Червоний вовчак у собак

Аутоімунний недуга, постійного характеру-червоний вовчак, з’являється в результаті збоїв в роботі ендокринної системи. В результаті гормональних порушень, імунна система організму починає нападати здорові клітини свого організму. Захворювання вважається дуже рідкісним, але ветеринарні фахівці пов’язують це з недостатньою діагностикою. Це пов’язано з тим, що порушення в організмі аутоімунного характеру можуть дізнатися деякі фахівці.

Причини червоного вовчака у собак

Системний червоний вовчак у собак собою являє мультисистемне захворювання, аутоімунного характеру з появою антитіл проти аутоантигенів. Найбільше накопичення нестандартних утворених комплексів діагностується в області клубочкових зон ниркових структур, синовіальних оболонках бурс (суглобових сумок), шкірних покривах і кровоносних судинних сплетеннях. Є ряд порід, у яких є генетична схильність до розвитку червоної системного вовчака. В даний список входять:

  • шотландська вівчарка;
  • вівчарка;
  • пудель;
  • ірландські сеттери.

Необхідно звернути свою увагу! У переважній більшості системний вовчак діагностується у породи Німецька вівчарка. Відмінні ознаки захворювання з’являються у віці старше 6 років. При цьому стать і характеристики фізичного стану не грають ролі.

Сучасна Ветеринарна медицина не може чітко дати відповідь, що вважається основою появи червоного вовчака. Переважна більшість ветеринарних лікарів схили говорити, що основою розвитку аутоімунного захворювання вважається схильність по генетичній лінії до різного роду процесів запального характеру, а ще чутливість до інфекційних уражень. Важливу роль у розвитку системного червоного вовчака грає кількість випромінювання ультрафіолету. В ході наукових досліджень було відзначено, що тварини, які проживають на вулиці, частіше схильні до аутоімунних захворювань, ніж їх родичі, рідше контактують з прямими ультрафіолетовими променями.

Симптоми червоного вовчака

Відмінні ознаки системного червоного вовчака у собак залежать від типу антитіл, що виробляються організмом, а ще від місця розташування базових ушкоджень. Негативний вплив може бути посилено генетичними факторами, а ще поганою обстановкою в екологічному плані, інфекційними захворюваннями. Дуже часто симптоми червоного вовчака починають яскраво виникати після прийому медикаментозних засобів. При системний вовчак спостерігаються відмінні зміни з боку:

  1. Кістково-м’язового апарату і м’язових структур – відчуття болю і запальні процеси в бурсах (суглобових сумках), виражена кульгавість, болі і слабкість м’язового скелета.
  2. Покрив шкіри-виразки на слизових оболонках (навколо пащі, носових ходів і ректального отвору). Виникнення у пса виразок призводить до повної втрати апетиту і сильного виснаження. Шерсть починає випадати, змінювати власний колір, а шкірі в конкретних ділянках ставати гиперемированной.
  3. Ниркові структури-прояв симптомів червоного вовчака в області розташування ниркових структур несе небезпеку, так як чинить негативний вплив на весь організм тварини в загальному. Діагностується збільшення нирок і печінки, порушується природний процес згортання крові, лімфо вузли запалюються і стають більше.

Необхідно звернути свою увагу! Одним з дуже відмінних ознак початку червоного вовчака вважається наявність кровотеч з порожнини носа. В подальшому розвиваються гіперемія слизової оболонки носа і виразки.

Діагностика та лікування

Аутоімунне захворювання діагностується дуже важко і для точної постановки діагнозу потрібно проведення ряду нестандартних аналізів. При підозрі на системний вовчак призначається загальний аналіз крові, хімічне дослідження і загальний аналіз урини. Важливим при постановці діагнозу вважається точний збір анамнезу – початок симптомів, раптовість і характер патологічних змін.

Досвідчені лікарі знають, що для точної постановки діагнозу необхідне проведення досліджень на антинуклеарні тіла і антитіла з двуспіральной ДНК. Проводять також реакцію Вассермана-для дослідження крові на наявність сифілісу (при червоному вовчаку аналіз хибнопозитивний). У більшості випадків проводять взяття проб тканин покриву шкіри або ж ниркових структур.

Якщо на момент звернення до ветеринарної клініки собака бути у важкому стані, а кров’яні тільця починають посилено розпадатися – тварина госпіталізують. При слабо виражених ураженнях органів, призначається амбулаторне лікування. Призначення терапевтичної схеми в себе включає облік форми недуги, стадію розвитку, ураження органів знаходяться всередині і вік вихованця.

Тварині забезпечують максимальний спокій і комфорт, що дозволяє знизити навантаження на суглоби і кістки, запобігаючи їх руйнування. Слід також зменшити час перебування під прямими променями сонця, вигулюючи вихованця тільки після заходу сонця. Основне лікування полягає у використанні медикаментозних засобів, що полегшують важкий стан хворої тварини і запобігають ускладнення на тлі аутоімунного захворювання.

Для зниження імунної реакції системи, використовуються нестандартні імунодепресанти і кортикостероїдні препарати. Уражені ділянки покриву шкіри обробляють протизапальними гормональними мазями. При великих ділянках ураження, призначаються ін’єкції преднізолону і токоферолу (що дозволяє швидше відтворювати пошкоджені ділянки шкіри).

Лікування системного червоного вовчака зводитися до контролю за станом вихованця, а ще усуненням ключових симптомів. Тварини з вовчаком можуть жити довгий час, але чим раніше володар звернутися до кваліфікованого лікаря при появі відмінних ознак, тим ефектніше буде терапія.

Профілактика і спостереження

Системний червоний вовчак вважається непередбачуваним захворюванням, а лікування вимагає довгого часу. Спостереження за вихованцем повинен проводити досвідчений ветеринар, що відзначають поліпшення або погіршення в стані здоров’я. При діагностованою червоний вовчак потрібно регулярне спостереження лікарем кожні 7 днів. Подальше відвідування визначає сам доктор виходячи з клінічної картини протікання захворювання.

З метою попередження, доведеться проводити огляди тварини і здавати необхідні аналізи один раз на рік. Однаково важливо зменшити перебування собаки на відкритому сонці (стосується всіх собак). Тварин з діагностованою червоний вовчак не рекомендується пускати в в’язку і отримувати від них потомство.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close