Дмитро Куплінов: біографія, особисте життя, чим відомий

Дмитро Куплінов професійно займається летсплеєм (Let’s Play), тобто створенням коментованих роликів, які показують, як проходити ті чи інші комп’ютерні ігри. Герой нашої статті добре знайомий як із тими, хто фанатично любить комп’ютерні ігри та в них грає, так і з тими, кому подобається спостерігати за гравцями. Ця стаття розповість, скільки років Куплінову, чого він домігся в кар’єрі та особистому житті.

Дмитро Куплінов: біографія, особисте життя

Подробиці життєвого шляху більшості знаменитих людей не таємниця. Частково вони самі охоче розповідають факти біографії. Крім того, інформацію збирають ЗМІ, шанувальники, хейтери. Розберемося, що ж відомо про Куплінова:

Куплінов: біографія

Куплінов, біографія якого цікавить багатьох шанувальників комп’ютерних ігор, не прагне посвячувати громадськість у перипетії свого життя. Проте деякі анкетні дані все ж потрапляють у відкритий доступ.

Ось що ми знаємо:

Скільки блогеру років?

Цей факт Дмитро не приховує, але й офіційно про нього не заявляє. Вік його шанувальники дізналися самостійно. З’явився на світ летсплейщик 1988 року, 25 листопада. Таким чином, Куплінов досить молода людина, хоч і виглядає на роликах зрілою.

Місце проживання

Довгий час фанатам не вдавалося визначити, де живе Куплінов. Версій було багато — від Москви до Курська. Пізніше з’ясувалося, що проживає наш герой в Оренбурзі.

Освіта

Школа, в якій Куплінов здобував базову освіту, так і залишилася невідомою. Вдалося з’ясувати, що майбутній летсплейщик ходив до музичної школи, де освоював гітару.

Є дані, що Дмитро — фахівець з автоматизованих систем обробки інформації. Відповідний диплом йому в 2008 році видали в Металургійному технікумі, який знаходиться в місті Викса.

Також у деяких джерелах зустрічається інформація, що Куплінов навчався в МАІ (Московському авіаційному інституті). Однак закінчив він цей заклад чи ні — незрозуміло.

Сімейний стан

«Інстаграм» Куплінова однозначно підтверджує, що він не самотній. Там чимало знімків, на яких Дмитро фігурує з подругою. Її звуть Катерина Малина, але сказати напевно, що вона і є дружина блогера, не можна. Відомо тільки, що дівчина — модератор його фан-групи «ВКонтакте». Але чи пов’язують їхні сімейні узи, чи є у них діти, невідомо.

Як, до речі, немає інформації і про рідних Дмитра. Деякий час тому в Мережі з’явилися відомості, що в нього є брат. Однак сам Куплінов це ніяк не прокоментував. Вочевидь, він не вважає за потрібне знайомити шанувальників із подробицями особистого життя.

Початок кар’єри

Дмитро Куплінов жодного дня не працював за фахом. Він із самого початку вирішив зайнятися улюбленою з дитинства справою — комп’ютерними іграми.

Кар’єра його складалася так:

2012-2013 роки

Активно використовувати «Ютуб» як платформу для роботи Куплінов почав у липні 2013 року. Його канал був зареєстрований на вісім місяців раніше, наприкінці 2012-го.

Першим викладеним роликом Дмитра стало відео, присвячене шутеру під назвою «Postal 2». На ролик чекав завидний успіх: протягом перших семи днів його переглянули 30 тисяч осіб.

2015-2017 роки

Понад 100 тисяч підписників на каналі Куплінова зібралося вже до середини 2015-го. У жовтні 2017 року за творчістю Дмитра вже спостерігало понад мільйон осіб. Куплінов став володарем «Срібної кнопки» і «Золотої кнопки» YouTube.

Сьогодні Куплінов Рlay — супер-популярний канал. На нього підписано понад 9,5 млн осіб, і ця цифра постійно зростає. Ще 500 тисяч підписників, і в його колекції з’явиться «Діамантова кнопка» від «Ютуб», а там недалеко і до «рубінової» нагороди.

Дмитро Куплінов: творчість, цікаві факти

Чим же можна пояснити такі видатні успіхи Дмитра і контенту, який він створює? Чому відео з ним настільки популярні? Звичайно, дуже багато залежить від харизми ведучого, але, крім неї, варто звернути увагу на такі моменти:

Особливості ведення оглядів і вибір контенту

Той факт, що щодня на каналі Куплінова з’являється кілька відео, доводить: творчість у його житті посідає перше місце. Шанувальники виділяють такі особливості його оглядів:

 1. Дмитро детально висвітлює процес. Він коментує кожну свою дію, дає поради у справі з грамотним аналізом ситуації.
 2. Куплінов емоційний. Під час проходження гри він сміливий у виборі виразів, не приховує почуттів, що привертає глядачів і зачіпає їх за живе.
 3. Періодичність появи відео. Ролики виходять щодня, при цьому їх кілька, і існує суворий графік, якого автор неухильно дотримується.

Завдяки такому відповідальному підходу до обраної справи Куплінов перетворив її на своє основне джерело доходу. Скільки заробляє Дмитро? У 2020 році розмір його щомісячного доходу, за даними сервісу SocialBlade, становить від $17,6 тисяч.

Ось ще кілька цікавих фактів про блогера та його роботи:

 • Обирає певні жанри ігор, найбільше йому подобається хорор. У його активі сотні оглядів таких іграшок («The Corridor», «Insanidade», «Illusion Ghost Killer»).
 • Улюбленою грою називає «The Forest». Тільки про неї блогер зняв 145 роликів.
 • Іноді проходить дитячі ігри, наприклад «My Little Pony», щоб посмішити підписників.
 • Нічого сам (тобто у своїх сюжетах) не рекламує. Дмитру цілком достатньо заробітку від партнерської програми YouTube.

Нагороди та спілкування з шанувальниками

Зазначимо, що Куплінов навіть отримує нагороди за свою роботу. Так:

 1. Протягом 2015 року він був нагороджений трьома преміями: однією від конференції «ВідеоРеорlе» та ще двома на виставці «ІгроМир».
 2. У 2017-му Дмитро брав участь у блогерському фестивалі «Віндфест» і став володарем премії «Лайк за ігри».
 3. Того ж року портал Fancensus заніс його блог до рейтингу світових ігрових каналів (Куплінов-Плей посів 10-те місце).

До теперішнього часу YouTube залишається головним майданчиком для Дмитра. Instagram-акаунт у блогера є, але Куплінов фото там викладає рідко. Зараз опубліковано всього 127 постів.

Відповідно, спілкування з шанувальниками здійснюється виключно через відеоролики і прямі трансляції. Причому сам Дмитро каже, що завжди читає залишені користувачами коментарі, але письмово на них відповідати не бажає.

Звички та інтереси

Блогер проводить благодійні ефіри: перший із них відбувся 22 липня 2017 року. У той час як геймер і його колеги грали в шутер «PlayerUnknown’s Battlegrounds», глядачі вносили пожертви. Таким чином вдалося зібрати 670 тисяч рублів, які Куплінов перевів дітям з онкологічними захворюваннями.

При цьому здоровий спосіб життя не здається Дмитру привабливим. Він не вирізняється атлетичною статурою (зріст — 183 см, точна вага невідома), а крім того:

 • курить сигарети;
 • не проти випити спиртне;
 • обожнює міцну каву.

Важливе місце в житті блогера займають тварини. Ще донедавна в його домі мешкали дві шиншили та кішка Фрося. Однак після того, як гризуни (Шльопок і Обліпиха) обзавелися потомством, кішка перебралася до батьків Дмитра.

Дмитро Куплінов зараз посідає 16 місце в рейтингу найпопулярніших російських блогерів. У середньому за місяць на його канал підписується по 150 000 осіб. Спираючись на таку вагому підтримку, Дмитро напевно продовжить радувати своїх шанувальників новими відео.

Дізнавайтеся про все першим

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

Позначки:, , , , , , ,
close