5 порад щодо профілактики ожиріння у собаки

Домашні вихованці схильні до переїдання, особливо собаки. В недалекому майбутньому у тварини розвивається ожиріння, що загрожує великими проблемами в організмі. Ветеринарні лікарі дуже часто діагностують у собак ожиріння, що виникає в результаті впливу самих різних факторів. Перше місце займає перегодовування і відсутність фіз.активності.

Проживаючи в квартирних умовах, собаки виходять на вулицю в кращому випадку 2 рази в день сумарно на 1 годину. Хоча кінологи і ветеринари, наполегливо рекомендують гуляти з твариною довше. Сенс в тому, що калорії, які отримує тварина з їжею, не встигають витратитися і переходять в відкладення жиру.

Завдання власника, не просто забезпечити собаку збалансованим харчуванням, але і стежити за будь-якими зміною в стані, в тому числі і вагою. Підібрані 5 порад з профілактики ожиріння у домашніх собак, дає можливість уникнути небезпечного стану і поліпшити здоров’я улюбленця.

1. Дозування корму

Перш за все, при годуванні сухими кормами, потрібно дотримуватися чітко зазначену дозування. Заздалегідь порадившись з професіоналом, потрібно виявити достатню кількість калорій для собаки в конкретний період життя. Так, маленьким цуценятам потрібно більше енергії і поживних речовин для нормального росту і розвитку. Дорослим собакам, потрібно стільки калорій, щоб задовольняти всі потреби. В основному, молоді і дорослі тварини, відрізняються активністю, не проти зіграти і побігати. Чого не скажеш про тварину, яка перейшла в похилий вік.

У зв’язку з фізіологічними зміною, метаболізм з віком сповільнюється. Тому, при годуванні літньої собаки тим же кормом і в такому ж дозуванні, що і раніше, може привести до набору ваги і в подальшому загрожує ожирінням.

2. Правильне годування

Важливу відіграє роль і правильне годування. Важливо забезпечити улюбленцю правильне годування, що покриває всі потреби організму на певному кроці життя. Якщо тварина отримує справжню їжу, потрібно дуже ретельно складати раціон, уникаючи тих продуктів, які допомагають швидкому набору ваги. Певні породи собак, схильні до ожиріння, тому власникам подібних тварин, доводиться стежити за харчуванням також ретельно, як і за іншими параметрами. Схильними до ожиріння породами, вважаються:

  • лабрадори і біглі;
  • кокер-спанієлі і довгошерсті такси;
  • мопси і бассет-хаунди.

Годувати дорослу собаку рекомендується помірно, кілька разів на день невеликими дозами. Для дорослих великих собак це може бути 3 прийоми їжі, а для декоративних – 4 рази на день. Старих тварин рекомендується годувати 1 раз в день, для того щоб розвантажити підшлункову залозу і поліпшити процеси обміну. В меню у собаки, яка отримує справжній корм, зобов’язані бути різні кисломолочні продукти, а ще варені і овочі в сирому вигляді, що дозволяють чистити кишечник і насичувати організм корисними нутрієнтами.

Контролювати вагу і уникнути ожиріння дозволяють каші, але зварені на воді без добавки солі і масла. Потрібно пам’ятати і про м’ясо, адже собаки – хижаки, хоча і не облігатні. У раціоні улюбленця зобов’язані бути не жирні види м’яса:

  • кролятина;
  • індичка або курка;
  • яловичина.

Важливо пам’ятати, що білків в раціоні не повинно знаходитися менше 35-40%, а злаків тільки 20%. для того щоб собака не одужувала, тим більше якщо має до цього схильність, потрібно прибрати з харчування картопля і рис в наслідок великого вмісту в них вуглеводів. Зрозуміло, заборонено давати їжу з людського столу, навіть у вигляді ласощів. Такі частування, як солодощі, борошняні вироби, солоні і копчені страви, приведуть крім набору ваги до ряду інших патологій у внутрішніх органах.

Якщо годування собаки виконується сухим кормом, найкраще отримати консультацію з професіоналом, з приводу його заміни, коли тварина перейде в похилий вік. У подібних кормах невисока поживність, однак при цьому великий рівень вмісту вітамінних речовин.

3. Стежити за здоров’ям

З метою попередження розвитку ожиріння, потрібно дуже ретельно стежити за здоров’ям власного улюбленця. Помітити зміни легко, адже ознаки набору ваги нагадують симптоми ожиріння у людини. Першою ознакою ожиріння є складочки жиру, які слід відрізняти від допустимих набряків або ж гельмінтозів. Коли будете йти у собаки з ожирінням, не візуалізується крайня пара ребер, помацати їх також не можливо. Ознаками того, що у улюбленця ожиріння, вважаються:

  • своєрідна ХОДА, іменована качиної;, навіть після несуттєвих навантажень фізичного плану (наприклад, підйом на поверх); ;
  • прогин в спині;
  • проблеми з пересуванням і відсутність активності;
  • зниження статевого полювання, відсутність або нерегулярність настання періоду статевого полювання у сук.

Зайвим вважається ту вагу, який перевищує звичайний, покладений за віком і породі, на 15%. Якщо ж відсоток надмірної ваги становить близько 30%, ветеринар діагностує ожиріння.

4. Рухливість

Для того щоб уникнути набору ваги, тварині важливо не тільки харчуватися правильно, але і бути активним. Експерти радять ретельно підбирати раціон харчування тварини, виходячи з його фіз.активності. Малоактивним тваринам, рекомендовано зменшувати загальну поживність, навіть в тому випадку, якщо дозування, зазначена на упаковці з кормом, відповідає віку.

Господарі собак повинні мати на увазі, що Скинути або набрати вагу тварина може не тільки через переїдання або обмежень в харчуванні, але і в результаті наявності або ж відсутності фіз.активності. Якщо Собаці раніше господар не давав навантажень, вводити їх потрібно потроху.

Щоденні прогулянки повинні бути тривалими. В даному випадку також важлива поетапність. Для різноманіття, дозволяється змінювати маршрути, ходити на спеціалізовані майданчики для собак, де тварина зможе скільки душі завгодно побігати і пострибати. Хорошим фізичним вправою для підтримування ваги на достатньому рівні, вважається плавання, але не всі собаки люблять цей вид проведення часу.

5. Дозування солодощів

Частування для тварин повинні бути правильними. Дуже часто у вигляді заохочення господарі підгодовують власних улюбленців їжею з власного столу. Цього допускати абсолютно не можна. Прекрасними вважаються ласощі, що призначаються конкретно для собак, придбані в зоомагазині. Але і в даному випадку потрібно дотримуватися обережності. Солодощів не повинно знаходитися дуже багато.

Ожиріння не здається серйозною проблемою, але в дійсності за собою тягне масу складнощів зі здоров’ям. Собаки, схильні до набору ваги, частіше страждають від серцево-судинних і легеневих хвороб. У них порушений процес травлення і ряд інших функцій в організмі. Тому завдання власника — не дозволити набору ваги.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close