Метастази у собаки

Метастазами у ветеринарній онкології називають вторинні Далекі вогнища ураження при діагностованою онкології. Діагностуватися можуть абсолютно в будь-якому органі тварини.

Причини появи метастаз у собаки

Рак-це генетичне захворювання клітин, коли клітини починають безконтрольно ділитися, утворюючи пухлини. Ракові клітини відрізняються від здорових клітин тільки тим, що не можуть підтримувати сталість і безконтрольно діляться.

Зараз вченими виявлено понад 120 видів клітин, які спочатку є у нас в організмі і які потенційно як правило виступають родоначальником нові утворення. Кожен з таких видів клітин потенційно може послужити початком росту пухлини – як доброякісної, так і злоякісної. Тому, як такої, неординарної попередження від раку і не існує.

Сигналом для початку безконтрольного поділу клітин зараз в більшості випадків вважають ці важливі фактори як :

  • хімічні канцерогени (бензол)
  • фізичні канцерогени ( ультрафіолетове випромінювання)
  • механічне подразнення (травми, своєчасні втручання та інше)
  • біологічні фактори (інфекції, генетична схильність, захворювання ендокринної системи)
  • географічні фактори ( проживання біля заводу виробляє дьоготь або терпентин)

У разі збігу хоча б частини даних факторів ризик того що клітини почнуть безконтрольно ділитися, істотно збільшується. Таким чином з’являється рак.

Ракові клітини мають ряд власних здібностей. Однією з подібних придбаних здібностей вважається метастазування.

Здатність клітин до метастазування дає можливість їм завойовувати нові простори в організмі, де є поживні речовини і простір для зростання. Згодом будь-які ракові клітини дають метастази. Метастази у собаки згідно зі статистикою складають 90% смертельних випадків.

Механізм появи метастаз

Уражені клітини в організмі собаки починаючи безконтрольно ділиться, зустрічаються з подібними проблемами як механічне обмеження росту і недолік трофіки.

В результаті досягнення конкретних розмірів первинні маси пухлини породжують першопрохідницькі клітини, які вторгаються в сусідні тканини і далі пошириться в далекі місця утворюючи нові колонії.

«Нові» метастази з себе представляють суміш генетично здорових клітин і ракових. В подальшому ракові клітини все більш витісняють здорові, все швидше виконується колонізація всього організму в загальному. Як наслідок, утворюється все більше метастаз що порушує гомеостаз організму в загальному.

Дуже часто ракові клітини мігрують з порожнини живота в грудну, вражаючи таким чином легке метастазами. Не так давно проведені дослідження говорять про те, що легкі дуже часто стають мішенню для метастаз на увазі особливостей фізіології органу ( відносно великий за розмірами, з хорошою трофікою).

Дуже часто метастази в легені у собак дають первинні злоякісні пухлини молочної залози, меланоми, остеосаркоми, карциноми сечового міхура, карциноми легені.

Якщо у собаки вже діагностована злоякісна пухлина молочної залози і справа дійшла до того що вона розкрилася – ймовірність метастазування практично 100%.

Симптоми метастаз

Симптоми метастаз конкретно залежать від місця локалізації першої пухлини і кількості метастаз. Спільними симптомами для всіх видів метастаз вважаються:

Симптоми метастаз в лекгих у собаки — довгий кашель не відповідає на антибіотикотерапію, задишка, іноді кульгавість.

Симптомами метастаз в печінці часто виступає ікретичність слизових, запор, пронос, блювота, відмова від корму . Печінка дуже часто виступає органом-мішенню для метастаз.

Ураження органів ендокринної системи відрізняються об’ємним новоутворенням в області шиї( при пухлини щитовидки), кашлем, схудненням, блювотними позивами, судомами, шоком, можливий парез тазових кінцівок.

Розтин зовнішніх пухлин (новоутворень шкіри, меланом, мастоцитом) отличительно наявність відкритої рани. Найчастіше вона навіть не йде кров( на увазі порушення трофіки). Наявність метастаз в інші органи при подібному розкладі практично 100%.

Діагностика і дії власника.

На превеликий жаль володар не може побачити що у його Тварини новоутворення печінки. Тому загальне погіршення загальний стан здоров’я (млявість, відмова від корму, блювота, пронос) неспокійний привід обов’язково піти до лікаря.

При первинному огляді доктор збере анамнез та інформацію про тварину і обов’язково назначет додаткові дослідження.

Загальний аналіз крові корисний для оцінки стану здоров’я. Хімічний аналіз крові дивляться для оцінки роботи кожного органу в загальному.

Далі якщо є припущення про злоякісний патпроцес, тварині призначається УЗД для визначення і локалізації. Наступним пунктом в діагностуванні виступає хімічний аналіз крові на пухлинні маркери.

Також іноді потрібна біопсія вмісту через пункцію.

Часто ветеринар чує питання-скільки живе собака з метастазами. На превеликий жаль прогноз дуже часто невтішний. Наявність метастаз передбачає треті і четверту стадію раку. Собаки з діагностованими метастазами згідно зі статистикою в середньому живуть близько 6 місяців.

Коли дані зібрані, діагноз встановлений, ветеринар приймає рішення про хід подальшого лікування. Якщо пухлина дала метастази тоді дуже часто прибирають уражений першою пухлиною орган і проводять хіміотерапію. Потім відновну терапію.

При діагностованою пухлини молочної залози у собак дуже часто проводять повне видалення всіх молочних пакетів. Далі обов’язково проводять хіміотерапію щоб не було мігрування пухлини в регіональні органи.

Якщо пухлина вже дала метастази лікування проходить досить не просто і вимагає найбільшої зібраності від власника і професійних навичок ветеринара. Лише завдяки швидким і професійним діям можна досягти необхідного результату!

Профілактика

Так як на даний момент єдиної думки про етіологію раку не існує, виходячи з цього немає і єдиного методу попередження.

Однак дуже часто онкологію можна виявити на планових диспансеризаціях. Тому рекомендується не пропускати їх.

Також доведено що вдихання диму сигарет тваринам може бути таким чином поштовхом для переродження клітин – тому з метою попередження рекомендується не курити при тварин.

Ще особливо важливий метод попередження зменшити контакт з канцерогенами-жити подалі від азбесту, заправок, хімічних заводів.

Також важливо спробувати вберегти тварину від інфекцій – щороку прищеплювати його. І зрозуміло обов’язково стежити за раціоном харчування.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:,
close