Облитися водою і зцілитися: що подивитися в Туркестані та його околицях

Туркестан — одне з найдавніших міст Центральної Азії, що посідає особливе місце у тюркських народів. Тут збереглися будови часів Тамерлана, а історичні об’єкти увійшли до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.

У Туркестані та його околицях чимало природних та історичних пам’яток, які заслуговують не тільки на одноденну поїздку, а й на окремий тур.

Сьогодні сюди організовують екскурсії туркомпанії, а також можна вирушити в подорож самостійно. Недорогі квитки на літак або поїзд шукайте на Aviata.kz.

З чого почати дослідження регіону

Найвпізнаваніша пам’ятка Туркестану — мавзолей Ходжі Ахмеда Ясаві, що являє собою комплекс палаців і храмів, є шедевром архітектури та визначною пам’яткою середньовічного зодчества.

До його складу входить понад 30 приміщень, зокрема особливим місцем вважається центральна зала з найбільшим у Центральній Азії цегляним куполом.

У центрі залу розташований двотонний Тай Казан, за переказами він був відлитий зі сплаву семи металів наприкінці XIV століття.

Мавзолей Аристан-Баба — ще одна з шанованих мусульманських святинь, яка розташована за 55 км від Туркестану. Гарний похоронний комплекс був побудований над могилою вчителя Ходжі Ахмеда Ясаві і є відомим місцем паломництва.

Також варто відвідати мавзолей Гаухар-ана, збудований на могилі дочки Ходжі Ахмеда Ясаві. На його території розташована свердловина, паломники тут обливаються водою, яка вважається лікувальною.

Мавзолей і колодязь Укаш-Ата теж мають бути в списку пам’яток, обов’язкових до перегляду. Колодязь являє собою викладений з каменів вузький тунель, який йде на глибину до 25 метрів під невеликим нахилом. Сюди ледь поміщається звичайне відро.

Дістати воду з колодязя під силу далеко не кожному. Вважається, що безгрішна людина з добрими намірами зачерпне повне відро води. Дехто дістає половину, чверть або витягує зовсім порожнє відро.

До програми слід включити і мавзолеї Рабії Султан Бегім, Тауке хана, Домалак Ана, стародавнє місто Сауран і таємничу печеру Акмешит.

Із сучасних місць вартий уваги туристичний комплекс «Караван-сарай».

Зупинитися можна в готелях, де ціни починаються від 10 тисяч тенге і можуть сягати 75 тисяч залежно від дати заїзду. За квартиру тут у середньому за добу доведеться заплатити від 7 до 15 тисяч тенге. Є й більш бюджетні варіанти — хостели, там місце коштує в середньому 5000 тенге.

Плануючи подорож до Туркестану або будь-якого іншого міста Казахстану, пам’ятайте, що вигідні квитки на літак або поїзд ви завжди зможете купити на сайті або в застосунку Aviata.kz. Пошук займе всього 2 хвилини. Купуючи квитки в додатку, ви збираєте бонуси.

  • Туркестан
  • Aviata

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , , , , ,
close