Мультфільми для дітей 5-6 років: добірка добрих, пізнавальних і цікавих анімаційних стрічок

Які є пізнавальні мультфільми для дітей 5-6 років? Country Living та Bounty Parents пропонують переглянути «Сід — маленький вчений», «Брати Кратт: Поклик природи», «Кіт у капелюсі», «Ада Твіст, науковець», «Запитай у Сториботів», «Моллі з Деніалі».

«Сід — маленький вчений» (2008-2015)

Мультсеріал, створений Г’ю Мартіном із колегами, отримав на IMDb рейтинг 5,5. У період 2009-2012 він щорічно номінувався на денну премію «Еммі». У 2013 році вийшов повнометражний мультик «Сід — маленький вчений: Кіно»

Персонажів мультсеріалу озвучували:

 • Дрю Мессі («Варварка і троль»);
 • Віктор Йеррід («Ляльки, що говорять»);
 • Міа Елла Міміца («Сандра — казковий детектив»).

Енергійний і дуже допитливий малюк Сід щодня шукає відповіді на важливі запитання. У осягненні наукових істин хлопчикові допомагають друзі та родина. Разом вони дізнаються таємниці живої і неживої природи, механіки і людської анатомії, вчаться вести здоровий спосіб життя і стежити за гігієною.

Entertainment Weekly пише, що використовуючи гумор і гіперактивні витівки, Сід та інші персонажі сприяють розвитку в дошкільнят інтересу до досліджень.

«Брати Кратт: Поклик природи» (з 2010 року)

Першою режисеркою розвивального мультфільму стала Дженніфер Клуска, яка брала участь у зйомках «Монстричних вихованців» (2020) і «Монстрів на канікулах» (2022). Мультсеріал отримав Shaw Rocket Fund Kids’ Choice Award, яку вручають у межах Canadian Screen Awards. Рейтинг проєкту на IMDb склав 7,7 бала.

У головних ролях:

 • Джонатан Мален («Чорний оракул»);
 • Афіна Карканіс («Лотерея»);
 • Гізер Бамбрік («Капітан атомік»).

Кріс і Мартін Кратт разом із командою сподвижників досліджують і допомагають захистити дику природу та тварин. Для цього вони використовують спеціальні суперкостюми, звані «Сила істот».

Член асоціації кінокритиків США Марк Істман вважає, що це чудове шоу, присвячене тваринам і науці, де веселощі присутні в кожній хвилині.

«Кіт у капелюсі» (2010-2018)

Мультсеріал знято за мотивами однойменної книжки американського письменника Теодора Гейзеля, зняли Тоні Коллінгвуд, Стів Нілсон і Андреа Трен. Коллінгвуд і Трен разом зняли мультсеріал «Секретне шоу». Рейтинг мультфільму, нагородженого Canadian Screen Awards, на IMDb склав 6,4.

У головних ролях:

 • Мартін Шорт («Вбивства в одній будівлі»);
 • Алекса Торрінгтон («Літтл Чармерс»);
 • Джейкоб Роберт Еванюк («Чірп»).

Саллі та Нік разом із кумедним довготелесим Котом досліджують навколишній світ. Для пересування кіт використовує особливу машину, яка за потреби може відрощувати крила, поплавці, колеса. Для навчання кіт використовує пісні та ігри.

Баррі Гаррон з Hollywood Reporter пише, що старомодна 2D-анімація дуже схожа на ілюстрації книжки, а тому серіал зможе утримувати увагу дітей, які звикли до надто яскравих і гучних сучасних шоу.

«Запитай у Сторіботів» (2016-2019)

Які подивитися розвивальні мультики для дітей 6 років? Today Parent рекомендує мультфільми «Запитай у Сториботів», «Кіт у капелюсі» та «Моллі з Деналі».

Перший режисер проєкту «Запитай у Сторіботів» Еван Спіріделліс. Серіал із рейтингом IMDb 8,5 представляє частину освітньої франшизи, усі права на яку 2019 року придбав Netflix. У 2020 році серіал був нагороджений Annie Awards у номінації «Найкраща анімаційна мовна продукція для дошкільнят». У 2022 році вийшов серіал франшизи «Сторібот: Час відповіді» зі зміненим графічним дизайном і новими історіями.

У головних ролях:

 • Джуді Грір («Жартую»);
 • Ерін Фіцджеральд («Малюки-стрибуни»);
 • Фред Татаскьор («Комашки»).

Сторіботи — це цікаві маленькі роботи, які мешкають у заекранному світі. Відважна команда, що складається з Біпа, Бінга, Бенга, Бупа і Бо, щодня допомагає дітям отримувати відповіді на найрізноманітніші запитання від «Навіщо чистити зуби?» до «Чому небо синє?».

Стюарт Герітідж із Guardian пише, що це шоу, в якому досить часто змінюється напрямок розповіді, що утримує повну увагу дитини.

«Моллі з Деналі» (2019)

Що подивитися з дівчинкою 6 років? Зверніть увагу на мультфільми «Моллі з Деналі», «Ада Твіст, вчений».

Режисером мультфільму «Моллі з Деналі» став Уве Рафаель Браун, який також допомагав знімати мультсеріал «Трансформери: Боти-рятувальники» (2011-2016). Робота 2019 року отримала на IMDb рейтинг 8,9 і завоювала премії Peabody Awards і Leo Awards.

Головних персонажів озвучили:

 • Соверен Білл;
 • Секвойя Жанв’є («Мус»);
 • Вена Лікок («Додому на різдво»).

Героїня серіалу Моллі Мабрей, уродженка Аляски. Вона веде відеоблог, у якому розповідає про жителів села, сім’ю, своїх друзів Туї Оокамі та Тріні Мамфорд, улюбленого маламута. Моллі подорожує рідною Аляскою, отримує прості життєві уроки і знайомить глядачів із безліччю цікавих речей.

«Ада Твіст, вчений» (з 2021 року)

Першим режисером мультфільму з рейтингом IMDb 7,1 став Джин Герліхі. Він також брав участь у зйомці мультсеріалу «Доктор Плюшева» (2012-2022). Серіал «Ада Твіст, вчений» заснований на однойменній серії книг Андреа Біті та Девіда Робертса. Мультфільм нагороджений Annie Awards і премією ReFrame Stamp. Останній на сьогодні четвертий сезон серіалу вийшов 22 квітня 2023 року.

 • Ніколас Кроветті («На добраніч, матусю»);
 • Кая Джексон («Підробіток»);
 • Коррі Дж.

Ада Твіст — дівчинка-науковець. Вона вчиться сама і допомагає дітям дізнатися, як збільшити користь наукових відкриттів за допомогою співпраці та дружби. Акцент шоу зроблено на науковій освіті. Це відмінна риса мультфільму, яка виділяє його серед типових дитячих програм.

Decider пише, що серіал стане ідеальним вибором для дітей, у яких є інтерес до науки. Мультик змусить їх ближче познайомитися з деякими показаними експериментами.

Пізнавальні та розвивальні мультфільми допомагають дитині ненудно і з користю проводити час, поки батьки зайняті дорослими справами. Такі мультфільми дуже цікаві та захоплюють з перших кадрів.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

Позначки:, , , , , , , , , , ,
close