Алопеція у шпіца що робити якщо собака лисіє і чорніє шкіра

Алопеція у шпіца що робити якщо собака лисіє і чорніє шкіра - Ветеринар

Для такої породи, як шпіц, характерна насичена довга шерсть. Власне чудова шубка, яка обрамляє тіло вихованця, вважається основною особливістю цієї породи. Для будь-якого собаки характеру линька, в процесі якої швидко випадає шерсть. Це тимчасовий процес, який потроху зупиняється після власного піку. Якщо ж волосяний покрив продовжує рідшати протягом тривалого терміну з високою інтенсивністю, потрібно негайно звернутися до ветеринара. Алопеція у шпіца-це комплекс симптомів, через які швидко випадає шерсть, що може привести до повного облисіння вихованця.

Головні причини алопеції шпіців

Алопеція-маловивчене явище, яке зустрічається переважно у самців. Точні причини появи симптомів, що погіршують зовнішній вигляд вихованця до сих пір не встановлені. Шпіц лисіє і у нього темніє шкіра, втім це не заважає собаці підтримувати звичайний життєвий образ. Чи не з’являється хворобливих почуттів, відсутня свербіж. Симптоматика може виникати двома типами:

 1. Линька відбувається у вихованця як годиться, закінчується в строк. Коли псу виповниться 2-3 роки, на задніх лапах, боках можливо з’являться залисини симетричної форми. Потроху лисини розходяться по всьому тілу. Протягом певного часу шерсть залишиться виключно на передніх лапах, голові.
 2. У цуценят не випадає шерсть під час линьки. Вона швидко густіє, стає схожа на Вату. Коли цуценяті виповниться 15 місяців, шерсть починає активно випадати. При цьому оголена шкіра набуває відтінку темного кольору.

Однак є дуже багато ситуацій, коли вихованець прожив легко 8-10 років і лише потім у нього стала активно випадати шерсть незалежно від линьки. Після довгого вивчення даного захворювання дослідники виділили кілька допустимих причин, здатні привести до появи неприємних симптомів.

Поганий догляд

Хвороба чорної шкіри у шпіців з інтенсивним випаданням волосся може з’являтися через неправильне догляду за вихованців. Якщо за шерстю не доглядати зовсім, проблем уникнути не вийде. Зменшити ризик появи алопеції можна, кожен день вичісуючи шпіца за допомогою масажної щітки. Рекомендується виконувати процедуру 3 рази на день по пару хвилин. Бурхливе зростання цибулин волосся починається після постійного масажу.

Варто звернути увагу! Ветеринари радять застосовувати спеціалізований спрей, який наноситься на волосяний покрив перед початком вичісування. Мити шпіців необхідно не менше 1 разу на протязі місяця.

Незбалансоване харчування

В ході досліджень вчені підтвердили, що 60% поживних речовин, які отримує Шпіц з їжі, витрачаються на підтримку, формування покриву волосся. Через це необхідно правильно підходити до складання раціону харчування вихованця.

Повністю забороняється давати собаці будь-яку їжу з-за столу. Це можуть бути різні кістки, ковбаси, солодощі, чіпси і так далі. Вони не тільки шкідливі, але і відучують вихованця від раціонального харчування. Він починає регулярно випрошувати їжу у власників, припиняючи приймати оптимальний корм. Від цієї звички собаку необхідно відучити перш за все.

Алопеція у шпіца що робити якщо собака лисіє і чорніє шкіра - Ветеринар

В якості харчування шпіцу потрібно купувати спеціалізовані корми, які відносяться до супер-преміум класу.

Крім покупних сумішей, можна особисто створити раціон, який заснований на натуральних продуктах. Непотрібно забувати про фрукти, овочі, які багаті вітамінами, корисними мікроелементами. Якщо харчування невірне, шерсть потроху стане тьмяніти. Через невеликий період часу почнеться активне випадання волосся, не пов’язане з линянням.

Прогулянка

Незалежно від того, що шпіц вважається декоративною породою собак, вигулювати його потрібно день у день в будь-яку погоду. Ветеринари пропонують виходити з вихованцем 2 рази в день на чисте повітря не менше ніж на пів години.

Варто звернути увагу! Одягати захисні комбінезони для прогулянок на собаку не потрібно, незалежно від пори року. Якщо шерсть тварини здорова, бруд до неї особливо не пристає.

Діагностика

Якщо господар помітив, що у вихованця активно випадає шерсть незалежно від линьки, даний процес не зупиняється, потрібно негайно звернутися до ветеринара. Щоб довести наявність алопеції, доктор повинен переконатися, що вовняний покрив рідшає не через вплив інших хвороб. Сюди можна віднести:

 • синдром Кушинга;
 • гіпотиреоз;
 • запалення сальних залоз;
 • гиперэстрогенизм.

Постійна причина на практиці ветеринарів, завдяки якій шпіци починають активно лисіти-синдром Кушинга. Він вимальовується рядом симптомів:

 1. Шерсть найінтенсивніше випадає з області шиї, тулуба, хвоста.
 2. Вихованця мучить спрага, він часто проситься в туалет.
 3. Стають слабкішими м’язи.
 4. Шпіц починає активно худнути.
 5. Провисає живіт.

Ще одна часта причина облисіння собаки-гіпотиреоз. Він з’являється через нестачу гормонів щитовидки. Вимальовується дане захворювання наступними симптомами:

 1. Активно набирається вага.
 2. Тварина млява, швидко втомлюється.
 3. Ороговілі шари шкіри стають холодними.
 4. На боках, спині з’являються видимі пошкодження покриву шкіри.

Щоб відрізнити алопецію від інших хвороб, ветеринар призначає ряд процедур діагностики. Сюди можна віднести:

 1. Біопсія шкіри.
 2. Аналіз сечі, крові.
 3. Обстеження щитовидки.
 4. Визначення стану гормонального фону.

Лікування

Завдяки тому, що невідомі точні причини появи алопеції у собак, повністю вилікувати вихованця важко. Якщо діагноз поставлений, призначається лікування в комплексі. Воно складається з ряду процедур:

 1. Кастрація.
 2. Використання мезороллеров.
 3. Прийом Трилостана, Мелатоніну.
 4. Постійні дослідження у доктора.

Алопеція у шпіца що робити якщо собака лисіє і чорніє шкіра - Ветеринар

Гормональна терапія допоможе швидко впоратися з неприємними симптомами. Але при прийомі лікарських засобів важливо точно дотримуватися дозування.

Кастрація

Некастрованим вихованцям після виявлення алопеції необхідно якомога швидше видалити яєчка. Докторами доведено, що в 50% випадків після такої процедури загальний стан собаки ставати краще. Для збільшення ефективності кастрації слід використовувати хімічний метод. Його основний мінус-ціна перевищує просту процедуру в 3 рази.

Гормональна терапія

Якщо після кастрації поліпшень не послідувало або вихованець був стерилізований до початку випадання шерсті, призначається гормональна терапія. Вона базується на прийомі мелатоніну. Тривалість оздоровчого курсу до 3 місяців. Собака повинна поглинати 3 таблетки за день.

Під час курсу тварина знаходиться під наглядом лікаря. Якщо стан ставати краще, дозування зменшується до 2 таблеток за день. Потроху вона повинна бути знижена до 1 в день.

 1. Трилостан-лікування результативне, проте ліки має дуже багато побічних ефектів.
 2. Медроксипрогестерон-ще один ефективний засіб для лікування алопеції. Дає хороший результат в 50% випадків. Його вводять в організм підшкірно. Загальна кількість ін’єкцій-4.

Дозування препаратів призначаються лікарем, який повинен стежити за станом вихованця.

Мезодермороллеры

Щоб активізувати зростання нової вовни, ветеринари використовують метод акуратного пошкодження уражених шкірних ділянок. Така процедура виконується за допомогою многоігольчатого дермороллера. Він собою являє медичний інструмент, який складається з барабана з голками. В результаті проведення процедури на шкірі вихованця залишається багато маленьких отворів. Завдяки цьому активізуються процеси регенерації.

Алопеція у шпіца що робити якщо собака лисіє і чорніє шкіра - Ветеринар

Алопеція після зачіски

Бувають ситуації, коли алопеція з’являється після зачіски шпіца машинкою. Дослідники пояснюють це тим, що в даному випадку волосся зрізаються під самий корінь. Через це залишається багато «пеньків», позбутися яких вихованець не може довгий час.

Дуже часто шпиці починають лисіти незалежно від процесів линьки або продовжують після неї. Це явища може привести до повного облисіння вихованця, потемніння голих шкірних ділянок. Точні причини виникнення подібних симптомів невідомі, через що лікування ускладнюється. Якщо собака стала активно лисіти після линьки або в перший час, потрібно негайно звернутися до ветеринара.

Позначки:, , , , , , , , ,
close