Де знаходиться чарівний колодязь Укаша-ата

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Туркестанська область славиться безліччю пам’яток, подивитися на які приїжджають туристи з усього світу. Одна з них — колодязь Укаша-ата, розташований за 47 кілометрів від міста. У цього колодязя дивовижна історія і воістину чарівні особливості.

Про Укаша-ата, ім’ям якого названо колодязь, існує безліч легенд. Згідно з ними, Укаша-ата — це Укаша ібн Міхсан, один із найкращих учнів пророка Мухаммеда. За однією легендою, Укаша-ата був дуже хоробрим батиром, який завдяки своїй побожності був невразливим і не програвав жодного бою. Але потім вороги підкупили його дружину, яка розповіла, що вбити Укаша-ата можна під час молитви. Тоді лиходії підкралися до воїна, коли він здійснював ранковий намаз, і відрубали йому голову.

Відрубана голова впала в гірську ущелину, після чого підземна річка забрала її в Мекку, до пророка Мухаммеда. Через якийсь час над цією ущелиною спорудили колодязь, глибина якого становить близько 35 метрів. Легенда свідчить, що вода тут з’явилася лише в момент смерті батира.

Там, де пролилася кров Укаша-ата, побудували мавзолей заввишки 4 метри і завширшки 4,6 метра, що складається з двох кімнат. Перша являє собою невеликий вестибюль, а в другій — саркофаг завдовжки близько 22 метрів — саме на таку відстань з обезголовленого тіла Укаша-ата витекла кров. Через релігійні гоніння мавзолей було знесено 1986 року, але на початку 90-х зведено заново.

Мавзолей і колодязь святого батира стали місцем паломництва. Спочатку люди йдуть до мавзолею, щоб помолитися і попросити благословення, а потім вирушають до колодязя, озброївшись відром із мотузкою.

Популярність цього місця не дивна: про воду, що б’є в колодязі, ходить не менше легенд, ніж про самого батира. Кажуть, що вода в нього надходить із самої Мекки. Але набрати її не так-то просто: комусь вдається зачерпнути воду, а комусь ні. Вважається, що це залежить від духовності людини: грішник витягне порожнє відро, а істинний вірянин із чистою і світлою душею — повне. Можна набрати і чверть відра, і половинку, і зовсім на денці. А іноді людина спускає в колодязь ціле відро, а піднімає розламане, понівечене. Поруч із колодязем Укаша-Ата вже гора таких зіпсованих відер.

Крім того, кажуть, що опускаючи відро в колодязь, потрібно загадати потаємне бажання. Якщо вода набереться — воно збудеться. А найбільшою удачею вважається, якщо разом із водою у відрі будуть камені з дна колодязя, амулети або квіти. Це означає, що людина, яка витягнула таке відро, благословенна по-особливому, і Аллаг нагородить її так, як вона і мріяти не сміла. Але подібне, звісно, відбувається вкрай рідко.

Додатково до всього, вода в колодязі Укаша-ата дуже смачна і навіть, кажуть, має цілющі властивості. Тому паломники і туристи обов’язково запасаються пляшками, щоб налити туди воду, видобуту з колодязя, і пригостити своїх рідних і близьких. Однак потрібно бути готовим до того, щоб вистояти величезну чергу: очікування може тривати кілька годин, тому відвідувачі святині нерідко беруть із собою намети або навіси.

При цьому біля пам’ятки панує атмосфера умиротворення: ніхто не лається і не проходить без черги. Туристи відзначають особливу, благотворну ауру цього місця.

Багато з тих, у кого не вийшло дістати воду з колодязя, залишають святе місце пригніченими: деякі навіть дають волю сльозам. Однак, якщо так трапиться, засмучуватися не варто, адже це означає, що є привід постаратися очиститися від гріхів і повернутися до колодязя спробувати щастя знову. Дістатися до колодязя Укаша-ат а можна кількома способами: у складі екскурсійної групи святими місцями та історичними пам’ятками області, на таксі або на машині

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Ким я був у минулому житті: онлайн тест за 3 хвилини

Книги про кохання: 10 сучасних і класичних творів

Каблучки на весілля: як вибрати і хто повинен купувати обручки

Позначки:, , , , ,
close