Як вибрати компанію для ремонту квартири

Ремонт житлової площі вимагає грошей, сил і часу. Завдання спрощують ремонтні компанії: вони беруть на себе організацію робіт, закупівлю матеріалів, якісний контроль. Однак якщо вибрати не того підрядника, можна витратити дуже багато і розчаруватися.

Пошук варіантів і підготовча перевірка

В першу чергу пошукайте кілька ремонтних підприємств в вашому місті. Порівняйте пропозиції і відберіть 5-6 варіантів. Але зустріч для складання кошторису поки не призначайте: спочатку необхідно перевірити інформацію про них в інтернеті. А якщо вас цiкавлять ціни на ремонт квартир львів, переходьте за посиланням electro-bud.com.

Перевірка підприємств

Пошукайте дані про будь-якої компанії: найменування юрособи, а краще — ІПН. Введіть їх в пошуковик і подивіться сайти з інформацією про юридичних осіб та підприємців. Подивіться дуже уважно на дату відкриття компанії та заборгованості.

Організація повинна бути відкрита хоча б протягом року — 2-ох років. Якщо термін менше, з’являється ризик заплатити за ремонт фірми-одноденки. Крім того, не повинно бути великих заборгованостей по виконавчих проваджень. Якщо є такі борги, значить, компанія програла кілька судів і не відшкодувала збитки колишнім клієнтам. Робота з подібними підрядниками — завжди на власний страх і ризик.

При цьому наявність виконавчих проваджень — не привід відмовлятися від послуг компанії. Ремонт житлової площі — дорогий захід, і в разі проблем і непорозумінь люди часто звертаються до суду. Основне, щоб компанія не уникала відповідальності.

Перегляд відгуків

Обов’язково пошукайте відгуки. Дізнайтеся, за що ремонтників хвалять і лають. При цьому подивіться дуже уважно на співвідношення позитивних і негативних думок.

Вас дивувати не повинно наявність повідомлень зі знаком «мінус» — вони є у всіх. Звертаєте увагу на зміст претензій і скарг, і ще на відповіді представників компанії. Добре, якщо під негативними відгуками є коментарі від клієнтів про те, що після звернення ситуацію виправили — значить, якщо щось піде не так, замовника не залишать у біді.

Порівняння кошторисів

Виходячи з даних перевірки, залиште 2-4 компанії. Покличте їх співробітників, щоб вони виміряли параметри вашої житлової площі і склали кошторису.

Не рекомендую підбирати ремонтників по підсумковій вартості в кошторисі. Іноді її спеціально занижують — наприклад, прописують менше робіт, щоб придбати клієнта. Однак в процесі ремонту його вартість злітає, так як ті чи інші речі, навіть не прописані в кошторисі, все одно необхідно робити.

Щоб уникнути сюрпризів, грунтовно порівняйте кошторису. Ретельно вивчіть вказані метражі, переліки робіт, ціни. Якщо виникають питання по одній з кошторисів, задайте їх професіоналу, який її склав.

За підсумком цього етапу вже можна підібрати компанію для спільної роботи. Але на цьому перевірки не закінчуються.

Візит в офіс і знайомство зі службовцями

Домовтеся про зустріч з виконробом і його керівником на роботі компанії. Уже на місці подивіться дуже уважно на наявність співробітників. Там повинні бути інженери, начальники дільниць, бухгалтери, кадровики. Якщо на роботі сидить 1-2 людини, краще не зв’язуватися: з’являється ризик заплатити фірмі-одноденки і залишитися без грошей і ремонту.

Поговоріть з виконробом і його безпосереднім керівником — начальником дільниці або головного інженера. Розпитайте про те, як влаштована робота на об’єктах, як контролюють якість, де купують матеріали.

Важливо!

Добре, якщо у компанії є власний склад чорнових матеріалів. В даному варіанті вона може доручатися за якість чорнової обробки: співробітники знають постачальників і відповідають за умови зберігання сумішей. Це зменшує ризик, що через поганий матеріалу через півроку-рік штукатурка відійде від стін або почнуть «бухтеть» підлоги (вони відходять від підстави і «дихають» з відповідним звуком).

Якщо в компанії можна замовити чистові матеріали і меблі, дізнайтеся, чи є шоурум. При його наявності підбирати на порядок зручніше, адже кольору в онлайн-каталогах або буклетах можуть різнитися від справжніх.

Позначки:, , , , , , ,
close