Як собаки реагують на зміну погоди

Як і людина, кожна собака має набір індивідуальних характеристик і якостей. До змін метео умов сприйнятливі всі живі істоти на планеті і собаки не виняток. Але реакція на зміну погоди може бути різною.

Одні собаки до тремтіння бояться грози, що насувається, грому і блискавки, іншим же вихованцям абсолютно все одно на погоду. У холодний період року деякі собаки відчувають пригніченість, можуть впадати в депресію, як і людина, а інші ніяк не виявляють хвилювання, абсолютно адекватно переносячи зміна світлового дня.

Відчуваючи зміни в умовах погоди, собаки підсвідомо намагаються врятуватися від бурі, що насувається, притискаючись до людини або слідуючи за ним по п’ятах.

Як собаки реагують на зміну погоди

Собаки, як і їх господарі, реагують на найрізноманітніші зміни погодних умов по особливому. Наприклад, під час спеки року вихованець, незалежно від розміру і віку, стає малоактивним і млявим.

У спеку влітку собаки намагаються знайти відокремлене місце, в затінку. У прохолоді вихованець готовий пролежати весь день, а деякі улюбленці намагаються вирити в земля поглиблення для того щоб охолонути. Подібна поведінка вважається нормальним для тварини і лякатися цього не потрібно.

Перебуваючи в приміщенні, собака почне вишукувати місця, де проходить отвір для вентиляції. Також собака буде робити спроби розміститися там, де є протяг.

Собаки не тільки поводяться по-особливому під час спеки або холоду, але і передчувають зміни метеоумов, які повинні статися. Собаки, завдяки ряду особливих характеристик будови носових перегородок і вестибулярного апарату, здатні відчувати зміни в тиску атмосфер і накопичення перед грозою або сильними зливами електрики виникає в результаті тертя.

Про те, що погода напевно в недалекому майбутньому зміниться, говорить зміна поведінки улюбленця. Більшість собак починає старанно втягувати ніздрями повітря, злегка хвилюється, може обурюватися хвилювання, якщо повинна наступити гроза.

Багато собак бояться грози, прагнучи перебувати в даний момент досить близько до господаря.

Більш того, собаки не тільки сприйнятливі до змін метеоумов. Вчені підтвердили, що собакам відмінна сезонна депресія, також як і людям. Ще в 2012 році англійські дослідники проводили ряд досліджень, які підтвердили, що собаки при зменшенні світлового дня впадають в пригнічений стан, властиве більше для кішок.

Необхідно виділити, що собаки, будучи справжніми компаньйонами для людини, вміють віддзеркалити настрій власника. Тому поруч з сумує господарем, собака може стати пасивною.

Як допомогти вихованцеві

Зміна метеоумов можна визначити за власною собаці, а якщо бути точним за характерними ознаками. Домашній улюбленець стає більш пасивним, не бажає йти на вулицю без зайвого приводу, не так активно грає в ігри. Більш того, вихованці стають млявими, вибирають сон, замість ігор. Дуже часто господарі відзначають, що собаки перед дощем або великим снігопадом, стають апатичними, відмовляються від їжі.

Улюбленець починає шукати нові місця для відпочинку, підбираючи розташування поруч з господарем, біля його ліжка. Це можуть бути місця біля батареї або хазяйської ліжка. У більшості випадків, собака стає дратівливою, не дає можливість довго себе чесати і гладити або ж навпаки, не відходить від власника, ретельно вимагаючи уваги.

Якихось особливих дій не потрібно робити, якщо тварина просто схильне змін метеоумов. Як тільки погода стане краще, з’явиться сонце і закінчиться дощ, настрій у собаки відразу покращитися. Можна підняти настрій тварини за допомогою великої кількості ласки, але виключно якщо собака виявляє необхідність, а ще улюблених солодощів. Рекомендується в зимовий період включити в раціон пса комплекси вітамінів і мінералів як окремо, так і у вигляді ласощів.

Фахівці наполегливо рекомендують відзначати зміни стану улюбленця при зміні погоди. Це пов’язано з тим, що збільшення тиску атмосфери, часто виявляє ряд патологічних станів в організмі. У собак, які мають ранні зміни в суглобах, наприклад при артритах, з’являються відчуття незручності, часто з’являється біль і кульгавість коли будете йти.

Збільшення тиску атмосфери призводить до підвищення тиску і в артеріях. Собаки, які мають проблеми в роботі судинно-серцевої системи, часто надзвичайно пригнічені, а в більшості випадків можуть навіть покашлювати. Це може вказувати на розвиток значних кардіоміопатій.

Собаки, особливо великих порід, з віком починають страждати від процесів запалення в області суглобів. Артрити частіше з’являються при фіз.активності або ж в домінування сирої погоди на вулиці. Улюбленець може відмовлятися йти на прогулянку, кульгати під час здійснення рухів. Страждаючи від ниючих болів в суглобах, пес любить більше лежати. Відзначаються порушення апетиту, можлива набряклість і припухлість в області суглоба. Тварина не дає можливість доторкнутися до ураженої кінцівки.

Просто метеочутливим тваринам, загальний стан яких змінюється тоді, коли погода знову стає теплою і сухою, не потрібно надавати особливої допомоги. Собаку залишити краще на якийсь час у спокої, даючи їй час на усамітнення.

Спляче тварина не рекомендується торсати і будити, якщо воно спить більше, ніж потрібно, на думку власника. Вихованець, який втратив апетит, проявить інтерес до їжі вже через 1-2 дня. Більш того, подібне голодування собаки практикують самостійно і без зміни атмосферних умов, очищаючи і розвантажуючи власний організм таким чином.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close