7 причин лупи у собак

Лупа у собак — дуже часте явище, що відрізняється надмірним відмиранням клітин сосочкового шару дерми.

У здорових тварин, саме так, як і у людей, процес злущування ороговілих клітин сосочкового шару дерми відбувається регулярно, але візуально майже не по всій видимості. При появі на шерсті великої кількості пластівців і крупинок білого кольору, рекомендується звернутися за допомогою до ветлікаря.

Причин розвитку лупи у собаки може бути кілька.

1. Порушення харчування

Лупа у собак частіше виникає при порушенні раціону харчування. Харчування незбалансоване, що виділяється невисоким рівнем корисних речовин, різко руйнівно впливає на загальний стан шерсті улюбленця. Шерстний покрив стає тьмяним, з’являється лупа при посиленому процесі відмирання лицьового шару сосочкового шару дерми.

До порушень в харчуванні відноситься дача улюбленцю їжі з власного столу.

Продукти, що застосовуються в людському раціоні, нечасто є корисними для вихованців проживають в будинку. Гострі, солоні, смажені і копчені страви, безумовно привертають погляди собаки, але такі ж харчові вишукування провокують порушення в роботі всього організму і першої реагує шкіра.

Відсутність в кормі корисних нутрієнтів для нормальної роботи організму собаки – досить постійна причина звернення господарів собак до ветлікаря. Викликати лущення на шкірі і лупа, здатні корми поганої якості і низькосортні ласощі, зроблені в дуже великих масштабів. Також, у певних тварин розвивається індивідуальна непереносимість елементів корму.

Лідируючими продуктами, що викликають лупу, вважаються:

  • соя;
  • овес і пшениця;
  • курка;
  • різні солодощі.

Крім цього, основою розвитку патологічного процесу на шкірі як правило виступає дуже велике надходження в організм вітамінів групи В.у зв’язку з цим рекомендується отримати консультацію з професіоналом з приводу вибору харчування і введення вітамінно-мінеральних комплексів.

2. Алергічна реакція

Викликати розвиток лупи здатна і харчова алергічна реакція. Своєрідна реакція організму з’являється у відповідь на впровадження чужорідного білка в організм. Порушення функцій шкіри розвиваються і в кінцевому підсумку роздратування засобами домашньої хімії або ж речовинами, присутніми в шампунях для миття собаки.

У побутових умовах знайти причину виникнення лупи, підозрюючи наявність алергічні реакції, неможливо. Доведеться проводити комплексні дослідження у ветеринарній клініці.

3. Захворювання ендокринної системи

Найрізноманітніші піодерміти, дерматити і ряд інших патологій шкіри, одним з ознак яких вважається лупа, можуть розвиватися на тлі ендокринних порушень. Патологічні процеси, що розвиваються в області гіпофіза, щитовидки, надниркових залоз, статевих залоз або ж підшлунковій залозі, впливають на загальну роботу організму. Зниження функції органів ендокринної системи може призводити до порушень процесів обміну. В результаті з’являються зміни на тлі дефіциту гормонів, які впливають на появу лупи у собаки.

Навіть невеликий дефіцит декількох або одного гормонів різко руйнівно впливає на загальний стан організму вихованця.

4. Сезонна линька

Господарі довгошерстих порід собак знають, що в період сезонної линьки у вихованця може виникнути лупа. Дуже часто дуже високе відшаровування лусочок сосочкового шару дерми при сезонної линьки зустрічається у подібних порід, як леонбергер або ши-тцу. Як тільки линька завершується, лупа у тварини пропадає самостійно.

5. Стрес

Основою виникнення лупи у собаки, як правило виступає стрес. Домашні вихованці, як кішки, так і собаки, можуть відчувати сильний стрес на тлі самих різних факторів. Сильні нервові потрясіння для тварини, хоча і є тимчасовими, все ж накладають відбиток на загальний стан організму. На тлі сильного стресу або емоційного потрясіння, пов’язаного з появою в будинку нового вихованця або ж при переїзді на нове місце проживання, тварина може почати свербіти або покусувати себе. Все це призводить до пошкоджень шкіри і появи лупи.

Підозрюючи депресію або стрес у улюбленця, господареві потрібно перевірити, що могло послужити основою такого явища. Спостереження власника і можливі фактори стресу дозволять ветлікарю поставити діагноз швидше і якщо знадобиться призначити ліки.

6. Хвороби шкіри

Захворювання шкіри — не вважається рідкістю у собак. Домашні вихованці схильні до поразок шкіри, спровокованих грибковою патогенною мікрофлорою або ж підшкірними кліщами і волосоїдів. Поразка шарів епітелію провокує порушення в його роботі. Лусочки починають відшаровуватися швидше і рясніше, що призводить до появи лупи.

Фахівці відзначають, що білі лусочки відшарувався сосочкового шару дерми частіше діагностуються у собак у віці, а ще у тих, які мають патології органів знаходяться всередині постійного типу.

7. Невірно підібраний шампунь

Частою основою порушення функцій захисту шкіри стає невірно підібране уходовой засіб. У собак рН шкіри відрізняється від людського, тому купання тварини з використанням людських засобів – неприпустимо. Вони працюють вкрай агресивно, порушуючи не тільки кислотно-лужний баланс, але і руйнуючи природний захист – водно-ліпідну мантію. Все це призводить до великих порушень, аж до зниження імунного захисту.

Важливо підбирати шампуні та інші доглядові засоби за шерстю улюбленця особливо ретельно, перевагу віддаючи перевіреним професійним продуктам. У момент купання улюбленця потрібно дуже ретельно змивати піну.

Як врятувати вихованця від лупи

Залежно від причин, що спровокували появу лупи у улюбленця, фахівець розробить подальшу тактику лікування:

  • При невірно складеному поживному раціоні собаки-фахівець рекомендує замінити корм. Віддавати перевагу слід сухим кормів супер-преміум класу. Якщо ж тварина отримує справжню їжу, слід збагатити раціон м’ясом-куркою, індичкою, яловичиною або ж ягнятиною. Важливо підбирати якісні, нежирні сорти м’яса. Заздалегідь перш ніж давати продукт улюбленцю, м’ясо рекомендується обшпарювати окропом. У раціоні тварини обов’язково зобов’язані бути крупи і овочі, а ще кисломолочна продукція у вигляді кефіру, сиру або кислого молока. При годуванні тварини натуралкою, експерти радять додатково давати улюбленцю курс мінералів і вітамінів. Процес позбавлення від лупи дуже тривалий. А справа вся в тому, що процес оновлення шкірних клітин у дорослого здорового пса відбувається протягом 28-30 днів, тому варто запастися терпінням. Але поліпшення після зміни харчування приходять вже після семи днів.
  • При діагностованою алергічні реакції-фахівці наполегливо рекомендують перевести тварину на спеціалізований, гіпоалергенний корм, у якого в складі буде знаходитися рис і лосось. Алергічна реакція у вихованця, що відрізняється появою лупи, може з’явитися і на Догляду кошти за шерстю. У подібному випадку важливо замінити кошти. Можливе призначення ветеринарним фахівцем гістаміноблокаторів і протизапальних препаратів.
  • При стресі або ж в період сезонної линьки – ветеринари пропонують давати собакам м’які заспокійливі препарати. Прискорити процес сезонної линьки дозволяють постійні вичісування вовни в побутових умовах або ж відвідування грумера.
  • При паразитарних і шкірних шкірних хворобах ветеринарні експерти радять проводити обробку спеціалізованими протипаразитарними краплями. Якщо захворювання покриву шкіри серйозне, лікування буде комплексним і дуже довгим.

Самостійно намагатися призначати улюбленцю препарати — не найкраща ідея. Це може привести до зменшення прояву симптоматики, однак при цьому різко погано вплине на загальний стан тварини.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close