Алла Ільчун: біографія музи Dior з казахським корінням

Зовсім недавно в Парижі відбулася прем’єра кінокартини «Алла — східна перлина Dior». Фільм розповідає про життя відомої моделі, яка багато років працювала у Крістіана Діора і надихала його на дизайн нового вбрання. Пропонуємо нашим читачам ознайомитися з особистістю на ім’я Алла Ільчун.

Алла Ільчун: біографія

Відомостей про Аллу Ільчун небагато. Довгий час її біографія була практично невідома. Однак деяка інформація все ж є.

Відомо, що Алла з’явилася на світ у сім’ї сина багатого казахського бая Жуанхана і російської дівчини Тамари. Припускають, що батько дівчини був інженером, а різниця у віці з матір’ю Алли становила 13 років. Незважаючи на це, пара була щаслива одне з одним.

Знаменита модель народилася в Харбіні, проте жити там було непросто. Багато країн хотіли завоювати місто, тож очільник вирішив перевезти сім’ю в Шанхай. Однак зробити це йому так і не вдалося. В останній момент Жуанхан посадив жіночу половину сім’ї на судно, яке відпливало до Франції.

Подальша доля батька Алли Ільчун достеменно невідома:

  • за деякими відомостями, він потрапив до ГУЛАГу;
  • інші джерела говорять про те, що Жуанхан був убитий комуністами.

Мати й донька оселилися в столиці Франції. Доля не була прихильною до іноземок. Мама Алли тривалий час не могла влаштуватися в житті, проте потім стала працювати оперною співачкою.

Почалася Друга світова війна. Юна Ільчун вступила до лав Опору й активно боролася з ворогами. Дівчина воювала разом із Тамарою Волконською та Аріадною Скрябіною. Також є відомості, що Алла виступала в ролі зв’язкового і допомагала доглядати за пораненими.

Після війни Алла Ільчун довго не могла прийти до тями. Вона змушена була влаштуватися в один із ресторанів і мити посуд, щоб якось вижити. Однак вищі сили вирішили подарувати Аллі щасливий квиток. Зовсім випадково Ільчун потрапила на кастинг, який проводив тоді ще молодий дизайнер Крістіан Діор. Дівчина, яка й не мріяла бути моделлю, стала однією з найбільш затребуваних манекенниць Парижа.

Відомо, що Алла Ільчун була одружена двічі. Першим обранцем дівчини став учений Майк де Дюльмен. Від нього Алла народила єдиного сина Марка. Потім Ільчун вийшла заміж вдруге. Чоловіком діви став Ігор Мухін.

Довго приховувала своє казахське походження Алла Ільчун. Модель незадовго до смерті дала інтерв’ю, в якому згадала, що її батько був казахом.

Алла Ільчун і модельний бізнес

Алла Ільчун, фото якої показують красу дівчини, прийшла на кастинг за компанію з подругою. Тоді вона навіть не уявляла, що через кілька років отримає звання «Муза Крістіна Діора». Дизайнер був вражений грацією та чарівністю Алли, проте найбільше його вразила талія дівчини — лише 47 сантиметрів! Метр негайно запросив Аллу взяти участь у показі. Ільчун не стала відмовлятися від такого шансу.

Відомо, що в Алли був непростий характер, проте Діор прощав їй усе. Дизайнер розумів, що Ільчун — це його шлях до успіху. Сукні, які були на Аллі під час показу, розкуповувалися миттєво. Серед клієнток дизайнера були дружини відомих осіб Франції, світські левиці і сама Марлен Дітріх.

Успіх Алли полягав не тільки в чарівності, незвичайній зовнішності та осиній талії. Ільчун вільно володіла п’ятьма мовами і могла розповісти про те, як було зшито сукню, а також розповісти присутнім про модні тенденції. Завдяки Аллі в Європі дізналися про стрілки на верхній повіці («котячі очі»), які надалі використовували багато казахських моделей.

Співпраця діви з Діором тривала аж до його смерті. Потім Ільчун працювала з Ів Сен-Лораном.

Коли модель Діор Алла Ільчун почала помічати ознаки старіння, вона покинула подіум. Про подальше життя діви практично нічого невідомо, оскільки вона вела закритий спосіб життя.

Алла Ільчун покинула світ досить рано — у 63 роки. Причиною смерті став серцевий напад. Кажуть, що на її могилі немає ні імені, ні дат.

У 2018 році представник казахстанців у Франції Берлін Іришев побачив портрет моделі та зацікавився її долею. Зібравши відомості про життя і кар’єру моделі, Берлін випустив біографічну книгу, а потім зняв фільм про манекенницю з дому Діор.

Позначки:, , , , , , ,
close