Лихоманка у собаки

Погане самопочуття улюбленця-привід для хвилювання власника. Уважний господар собаки завжди відзначає навіть найменші порушення в роботі організму тварини-млявість, апатію, відмова від корму або ж гарячкові стани. Температурна зміна тіла в бік збільшення говорить про початок лихоманки.

Є думка, що аналогічна реакція організму з’являється у відповідь на проникнення патогенних мікроорганізмів. У конкретних ділянках мозку з’являються реакції, що дозволяють регулювати температуру тіла для боротьби зі збудниками інфекції. Насправді, лихоманка у тварин може з’являтися як у багатьох фізіологічних факторів, так і вказувати на наявність патологічного процесу.

Що викликає лихоманку у собак

Залежно від впливу декількох факторів, у собаки може з’явитися гарячковий стан. Збільшення температури тіла розвивається в результаті вплив екологічних факторів-перегрів. Надходження тепла в організм або ж накопичення всередині без природного процесу теплопередачі призводить до перегріву. Собака може отримати перегрів організму якщо довгий час перебувати в закритій машині або ж під час спеки року гуляє на відкритому сонці. У подібному випадку спостерігаються проблеми з диханням – тварина дихає складно і часто. Якщо у собаки лихоманка-дихання нечасто зазнає змін, а ось загальний стан мляве, байдуже. Відзначається дуже висока сонливість.

Деякі тілесні фактори, що провокують лихоманку у тварини, не впливають згубно на функціонування організму. Але існують і причини, які вимагають втручання професіонального ветлікаря. Відзначається, що в переважній більшості клінічних випадків лихоманка у собаки викликана розвитком інфекції. Спровокувати раптове збільшення температури тіла і тремтіння, здатні злоякісні нові утворення і запальні процеси у внутрішніх органах не інфекційної етіології. Найчастіше провокують лихоманку у собаки патогенні грибкові та бактеріальні мікроорганізми, а ще глисти. Крім збільшення показників температури тіла, тварина страждає від розладу травлення, відзначається пронос і блювота.

Причинами розвитку лихоманки у собаки, також стають:

  • Своєрідна реакція організму на введення конкретних медикаментозних препаратів, що володіють токсичним впливом. Інтоксикація відрізняється не тільки розвитком лихоманки у домашнього улюбленця, а й іншими ознаками. Вихованець відмовляється від їжі, зустрічається діарея, напади нудоти і блювоти. Блювотні маси з високою кількістю слизу і фракціями крові. . Чужорідні білки, що потрапляють в чутливий організм, провокують великі зміни в імунній системі. Собака може почати чхати, аж до нападів астми, збільшується температура тіла, з’являються відмінні висипання на шкірних покривах. Температурна зміна при цьому, в основному, не велика. Господарі собак звертаються до ветеринарної клініки, скаржачись на кашель у собаки, виділення з носових ходів і сльозотеча.
  • Патології процесів обміну. Захворювання ендокринної системи часто супроводжуються проблемами процесу теплопередачі. При цьому, температура тіла може збільшуватися або ж навпаки, знижуватися до критичних позначок. Симптомами ендокринних порушень крім лихоманки, є-сильне виснаження, пригнічені стани, зниження апетиту або повна відмова від їжі. Патології ендокринної системи, локалізовані в області щитовидки або підшлункової залози, відрізняються розвитком полідипсії у собаки і частими позивами до сечовипускання.
  • Гнійно-некротичні процеси в організмі. Абсцеси і мастити у собак, можуть виникати загальної лихоманкою або ж збільшенням температури тіла локально. Запущені випадки процесів запалення призводять до підвищення температури тіла у всьому тілі.

Фізіологічними причинами збільшення температури тіла у собак, ставати період настання еструса (статевої охоти). Організм самки продукує виробництво великої кількості статевих гормонів, що активізують всі процеси. Статеві органи тварини наповнюються кров’ю, вказуючи на готовність суки до продовження роду. Температура тіла збільшується через посилення загального струму крові. Як тільки період статевого полювання завершується, температура тіла зменшується.

Лихоманка у собаки діагностується і в разі злоякісних новоутворень в організмі. Останні стадії злоякісних пухлин відрізняються приходом періоду розпаду відмерлих тканин. Відбувається загноєння і тому, збільшення температури тіла. Маса тіла собаки зменшується, стоншується шерсть, діагностуються розлади травлення.

Спровокувати лихоманку у собаки може нервова перевтома. Стрес, отриманий твариною, призводить до пригнічення тварини. Собака може складно переносити втрату або зміну власника, переїзд на інше місце. У лихоманки неврогенного типу є одна характерна риса – видалити температуру традиційними ліками можливим не представляється, лише після дачі заспокійливих.

Клінічні ознаки лихоманки

Уважний володар собаки відразу помітить зміну в стані власного улюбленця. Ознаками розвитку лихоманки при значних порушеннях в організмі, стають:

  • Напади нудоти і подальша блювота. Крім виверження вмісту шлунка у собаки при лихоманці спостерігається діарея. Якщо в калових масах присутні прожилки крові або ж є в наявності противний відштовхуючий запах – потрібно якомога швидше звернутися за допомогою до майстра професіоналу. Це пов’язують з небезпекою розвитку внутрішніх кровотеч.
  • Проблеми в роботі серця. Порушення ритму міокарда прямо говорить про розвиток великих проблем системного характеру, що впливають на загальний стан організму.
  • Крововиливи під шкірою.
  • Проблеми з диханням. Собака пригноблена, дихає складно, з’являється задишка. У більшості випадків чуються виразні хрипи вдиху або видиху.

Захворювання інфекційної природи, особливо спровоковані вірусами, крім лихоманки, супроводжуються слизовими витіканнями з носа, запальними процесами на слизовій оболонці очей, загальною слабкість і апатичним станом собаки. Зміна кольору помітних слизових оболонок (жовтушність), прямо вказує на порушення в роботі гепатобіліарної системи.

Лікування лихоманки у собак

При зверненні до ветеринарної клініки, фахівець призначає хворому тварині, перш за все, проведення термометрії. Головне завдання-розкриття фактора, що спровокував розвиток лихоманки. Потрібно розуміти, що збільшення температури тіла не вважається самостійним захворюванням. Це незвичайний сигнал організму про розвиток порушень.

Крім термометрії, пацієнту наказують ряд досліджень, що включають в себе лабораторні та інструментальні методики. Проводитися загальний аналіз крові, хімічна панель. До цього всього до основних методів діагностики у тварини беруть кров на аналіз для виявлення паразитарних мікроорганізмів, проводять рентгенологічне і дослідження за допомогою ультразвуку. Невід’ємним вважається і загальний аналіз сечі.

Необхідно розуміти, що лихоманка несе небезпеку для хорошого функціонування органів знаходяться всередині тварини.

Збільшення показників температури протягом декількох діб поспіль без тенденції до зменшення, провокує врешті-решт розвиток значних порушень дистрофічного типу. Гарячкові стану загрожують дегідратацією організму, набряком тканинних структур головного мозку, провокуючи смертельний результат.

Якщо виявити причину розвитку лихоманки не вийшло, призначається симптоматична терапія. Проводитися курс антибіотикотерапії. При лихоманці, спровокованої порушеннями в роботі ендокринної системи, призначаються нестандартні гормоносодержащіе кошти. Володар повинен чітко виконувати всі інструкції і дотримуватися дозування призначених препаратів, уникаючи таким чином розвитку побічних ефектів.

Збільшення температури тіла собаки на тлі перегріву, ліквідують шляхом прикладання пакетів з льодом в область паху. Можна застосувати змочену в холодній воді ганчірку. Запобігання зневоднення організму невід’ємна частина терапії. Якщо дегідратація організму вже настала, проводитися курс крапельниць з фізіологічним розчином і іншими засобами, що дають можливість відновити порушений водно-електролітний баланс.

Необхідно виділити, що при сильно завищених показниках температури тіла використовувати холод не бажано через ризик розвитку судомних явищ. Також потрібно розуміти, що застосування медичних препаратів для зменшення температури з людської медицини небезпечно для собаки.

З метою попередження появи гарячкових станів у собаки, важливо стежити за якістю харчування улюбленця. Їжа повинна заповнювати всі витрати на енергію, бути корисною, дуже калорійною і збалансованою. Не можна підгодовувати собаку недоїдками зі столу.

Необхідно стежити, щоб домашній улюбленець не контактував з бездомними родичами або іншими тваринами. для того щоб не дозволити перегріву організму, під час спеки року не рекомендується залишати на значний час собаку одну в машині.

Поява лихоманки не рахується самостійним захворюванням. Це своєрідна ознака порушень в роботі конкретних систем організму. Потрібно відразу ж звертатися за допомогою до ветеринарної клініки для постановки точного діагнозу і призначення адекватної терапії.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:,
close