в сечовому міхурі.

Яку печінку вибрати собаці-курячу або яловичу, порекомендує ветеринарний фахівець. Серед корисних властивостей яловичої і печінки курки, значаться:

  • дуже високий вміст протеїнів, в кількості, схожим з дієтичної грудкою курки;
  • вітамінні речовини групи в, в тому числі і фолієва кислота, потрібні для хорошого функціонування кровотворної, серцево-судинної, імунної системи, а ще для розвитку нервової системи у плода;
  • зміст ретинолу, основного елемента для нормальної роботи органів зору і стану покривів шкіри;
  • гарне вплив на роботу міокарда і судинні стінки.

Зміст в яловичої печінки рибофлавіну, надає хороший вплив на засвоєння заліза. Натуральні кислоти в складі субпродукту потрібні для самок в період виношування цуценят.

Корисні нутрієнти в печінці, збільшують хорошу роботу системи травлення, а подібні мікроелементи як йод і селен, збільшують роботу ендокринної системи.

Аскорбінова кислота, яка виступає в якості антиоксиданту, дає можливість синтезувати ДНК.

Недоліки печінки

Перед тим як почати давати собаці печінку, важливо оцінити можливі небезпеки і результати. Не звертаючи уваги на те, що такий субпродукт як яловича або куряча печінка, містить пристойну кількість корисних елементів, з її застосуванням необхідно бути обережним.

Через те, що в печінці міститься велика концентрація ретинолу, при годуванні собаки може розвинутися передозування або ж гіпервітаміноз. Результати передозування вітаміном А призводить до огрубіння покриву шкіри, нестандартним наростам на кістках, слабкості м’язових волокон, порушень в роботі системи травлення.

Крім цього, згодовуючи собаці печінку, необхідно бути впевненим в тому, що птах на відгодівлі не отримувала самих різних добавок і гормональних речовин. У собаки може розвинутися реакція алергічного типу, аж до анафілактичного шоку (у декількох найбільш чутливих тварин).

Сира яловича печінка, отримана з неблагополучних фермерських господарств, може містити в собі гельмінтози (печінкові сосальщики), що провокують серйозні порушення в роботі організму собаки.

Є ряд протипоказань, які потрібно знати, перш ніж годувати собаку даними субпродуктом.

  • гостра непереносимість білка, що міститься в курячому м’ясі;
  • недостатність ниркових структур (по суті, печінка вважається джерелом чистого білка, кількість якого має бути знижено при захворюваннях ренальної системи у вихованців проживають в будинку);
  • збільшення рівня вмісту холестерину в крові;
  • реакції алергічного типу.

Не рекомендується годувати собак перемороженной печінкою або ж відверто зіпсувалася. Більшість поганих наслідків після вживання яловичої або печінки курки собакою, пов’язано власне з такими факторами.

При відсутності протипоказань з боку здоров’я, правильно зберігалася печінку не тільки необхідна, але і не обходиться собакам для нормального росту, розвитку і підтримки імунних сил організму на хорошому рівні.

Важливо пам’ятати, що дуже велике вживання печінки, провокує розвиток не тільки харчової алергічні реакції, а й інших розладів в роботі організму. Вірогідна поява нудоти, розлади стільця, шкірних висипань в області вушних раковин, пахвових і пахових областях.

Помітивши у власного улюбленця нестандартну реакцію, потрібно відразу ж зупинити застосування субпродуктів, щоб не було великих наслідків.

Скільки і коли можна давати печінки собакам

Часто готувати печінку для собаки не варто. Це повинен бути свого роду делікатес або доповнення до самого різному харчуванню. Куряча печінка містить пристойну кількість вітамінних і речовин на мінеральній основі, а ще протеїну, однак це не замінить такі необхідні в поживному раціоні собаки каші, овочі і хрящі.

Професійні заводчики рекомендують не давати вихованцеві сирі субпродукти. Перед тим як вживати печінку слід правильно приготувати. Краще це зробити методом варіння.

Частота добавки яловичої або печінки курки не повинна становити більше 2 разів протягом тижня. Самкам в період виношування потомства, субпродукти потрібно давати дуже обережно, оскільки на тлі змін гормонів, у тварини може розвинутися гіперчутливість.

Рекомендується під час вагітності та лактації, перевести собаку на якісний збалансований готовий сухий корм.

Підбираючи між яловичої і курячої печінкою, бажано віддавати перевагу останньому виду. У ній міститься набагато менше ліпідів, тому вона вважається фактично дієтичним продуктом.

Додавати печінку курки рекомендується собакам після кастрації, для регуляції процесів обміну і усунення ожиріння. Яловича печінка більш жорстка, ніж куряча, але також володіє великим набором корисних властивостей.

Характерна риса яловичої печінки-довгий процес перетравлення. При порушеннях в роботі травного тракту, не бажано давати вихованцеві цей вид продукту.

Свиняча печінка, навіть у відварному вигляді, заборонена собакам через високу жирності. Собаки, які споживають цей вид субпродукту, частіше страждають від хвороб судинно-серцевої системи, ніж їхні родичі.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close