О. Генрі “Останній листок” скорочено

Якщо ви прихильник коротких оповідань, то «Останній листок» О. Генрі неодмінно варто прочитати. Ця новела, хоч і коротка, але наповнена емоціями, глибиною та темами, що спонукають до роздумів, які залишать незабутнє враження у читача.

O. Генрі, відомий своїм унікальним стилем оповіді та несподіваними поворотами сюжету, майстерно створює історію про дружбу, надію та самопожертву на тлі холодної зими у Грінвіч-Віллидж, Нью-Йорк. За допомогою яскравих описів і пам’ятних персонажів йому вдається передати суть людської стійкості та силу мистецтва перед обличчям негараздів.

В оповіданні «Останній листок» О. Генрі розповідає історію двох молодих жінок, Сью та Джонсі, художниць, які живуть у маленькій квартирі. Джонсі тяжко хворіє на пневмонію і втрачає волю до життя, переконана, що помре, коли з плюща за її вікном впаде останній листок. Сью, сповнена рішучості врятувати подругу, шукає розради в дружбі зі старим художником Берманом.

Короткий зміст оповідання О. Генрі «Останній листок»

Щоб пригадати пронизливу історію про самопожертву і дружбу, пропонуємо вам короткий зміст оповідання О. Генрі «Останній листок».

Історія відбувається у Грінвіч-Віллидж, де живуть дві молоді художниці на ім’я Сью та Джонсі. Джонсі захворіла на пневмонію і переконана, що помре, коли впаде останній листок з плюща за її вікном. Коли дме осінній вітер, листя починає падати одне за одним, погіршуючи стан Джонсі та її віру в те, що вона наближається до свого кінця.

Сью, глибоко стурбована душевним станом подруги, звертається по допомогу до їхнього літнього сусіда, пана Бермана, художника-невдахи, який живе поверхом нижче. Сью пояснює одержимість Джонсі падаючим листям і просить пана Бермана створити картину, яка б відволікла Джонсі і дала йому надію та сили.

Натхненний проханням Сью і відчайдушно прагнучи довести свою цінність як художника, пан Берман вирішує вночі намалювати шедевр на стіні навпроти вікна Джонсі. Він працює не покладаючи рук, ризикуючи своїм здоров’ям у холодну погоду. Сью спостерігає за ним, стурбована, але сповнена надії.

Тим часом стан Джонсі погіршується, і вона стає слабшою з кожним листочком, що падає. Але один упертий листок, останній на лозі, відмовляється падати. Джонсі зациклюється на цьому листі, знаходячи в його опорі вітру надію і рішучість.

Коли буря нарешті закінчується, Сью підводить Джонсі до вікна, щоб показати їй останній листок, який чіпляється за плющ. Джонсі глибоко зворушена цим видовищем і усвідомлює силу та волю до життя, які вона майже втратила. Вона починає одужувати, поки Сью розкриває правду про жертву містера Бермана.

На жаль, виявляється, що пан Берман захворів на пневмонію під час роботи над шедевром і помер. Однак його останній акт самопожертви врятував життя Джонсі і наповнив її новим почуттям вдячності за мистецтво і красу життя.

Ця зворушлива історія нагадує нам про силу самопожертви і силу дружби. Вона слугує свідченням людського духу та незламності надії, навіть перед обличчям хвороби та відчаю.

Огляд сюжету:

Оповідання О. Генрі «Останній листок» варте того, щоб його прочитати. Дія оповідання відбувається у Грінвіч-Віллидж, Нью-Йорк, і розгортається навколо двох молодих жінок, Сью та Джонсі, художниць, які борються за своє життя. Джонсі занедужує на пневмонію і вірить, що коли останній листок впаде з плюща за її вікном, вона помре.

Сью, глибоко стурбована добробутом свого друга, звертається по допомогу до їхнього літнього сусіда, пана Бермана, невдахи-художника. Він насміхається з думки, що падіння листя може мати якесь значення, і відкидає примхливу віру Джонсі. Однак Сью сповнена рішучості врятувати подругу і намагається відволікти Джонсі від її хворобливих думок.

У розпал усього цього на місто насувається буря, через яку з плющової лози опадає багато листя. Джонсі все більше переконується, що наближається до свого кінця. Сью не знає, як допомогти подрузі.

Одного ранку Сью помічає, що один листок все ще тримається на лозі. Вона розуміє, що містер Берман в акті самовідданості намалював цей листок на стіні, щоб дати Джонсі надію. Сью розповідає Джонсі про листок, і він стає символом надії та сили для них обох.

Минають дні, Джонсі набирається сил, і її здоров’я покращується. Листок залишається на стіні, незважаючи на труднощі та сувору погоду. Зрештою, Джонсі повністю одужує, а останній листок стає свідченням сили дружби та волі до життя.

ПерсонажіОпис
СьюТурботлива і рішуча подруга
ДжонсіХудожник, який страждає від хвороби
Містер БерманЛітній художник-невдаха

Основні теми:

Ключовими темами оповідання О. Генрі «Останній листок» є самопожертва та дружба. У центрі оповідання — Джонсі, художниця-початківець, яка захворіла на пневмонію. Вона стає одержимою підрахунком падаючого листя за вікном і вірить, що коли впаде останній листок, вона помре.

Її подруга Сью, яка також живе в тому ж будинку, глибоко стурбована погіршенням стану здоров’я Джонсі. Сью звертається по допомогу до їхнього літнього сусіда, пана Бермана, відомого своїми художніми талантами. Незважаючи на своє початкове небажання, пан Берман вирішує намалювати листок на стіні за вікном Джонсі, щоб дати їй надію.

Історія досліджує тему самопожертви, коли пан Берман ризикує власним здоров’ям, щоб створити ілюзію останнього листка. Його вчинок, коли він малює листок, символізує його готовність принести жертву заради благополуччя іншої людини. Він підкреслює силу самовідданості та те, як далеко можна зайти, щоб допомогти другу, який цього потребує.

Тема дружби також посідає чільне місце в цій історії. Непохитна підтримка та турбота Сью про Джонсі демонструють міцність їхньої дружби. Рішучість Сью знайти спосіб врятувати життя Джонсі ілюструє глибину їхнього зв’язку та важливість мати друга, який готовий піти на все.

Загалом, ключові теми «Останнього листка» нагадують читачам про зворушливу історію самопожертви та дружби, зображену в цьому короткому оповіданні.

Питання-відповідь:

Про що оповідання «Останній листок»?

Історія розповідає про двох молодих жінок, Джонсі та Сью, які живуть разом у квартирі в Нью-Йорку. Джонсі захворіла на пневмонію і переконана, що помре, коли з виноградної лози за її вікном впаде останній листок. Сью намагається допомогти подрузі, звертаючись за підтримкою до їхнього сусіда, містера Бермана.

Яке значення має останній листок в цій історії?

Останній листок уособлює надію і волю до життя. Коли Джонсі стає одержимою ідеєю, що вона помре, коли впаде останній листок, він стає символом життя і виживання. Той факт, що листок залишається на лозі навіть перед обличчям суворих погодних умов, дає Джонсі сили боротися з хворобою.

Чи одужує Джонсі від своєї хвороби в цій історії?

Так, Джонсі одужує після хвороби. Попри початковий відчай, вона знаходить надію і бажання жити до останнього листка на виноградній лозі. Сусід, пан Берман, жертвує собою, щоб створити картину з зображенням листка на стіні за вікном Джонсі, яка дає їй мотивацію боротися з хворобою і врешті-решт вижити.

Відгуки

Nick2

Мені дуже сподобалося читати оповідання О. Генрі «Останній листок». Воно торкнулося мого серця і нагадало мені зворушливу історію про самопожертву і дружбу. Дія оповідання відбувається у Грінвіч-Віллидж, де живуть разом дві молоді художниці Сью та Джонсі. Джонсі занедужує на пневмонію і стає переконаною, що помре, коли з виноградної лози за її вікном впаде останній листок. Незважаючи на зусилля Сью переконати її в протилежному, Джонсі втрачає надію і слабшає з кожним днем. Тим часом їхню розмову підслуховує сусід, старий художник містер Берман, і вирішує допомогти. Він малює гарний листок на стіні за вікном Джонсі, сподіваючись, що це додасть їй надії та сили. Коли починається буря і останній листок на лозі падає, Джонсі дивом одужує, вірячи, що присутність цього листка врятувала їй життя. Однак правда відкривається, коли Сью і Джонсі виявляють, що листок був не намальований, а справжній. Пан Берман, який завжди вважався невдахою у своїй мистецькій кар’єрі, наважився вийти в шторм, щоб намалювати листок, і врешті-решт пожертвував власним життям, щоб врятувати Джонсі. Цей акт самовідданості та дружби глибоко зворушив мене. Загалом, «Останній листок» — це чудово написана і пронизлива історія, яка досліджує теми надії, дружби і сили мистецтва. Вона слугує нагадуванням про те, що навіть перед обличчям негараздів завжди є надія і потенціал для великих добрих вчинків. Я настійно рекомендую прочитати цю історію, щоб відчути зворушливу історію самопожертви та

Джон.

Нещодавно я прочитав «Останній листок» О. Генрі і був глибоко зворушений його пронизливою історією про самопожертву і дружбу. Події відбуваються у Грінвіч-Віллідж, де живуть разом двоє молодих художників, Джонсі та Сью. Джонсі занедужує на пневмонію і поглинається вірою в те, що коли останній листок впаде з плюща за її вікном, вона помре. Минають дні, і плющ втрачає листя один за одним, залишаючи лише один листок, що чіпляється за лозу. Сью, відчайдушно намагаючись врятувати подругу, звертається по допомогу до їхнього літнього сусіда, пана Бермана, художника-невдахи. Протягом бурхливої ночі пан Берман малює шедевр — листок на стіні, щоб дати Джонсі надію. На жаль, він підхоплює пневмонію і невдовзі помирає. Наступного ранку Джонсі визирає у вікно і бачить, що останній листок все ще тримається на лозі, і розуміє, що саме жертва пана Бермана врятувала її. Ця зворушлива історія нагадує нам про силу дружби і про те, на що люди готові піти заради тих, хто їм небайдужий. Я дуже рекомендую прочитати «Останній листок», щоб пережити цю зворушливу історію про самовідданість і відданість.

Нік1

Нещодавно я прочитав оповідання О. Генрі «Останній листок» і мушу сказати, що воно справило на мене незабутнє враження. Дія оповідання відбувається у Грінвіч-Віллидж, де живуть дві молоді художниці, Сью та Джонсі. Джонсі занедужує на пневмонію і вірить, що коли з виноградної лози за її вікном впаде останній листок, вона помре. Сью робить все можливе, щоб підбадьорити її і підтримати її дух. Посеред цієї складної ситуації в гру вступає добрий старий художник на ім’я Берман. Він завжди хотів створити шедевр, але так і не зміг. Коли він дізнається про стан Джонсі, то вирішує взяти справу в свої руки. У безкорисливому акті дружби він малює листок на виноградній лозі за вікном Джонсі, даючи їй надію і волю до боротьби. Ця історія — пронизливе нагадування про силу дружби та самопожертви. Вона демонструє справжнє значення самовідданості та те, на що ми готові піти заради тих, хто нам небайдужий. Персонажі є достовірними та добре пропрацьованими, а сюжет тримає вас у напрузі від початку до кінця. Загалом, «Останній листок» — це чудово написана і зворушлива історія, яка заслуговує на те, щоб її прочитали і поділилися нею. Я дуже рекомендую її всім, хто хоче нагадати про силу любові та дружби.

sweetie_babe

Мені дуже сподобалося читати статтю про «Останній листок» О. Генрі! Завжди приємно перечитувати цю зворушливу історію про жертовність і дружбу. Короткий виклад, поданий у статті, став чудовим нагадуванням про сюжет та емоції, які він викликає. Історія розгортається навколо двох молодих художників, Джонсі та Сью, які живуть разом у маленькій квартирі. Джонсі занедужує на пневмонію і стає переконаною, що коли з найближчого дерева впаде останній листок, вона помре. Сью, як вірна подруга, намагається зробити все, щоб повернути надію в життя Джонсі. Зрештою, на дереві залишається один листок, який не підкоряється суворим осіннім вітрам. Цей прекрасний жест природи торкається серця Джонсі і допомагає їй повернути волю до життя. Мені подобається, як О. Генрі майстерно досліджує теми самовідданості та стійкості через своїх героїв. Ця історія не перестає викликати у мене почуття натхнення та вдячності за силу дружби.

Позначки:, , , , ,
close