Шнекові насоси для свердловин

Під час вибору насоса погружного типу для свердловини його діаметр має велике значення.

У вузьку обсадних труб пройде абсолютно не кожен корпус. Якщо Забір води не глибше 7-9 м, то можна поставити поверхневий обладнання. Це досить зручно, тому що в експлуатаційну трубу не потрібно буде встановлювати сам прилад, необхідно тільки опустити водозабірних шланг. Для більш глибоких гідротехнічних споруд потрібен насос погружного типу, оскільки поверхневе обладнання не здатна створити в трубі необхідний тиск, щоб виштовхнути воду на поверхню. А купити якісні насоси можна на https://sigma.ua/price/nasosy-skvazhinnye/filter/brand-is-aquatica/apply/

Які бувають діаметри насосів погружного типу для свердловин? Як вибирати троси для їх кріплення?

Можливість встановити ту чи іншу обладнання прораховується ще на етапі планування гідротехнічної споруди. Якщо глибина залягання горизонту води більше дев’яти метрів, то можна встановлювати тільки насоси погружного типу або поверхневі, додатково обладнані струнним насосом. Виходячи з планів щодо обладнання, і слід вирішувати, який трубний діаметр підійде для певної свердловини. Від цього залежать витрати на буріння. Чим вже труба, тим дешевше обійдеться будівництво джерела.

Дуже часто свердловини зводять діаметром 60, 90, 108 або 125 мм. Найменший з ймовірних — 50 мм. Але він підійде для установки насосів поверхневого типу з зовнішнім ежектором. Вважається, що трубний діаметр впливає на продуктивність джерела. Це не правильно. Впливає безпосередньо не сам розмір конструкції, а наявність фільтра. Згодом фільтр забивається, потребує ремонту і може лімітувати продуктивність забору води.

Фільтри під конструкції великого діаметру потрібні завдяки тому, що труба нещільно монтується в грунті, тому що діаметр бура більше. Після буріння простір за експлуатаційною колоною засипають, втім ущільнити грунт на всю глибину неможливо і, щоб убезпечити воду від бруду і пливунів, доводиться ставити фільтр. Дуже важливо це для комплексів споруд для забору води з пластиковими колонами.

Щоб ретельно визначитися з бажаним діаметром труби, для початку слід підібрати матеріал, з якого вона зобов’язана бути зроблена, тому що це в будь-якому випадку може відбитися на виборі конструкції самого джерела. У більшості випадків застосовують три типи труб:

Останнє рішення можна приймати після об’єктивної оцінки глибини залягання пласта, будівельної технології, структури грунту. Основним показником вибору матеріалу служить вартість. Скільки б не обговорювалися плюси і мінуси різних труб, мова все одно йде про вартість — покупки, експлуатації, ремонту і т.д.

Сталь залишається одним з найбільш надійних і поширених матеріалів

Дуже хорошими також залишаються труби з чорної сталі. Вони не виділяють шкідливих речовин в воду, як цинкові; не лопаються, як пластикові; не надто товсті, як азбоцементні. При цьому сталь служить до п’ятдесяти років, а тривалентне залізо, яке може виникнути в воді протягом певного часу, легко забирається фільтрами і відстоюванням.

Втім сталь піднімається в ціні щорічно, і люди шукають інші способи. Дуже недорогим з них здається пластик. Пластикові магістралі з труб дійсно зручні, легкі, герметичні, але переносять погано зсуви ґрунту. З цієї причини, якщо підібраний пластик, було б непогано будувати свердловину з 2-ух колон: пластикової експлуатаційної і сталевий обсадної. Сформувавшись, можна проссчітать необхідний трубний діаметр і, виходячи з цього, корпусу насоса.

Знижуючи ціна будівництва свердловини, можна досягти строго зворотного ефекту. Чим менше трубний діаметр, тим важче вибрати для неї насос. Варто ще сказати що, обслуговування не широкої свердловини обходиться дорожче, зменшується її можливий робочий термін. Фахівці не радять будувати споруди діаметром менше 4 дюймів, підходящий варіант — 110 і більше мм.

Підбираючи Занурювальне обладнання, легко переконатися, що тридюймові насоси коштують набагато дорожче чотиридюймові, а їх продуктивність в більшості випадків нижче. З тридюймових приладів найбільш переважними є Grundfos. Вибір чотиридюймові моделей від надійних виробників набагато більше. А порівняння розцінок на буріння колодязів 90 і 110 мм показує, що різниця не така велика, щоб через неї робити для себе проблеми з вибором насоса і майбутнім обслуговуванням гідротехнічної споруди.

Види насосів для свердловин за принципом дії

Якщо ви подумали про те, свердловинний насос який підібрати, то для початку необхідно звертати свою увагу на принцип їх дії:

  • Відцентровий. Пристрої, які працюють за подібним правилом, мають обертається робоче колесо всередині корпусу, під дією якого з’являється відцентрова сила. Вода всмоктується у вхідній відрізок труби і надходить на верх у вихідний. Відцентрові насоси найдешевші серед різних типів і при цьому мають досить високому ККД. Втім натиск у них відносно невисокий (до 100 м) якщо порівнювати з вихровими або шнековими пристроями. Відцентрові насоси необхідно купувати, якщо глибина свердловини не більше 50 м.
  • Вихровий. Вихрові, як і відцентрові мають робочі лопаті. Вони роблять вихрові потоки, завдяки чому вода може підніматися на набагато більшу висоту, ніж у відцентрових моделей. Втім вихрові дуже сприйнятливі до якості води, з цієї причини сильно запесоченние свердловини швидко вб’ють апарат. Якщо у вас глибока свердловина з відносно питною водою, тоді вам підходять вихрові насоси для свердловини. Який підібрати? Все може залежати від глибини свердловини і висоти водяного дзеркала до поверхні землі.
  • Шнековий. Шнекові агрегати мають незвичайний ротор у вигляді гвинта. Через подібної конструкції насоси даного типу добре справляються з самої запесоченной водою, з цієї причини чудово підходять для викачування технічної води для городнього поливу (або для своїх потреб якщо є наявність хорошого фільтра).
Позначки:, , , , ,
close