10 порад про контейнерний сад для початківців

Керрі Майклз — експерт з контейнерного садівництва з більш ніж 20-річним досвідом догляду за контейнерними садами в штаті Мен. Вона спеціалізується на написанні статей та фотозйомці садівництва та ландшафтного дизайну для друкованих та телевізійних ЗМІ, включаючи Discovery Channel, Small Gardens та Disney, серед інших.

Барбара Джіллетт — майстер-садівник, травник, бджоляр і журналіст. Вона має 30-річний досвід розмноження та вирощування фруктів, овочів, трав і декоративних рослин.

Трендові відео

Навіть якщо у вас немає подвір’я, ви все одно можете насолоджуватися контейнерним садівництвом. Як тільки ви освоїте контейнерне садівництво, ви можете виявити, що з кожним роком вирощуєте все більше і більше горщиків. Але для того, щоб рослини в контейнерах жили і процвітали, за ними не потрібно доглядати так само, як за рослинами, що ростуть у ґрунті. Ось кілька наших найкращих порад для успішного вирощування контейнерних садів.

Не економте на дренажі

Хоча це може здатися дивною першою порадою, це може бути питанням життя і смерті для ваших рослин. Якщо у вашому горщику немає достатньо великого отвору або отворів для виходу води, ґрунт стає занадто вологим, і коріння рослин може загнити, що призведе до їхньої загибелі. Погана новина полягає в тому, що багато садових горщиків, які продаються, просто не мають достатнього дренажу. Часто можна збільшити дренаж, просвердливши, пробивши або вирізавши більші отвори. Однак іноді простіше купити горщик з достатнім дренажем. Мінімальний розмір дренажного отвору — 1/2 дюйма в діаметрі для невеликих або середніх горщиків. Для контейнерів більшого розміру шукайте отвір діаметром не менше дюйма. Це цілковитий міф, що додавання гравію, черепків від горщиків або каміння на дно вашого контейнерного саду покращить дренаж. Деякі люди навіть кажуть, що вам не потрібні дренажні отвори, якщо ви покладете ці речі на дно ваших горщиків. Якщо ви не дуже уважний контейнерний садівник, який вміє ідеально поливати, або у вас є рослини, які люблять вологий ґрунт (а є й такі), вам потрібні отвори в горщиках — бажано, щоб їх було багато.

Оцініть своє світло

Люди часто переоцінюють кількість сонця, яку отримують їхні контейнери. Хоча ви можете знайти чудову рослину майже для будь-якої кількості світла, ви повинні знати, скільки світла отримає ваш контейнер, перш ніж вибирати рослини. Щоб з’ясувати, скільки прямого світла отримає ваш контейнер, поставте його там, де ви хочете, а потім засічіть час, протягом якого на нього потрапляє сонце. Ви також можете скористатися сонячним калькулятором, щоб визначити кількість сонячного світла.

Підгодовуйте рослини

Більшість ґрунтових горщиків не містить поживних речовин, доступних для ваших рослин, тому їх потрібно додавати. Переважна більшість рослин потребують додавання добрив у ґрунт, щоб процвітати. Ви можете додати добриво з повільним вивільненням до ґрунтової суміші. Для цього змішайте велику порцію ґрунтової суміші з добривом у відрі або наповніть горщик ґрунтовою сумішшю, а потім додайте добриво. Потім удобрюйте кожні тиждень або два рідким добривом, зазвичай рибною емульсією, сумішшю морських водоростей. Пахне жахливо, але дійсно допомагає забезпечити рослинам необхідне живлення. Багато людей використовують комерційні добрива, і хоча вони підживлять ваші рослини і допоможуть їм рости, якщо ви почнете їх використовувати, вам доведеться продовжувати, тому що цей тип синтетичних добрив вб’є корисні організми, які існують в ґрунті. Органічне садівництво залежить від цих організмів, тому, якщо ви використовуєте синтетичне добриво, вам доведеться його дотримуватися.

Складіть список, перш ніж купувати рослини

Один з найкращих способів уникнути паніки щодо рослин або принаймні звести її до мінімуму — це вирішити, що ви хочете, перш ніж йти до розплідника, і скласти список. Цей список навіть не обов’язково повинен містити конкретні рослини, хоча, якщо ви амбітні, ви можете зайти в Інтернет або переглянути каталоги рослин і точно вирішити, що ви хочете. Спробуйте скласти список принаймні із зазначенням кількості горщиків, розмірів і місця, де вони будуть стояти — так ви зможете придбати рослини, які підходять до горщиків, і знати, чи потрібні вам рослини для сонця, тіні або чогось середнього між ними. Якщо є можливість, чудовою ідеєю буде взяти з собою або ваш горщик, або його фотографію. Для цього чудово підходить смартфон. У більшості розплідників є співробітники, які можуть допомогти вам з вибором. Крім того, в більшості розплідників рослини розставлені і позначені відповідно до того, скільки сонця їм потрібно.

Позначки:, , , , , ,
close